Pasovanie za čitateľov knižnice

Projekt Milujem svoje mesto

Skrášľovanie okolia Katedrály svätého Mikuláša

Deň detí 2021

Deň detí v školskom klube

Tvorivé dielne v školskom klube

Výrova vianočných ozdôb a darčekov

Imatrikulácia prvákov

Školský rok 2019/2020

:: Aktuality

Magazín jún 2022

Pozrite si najnovšie vydanie našej relácie.

Úspechy našich žiakov

Aktualizovaná sekcia ÚSPECHY ŽIAKOV V ŠKOLSKOM ROKU 2021/2022

Jazykový časopis ŠAFRAN

Predstavujeme ďalšie číslo nášho školského časopisu ŠAFRAN.

Prečo mám rád slovenčinu, prečo mám rád Slovensko 2022

Mladých ľudí čoraz viac lákajú zahraničné krajiny, mnohí opustia Slovensko hneď po dokončení štúdií, niektorí si dokonca zvolia štúdium v zahraničí. Ľudia si často myslia, že musia opustiť svoju rodnú zem, aby našli zmysel svojho života. No po čase zisťujú, že ho mali pred očami už skôr, iba ich nevedeli dostatočne otvoriť.

Nikola Varcholíková

Tvoríme vlastnú knihu 2022

Niektorí mladí ľudia vo voľnom čase radi čítajú, iní sa venujú rôznym športom, ďalší zasa radi trávia čas so svojimi blízkymi pri hraní spoločenských hier, niektorí vezmú ceruzu alebo štetec a niečo pekné nakreslia, namaľujú.  Nájdu sa, samozrejme, aj takí, ktorí stále siahnu po niečom inom, majú radi z každého rožka troška.

Nikola Varcholíková

Naši olympionici 2022

Dňa 14.júna 2022 organizovali Olympijský klub regiónu Prešov, ABC Centrum voľného času v Prešove a Fakulta športu PU v Prešove vedomostnú súťaž o olympizme pre základné školy. Zúčastnilo sa jej aj trojčlenné družstvo našich deviatakov Matúš Fúsek, Róbert Gmitter a Marek Terpák (všetci 9.B), ktorí okrem toho, že sú veľmi zdatní pri realizácii rôznych pohybových disciplín, nerobilo im žiaden problém naštudovať si históriu a súčasnosť slovenského olympijského hnutia. Nič nenechali na náhodu a suverénne ovládli vedomostnú súťaž, ktorej cieľom nebolo len zistiť vedomosti žiakov, ale ich aj poučiť a priblížiť im hlavné zásady „fair play“ počas akéhokoľvek zápolenia.

Mgr. Marín Ferík

Tanečné popoludnie v školskom klube

Po dvoch rokoch prestávky, ktorú spôsobila pandémia, sme  s deťmi v oddeleniach nacvičili  tanečné kroky obľúbenej piesne a konečne sme si mohli spolu zatancovať  na školskom dvore. Zábavnú a hravú formu tanečnej aktivity sprevádzala dobrá nálada a úprimná detská radosť. Je to tiež návod ako byť šťastnejší z každodenného života a tešiť sa z maličkostí.

Mgr. Tatiana Goliašová

Testovanie štvrtákov

V rámci celoslovenského testovania sa naši štvrtáci výsledkami zaradili v slovenskom jazyku a vlastivede medzi 25%  najúspešnejších škôl. Tešíme sa z úspechu a blahoželáme!

Učiteľky 4. ročníka

Školská jedáleň

Aktualizácia jedálneho lístka

Školský výlet 3. ročník

Konečne po dlhom období sme sa so žiakmi tretích ročníkov dostali na školský výlet. V dňoch 31. mája a 2. júna 2022 sme navštívili  hrad a skanzen v Starej Ľubovni. Počasie nám prialo a tak sme popri prehliadke historických pamiatok hradu mohli obdivovať aj krásy slovenskej prírody a z najvyššej veže hradu sme videli až na  štíty Vysokých Tatier. Výlet našim žiakom  poskytol množstvo zaujímavých zážitkov, ale aj informácií o tom ako sa žilo dávnych dobách.

Pripravila : PaedDr. Eva. Bucková