Týždeň zdravej výživy a Deň jablka

Týždeň zdravej výživy sme si pripomenuli od 17.10 do 21.10.2016

Prváci na Mestskej polícii

Dňa 26. septembra 2016 sme sa oboznámili s prácou Mestskej polície v Prešove

Návšteva u Hasičov

Dňa 18.10. a 19. 10. sme sa oboznámili s prácou hasičov

Začiatok školského roka 2016/2017

Nech sa nám spolu dobre darí!

Webstránka našej školy získala najlepšie hodnotenie

Projekt IQkids - hodnotenie webových stránok prešovských základných škôl

:: Aktuality

ZŠ Kúpeľná mojimi očami

Pridaná nová sekcia "ZŠ Kúpeľná mojimi očami"

Oznam - organizácia vyučovania dňa 27.3.2017

Riaditeľstvo školy oznamuje, že v súvislosti s Rezortným dňom učiteľov upravuje organizáciu vyučovania dňa 27.3.2017 nasledovne:

Žiaci 1.stupňa končia vyučovanie 4.vyučovacou hodinou.

Žiaci 2.stupňa končia vyučovanie 5.vyučovacou hodinou.

Prevádzka v ŠKD  bude zabezpečená do 15,30 hod.

Za Vašu ústretovosť a pochopenie  ďakujeme.

Zážitkový kurz prvej pomoci 2017

Dňa 15.3.2017 sa žiaci 3. ročníkov zúčastnili akcie zážitkový kurz prvej pomoci so spoločnosťou Falck. Záchranári žiakov oboznámili so základnými informáciami ako postupovať pri poskytnutí prvej pomoci a záchrane ľudského života.

Kolektív učiteliek 3. ročníka

Dopravný kvíz zážitkovo 2017

Dňa 20.3.2017 sa žiaci jednotlivých tried tretieho a štvrtého ročníka stretli na dopravnom kvíze. Žiaci mali možnosť overiť si a precvičiť doterajšie vedomosti z dopravnej výchovy.

Mgr. J. Kráľová

Školská jedáleň

Aktualizácia jedálneho lístka

Francúzsky jazyk

V piatok 10. marca sa v budove Štátneho konzervatória v Košiciach konalo krajské kolo súťaže Spievam po francúzsky. Ide o medzinárodnú súťaž v interpretácii modernej francúzskej hudby, ktorú dlhodobo organizuje Francúzska aliancia v spolupráci s Francúzskym inštitútom.

Kde bolo, tam bolo... Dávno, pradávno... Za siedmimi horami, za siedmimi riekami...

Marec ako mesiac knihy bol vyhlásený v roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu, ktorý sa do našej histórie zapísal ako významný šíriteľ slovenských a českých kníh. Zdalo by sa, že moderná doba praje rozprávke – dáva jej rozkvitnúť do plnej krásy a všetkých možných dimenzií. Ale je to naozaj tak?

Mgr. Júlia Gaľanová

Hviezdoslavov Kubín 2017 - školské kolo

Sme radi, že naši žiaci ani tento rok nenechali knihy zabudnuté a pohodené v kúte, ale oživili ich prostredníctvom ich hrdinov, príbehov, zážitkov, pokúsili sa preniknúť do ich cítenia, videnia na školskom kole Hviezdoslavov Kubín.

Naše úspechy v anglickej súťaži ELEsparks

Dňa 28.3. 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili školského (finálneho) kola súťaže v anglickom jazyku ELEsparks na pôde školy SPŠE v Prešove, odkiaľ si priniesli Richard Klimko (9.C), Patrik Gabriely (7.A) a Ester Halagová (7.A) nádherné druhé miesto.

Mgr. Margaréta Vargová

Magazín 20. 3. 2017

V novom vydaní nášho Magazínu prinášame tieto témy:

Ples folklórneho súboru Rozmarija.

Súťaž amatérskych filmových tvorcov.

Fašiangovanie 2017.

Kurz prvej pomoci.