• ENGLISHSTAR 2018

  ENGLISHSTAR 2018

  Medzinárodná súťaž v anglickom jazyku

 • Projekt Hviezdy Prešova

  Projekt Hviezdy Prešova

  Vyhlásenie najlepších žiakov

 • VÍŤAZSTVO ZŠ KÚPEĽNÁ

  VÍŤAZSTVO ZŠ KÚPEĽNÁ

  NAJ WEBOVÉ STRÁNKY PREŠOVSKÝCH ŠKÔL

 • JASPO 2018

  JASPO 2018

  Zábavno - vedomostná súťaž pod záštitou primátorky mesta Ing. Andrey Turčanovej

 • ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  Oficiálna webstránka základnej školy

Škola
Škola2

:: Aktuality

Magazín jún 2018/2019

Pozrite si najnovšie vydanie Magazínu.

Mgr. M. Semančík

Slávnostné ukončenie šk. roka 2018/2019

Krátky zostrih zo slávnostného ukončenia školského roka 2018/2019.

Školská jedáleň

Aktualizácia jedálneho lístka

Prihlásenie na školské stravovanie v šk. roku 2019/2020

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo školy Vám oznamuje, že v termíne do 28.6.2019 je nevyhnutné vykonať osobnú návštevu aj s so zápisným lístkom za účelom potvrdenia návratky  zo zápisného lístka vedúcou školskej jedálne v súvislosti s prihlásením svojho dieťaťa na školské stravovanie od 3.9.2019.

 

                                                                       PaedDr. Eva Bilišňanská

                                                                             riaditeľka školy

OZNAM ŠJ, jún 2019

1. Vedúca ŠJ oznamuje stravníkom, že z dôvodu celoročnej uzávierky je možné vyhlásiť alebo prihlásiť obedv školskej jedálni najneskôr  do: 21.06.2019 / 14,00 hod./

 

Po tomto termíne sa odhlasovať už nebude. V prípade choroby , alebo iných nepredvídaných okolností je možné si obed vybrať do obedára.

 

2. Upozorňujeme na zmenu vo výdaji obedov a to:

Piatok 28.06.2019   od 10,30 hod. do 12,00 hod.

Športový deň so seniormi 2019

Dňa 07.06.2019 sa v rámci projektu Starší mladým a naopak konal Športový deň. Pre seniorov a deti z mesta Prešov boli pripravené súťaže ako hod šípkami, lesná cestička,  streľba na bránku, rybník a stanovište so záchranárom, kde si deti vyskúšali svoje vedomosti. Okrem súťaží si deti prezreli areál Ekoparku a zvieratá, ktoré sa tam nachádzajú. Za absolvované súťaže boli deti odmenené sladkosťami. Deti a seniori strávili príjemný deň a navzájom sa povzbudzovali.

 

Mgr. Veronika Repková

INDIÁNSKY POKLAD, 07.06.2019

V piatok 7.6.2019 sa deti z ŠKD zúčastnili na zábavnom popoludní, ktoré  nieslo  názov “Indiánsky poklad". Deti si zahrali rôzne hry, napríklad Tanec kmeňa, Slepý indián, Indiánska skúška obratnosti a iné,   kde predviedli svoju šikovnosť, múdrosť, opatrnosť a zručnosť. Najdôležitejšie bolo, aby  si každé oddelenie určilo svojho "náčelníka". Úlohou "náčelníkov" bolo vyriešiť  tajničku, ktorá napovedala kde nájdu poklad pre svoj "kmeň" - oddelenie.  Po  určitom  riešení, úsudku a zvážení, náčelník náčelníkov vyriekol výsledok znenia tajničky: Indiánsky poklad nájdeme na ZŠ Kúpeľná 2. Všetky deti boli odmenené sladkosťou, oddelenia hračkami  a "náčelníci" osobným darčekom a hlasným  pokrikom od detí zo svojich "kmeňov" -  oddelení.
 

Vychovávateľka Mgr. Ľudmila Garberová 

ŠKD V SMŠ MAMAJÁČIK 2019

Dňa 27.05.2019 boli deti z prvého ročníka navštíviť súkromnú materskú škôlku – Mamajáčik. Počas návštevy sme si prezreli ich krásne priestory, zahrali sa spolu s deťmi a porozprávali sme budúcim prvákom, na čo všetko sa môžu tešiť, keď sa z nich v septembri stanú školáci. Deti si v Mamajáčiku užili príjemné popoludnie, za čo sa chceme veľmi pekne poďakovať.

 

Bc. Lucia Vardžiková 

Magazín, Májová akadémia 2019

Pozrite si najnovšie vydanie nášho Magazínu, v ktorom prinášame pohľad do zákulisia príprav Májovej akadémie.

 

Mgr. Maroš Semančík

Výlet ZOO Košice, 31.05.2019

Svet živočíšnej ríše je rozmanitý a pestrý. O tom sa mohli presvedčiť aj žiaci 1. ročníkov na školskom výlete ZOO Košice. Vydali sme sa dozvedieť zaujímavosti o viac ako 280 živočíšnych druhoch. Pútavým spôsobom sme sa dozvedeli o kŕmení tučniakov.  Nášmu zraku neunikli tulene obyčajné, tukany veľkozobé či kondory veľké. Z kolekcie plemien domácich zvierat nám učarovali huculské kone. Spoznali sme aj areál medveďa hnedého, ktorý práve oddychoval. Na záver výletu žiaci ešte využili stánky s drobnosťami a občerstvením, kde si zakúpili suveníry pre seba a príbuzných.

 

Mgr. J. Augustínová, Mgr. J. Gaľanová, Mgr. Z. Stašová, Mgr. I. Hermanovská