Pasovanie za čitateľov knižnice

Projekt Milujem svoje mesto

Skrášľovanie okolia Katedrály svätého Mikuláša

Deň detí 2021

Deň detí v školskom klube

Tvorivé dielne v školskom klube

Výrova vianočných ozdôb a darčekov

Imatrikulácia prvákov

Školský rok 2019/2020

:: Aktuality

Školská jedáleň

Aktualizácia jedálneho lístka

Školské rádio

Milí žiaci,

každý nový školský rok je pre Vás určite niečím výnimočným, pretože máte pred sebou množstvo nových výziev. Jednou z nich bude štart projektu „školské rádio“.

Vieme, že sa mnohí  tešíte viac ako na hodiny na prestávky, na to, že ich strávite vymieňaním si historiek so spolužiakmi, ale určite si neraz pustíte nejaké video alebo pesničku z telefónu. Veríme, že uvítate aj možnosť vypočuť si v pravidelných intervaloch novinky zo ZŠ Kúpeľnej, o ktoré sa s Vami podelia moderátori a ich hostia prostredníctvom spomínaného školského rádia.

Pred prvým vysielaním potrebujeme vyriešiť ešte jeden problém, obsadiť miesto moderátorov. Preto vyhlasujeme konkurz, na ktorý pozývame väčších i menších žiakov, chlapcov i dievčatá, jednoducho všetkých, ktorí hravo zvládnu bezchybné prečítanie textu, ale aj spontánny rozhovor s hosťami.

Konkurz sa uskutoční dňa 14.9.2022 od 14:15 v učebni HUV/VYV.

Tešíme sa na Vás!

Mgr. Milan Čeremeta

Oznam ŠJ - začiatok školského roka 2022/2023

Zákonný zástupca prihlási žiaka do zariadenia školského stravovania prostredníctvom Zápisného lístka stravníka (podľa §9 ods. e) vyhlášky č. 330/2009 Z. z.), v ktorom svojim podpisom berie zodpovednosť za prihlasovanie a odhlasovanie zo stravy, súhlasí s podmienkami organizácie režimu stravovania v školskej jedálni a s podmienkami úhrady nákladov na stravovanie.

Ing. Poperníková Natália

vedúca školskej jedálne

Informácie z ÚPSVR o zmenách v poskytovaní dotácii na stravu od 01.07.2022

Zákon o financovaní voľného času dieťaťa s účinnosťou od 01.07.2022 mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov  a zákon 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov.

Magazín jún 2022

Pozrite si najnovšie vydanie našej relácie.

Úspechy našich žiakov

Aktualizovaná sekcia ÚSPECHY ŽIAKOV V ŠKOLSKOM ROKU 2021/2022

Jazykový časopis ŠAFRAN

Predstavujeme ďalšie číslo nášho školského časopisu ŠAFRAN.

Tvoríme vlastnú knihu 2022

Niektorí mladí ľudia vo voľnom čase radi čítajú, iní sa venujú rôznym športom, ďalší zasa radi trávia čas so svojimi blízkymi pri hraní spoločenských hier, niektorí vezmú ceruzu alebo štetec a niečo pekné nakreslia, namaľujú.  Nájdu sa, samozrejme, aj takí, ktorí stále siahnu po niečom inom, majú radi z každého rožka troška.

Nikola Varcholíková

Tanečné popoludnie v školskom klube

Po dvoch rokoch prestávky, ktorú spôsobila pandémia, sme  s deťmi v oddeleniach nacvičili  tanečné kroky obľúbenej piesne a konečne sme si mohli spolu zatancovať  na školskom dvore. Zábavnú a hravú formu tanečnej aktivity sprevádzala dobrá nálada a úprimná detská radosť. Je to tiež návod ako byť šťastnejší z každodenného života a tešiť sa z maličkostí.

Mgr. Tatiana Goliašová

Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2022

Mladých ľudí čoraz viac lákajú zahraničné krajiny, mnohí opustia Slovensko hneď po dokončení štúdií, niektorí si dokonca zvolia štúdium v zahraničí. Ľudia si často myslia, že musia opustiť svoju rodnú zem, aby našli zmysel svojho života. No po čase zisťujú, že ho mali pred očami už skôr, iba ich nevedeli dostatočne otvoriť.

Nikola Varcholíková