Záver školského roka 2023/2024

Výberové konania a voľné pracovné miesta

Výberové konania a voľné pracovné miesta - aktualizácia sekcie

50. výročie založenia školy

Aktualitácia sekcie "50. výročie založenia školy"

Úspechy našich žiakov

Aktualizovaná sekcia ÚSPECHY ŽIAKOV V ŠKOLSKOM ROKU 2023/2024

Záver školského roka 2023/2024

Školský časopis

Školský časopis SURFER – 2. vydanie v šk. roku 2023/24

Milí čitatelia,

isto budete súhlasiť, keď povieme, že na našej škole máme do poslednej chvíle čo robiť. V redakčnej rade sme do dnešného dňa dolaďovali posledné detaily školského časopisu. A dúfame, že naša práca nebola zbytočná a každý čitateľ si nájde aspoň niečo, čo ho zaujme.

Prajeme pekné leto a príjemné čítanie!

Redakčná rada

Hry rytiera Rolanda – školský výlet 4.D do Bardejova

Na radničnom námestí v Bardejove sa dňa: 21. júna 2024 uskutočnil 26. ročník Hier rytiera Rolanda, ktoré majú vyše 20-ročnú tradíciu. Pripravený bol skvelý kultúrny program, ktorý  bol pútavý. Očarili nás  ukážky zbraní v stanoch, hry pre žiakov, rytiersky turnaj, remeselné dielne, sokoliarske ukážky. Nechýbali ani  janičiari a historické tance.

PhDr. Anna Hyrjová

LETNÉ OSVIEŽENIE 2024

V jedno júnové horúce popoludnie sme sa s deťmi v 5. oddelení ŠKD rozhodli  pripraviť si niečo na schladenie. Pripravili sme si letný „coca colový drink“. V celej miestnosti nám príjemne rozvoniavala čerstvá mäta, ktorá náš nápoj lahodne osviežila. Drink sme si naaranžovali do farebných pohárikov a dozdobili slamkami. Letné osvieženie nám tak chutilo, že sme si museli pripraviť dvojitú dávku.

Mgr. Tatiana Hrušovská, PhD.

Cesty za poznaním minulosti 2024

Pripomínať si, že niekedy bolo horšie a mali by sme si vážiť všetko to, čo teraz máme, je potrebné aj na hodinách výtvarnej výchovy a literatúry.

S originálnymi dielami sa žiaci znova zapojili do súťaže Cesty za poznaním minulosti 2024, ktorú organizuje Múzeum SNP v Banskej Bystrici.

Z úspechov žiakov sa veľmi tešíme. Gratulujeme!

Nikola Murinová

Zakliate kráľovstvo 2024

V školskom roku 2023/ 2024 sme sa naposledy pred prázdninami stretli s našimi milými seniormi zo Sabinovskej v Prešove. Po príchode a spoločnom zvítaní sme zistili, že sa niečo stalo. Čo to bolo? Čakalo na nás „Zakliate kráľovstvo“.

Mgr. Fecková a 3. oddelenie (1.C a 3. A trieda)

Výchovno-vzdelávacia činnosť 4.D v teréne -  Exkurzia  v Solivare a okolí

Solivar v Prešove je národná kultúrna pamiatka a patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to „unikátny komplex“ technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky pochádzajúci zo 17. storočia. Navštívili sme múzeum a dozvedeli sme sa nové poznatky, informácie o ťažbe, výrobe a spracovaní.

Alternatívnym prístupom, ale aj príležitosťou „byť tam“, teda na miestach, kde prebiehala konkrétna ťažba „bieleho zlata“ a tiež bola zabezpečená jedna zo základných podmienok výchovno-vzdelávacieho procesu a zmysluplného učenia - priama skúsenosť – bola to naša krásna „cesta“ -  exkurzia.

PhDr. Anna Hyrjová