Týždeň zdravej výživy a Deň jablka

Týždeň zdravej výživy sme si pripomenuli od 17.10 do 21.10.2016

Prváci na Mestskej polícii

Dňa 26. septembra 2016 sme sa oboznámili s prácou Mestskej polície v Prešove

Návšteva u Hasičov

Dňa 18.10. a 19. 10. sme sa oboznámili s prácou hasičov

Začiatok školského roka 2016/2017

Nech sa nám spolu dobre darí!

Webstránka našej školy získala najlepšie hodnotenie

Projekt IQkids - hodnotenie webových stránok prešovských základných škôl

:: Aktuality

Školská jedáleň

Aktualizácia jedálneho lístka

Jazykový časopis ŠAFRAN

Predstavujeme ďalšie číslo nášho nového školského časopisu ŠAFRAN. Od existujúceho časopisu Surfer sa odlišuje tým, že je to časopis cudzojazyčný.

Regionálna súťaž Rétorika, máj 2017

Piatok 12.5.2017 sa historická budova DJZ v Prešove stala miestom predstavenia rétorov a ich rečníckeho umenia. Áno,  umenia, pretože to, čo predviedli žiaci základných škôl a študenti stredných škôl, možno ozaj považovať za umenie. V prvom kole sa podelili o svoje myšlienky a názory na vopred pripravenú tému, ktorú si sami zvolili.   V druhom kole si vyžrebovali tému, na ktorú počas pätnástich minút  pripravili úvahu alebo prejav,  ktorú  potom predniesli pred trojčlennou komisiou.  Z týchto úvah bolo cítiť ozaj zrelé osobnosti majúce svoj triezvy pohľad na danú tému.

Mgr. Katarína Pappová

Magazín, máj 2017

V aktuálnom vydaní nášho Magazínu vás pozveme do divadla na predstavenie Neobyčajné dobrodružstvá malého Buratina.

Mgr. M. Semančík

Srdiečko pre mamičku 2017

Vo štvrtok 11.5.2017 si deti nášho ŠKD pripomenuli krásny sviatok Deň matiek a mamičkám vyrobili  symbolické srdcia. Svoje práce deti doniesli na školský dvor, kde spoločne  vytvorili obrovské srdce.

Eva Labudová

Besiedka ku Dňu matiek

Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám.

Deň matiek je výnimočný čas povedať našim mamám, ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili.

Žiaci IV.D

Certifikát kvality projektu eTwinning

Po úspešnom ukončení medzinárodného projektu eTwinning Mladí Európania, kto ste?/ Молодые европейцы, кто вы?, o ktorom sme Vás priebežne informovali v rámci webovej stránky školy, sme sa pokúsili získať aj národný certifikát kvality. Ten bol učiteľke a žiačkám udelený 10. mája 2017. Ako sa uvádza na oficiálnej stránke www.etwinning.sk , získanie tohto certifikátu znamená, že projekt dosiahol určitú národnú úroveň.

Mgr. Juliána Vozárová

Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe 2017

6.-7.5.2017 sa v športovej hale v Spišskej Novej Vsi konali Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe. Naše mažoretky tohto roku súťažili v kategórii junior a senior a zo súťaže si okrem ocenení odniesli aj nominácie na Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú tento rok konať v talianskej Giulianove.

Eva Labudová

Pohybové hry detí ŠKD pri príležitosti Dňa zdravia 2017

Dňa 27.4.2017 sme pre deti z ŠKD pripravili športovo – pohybové popoludnie pri príležitosti dňa zdravia. V úvode nechýbala krátka rozcvička a po nej už deti pokračovali v meraní síl v rôznych športových disciplínach, ktoré im pripravili pani vychovávateľky z jednotlivých oddelení.

p. vych . Adela Kručayová

Deň Zeme, 21.04.2017

Dňa 21.04.2017  pri príležitosti  Dňa Zeme, ktorý je 22.04. 2017 sa na našej škole realizovali rôzne aktivity pre žiakov 1. až 4. ročníka. Na hodinách výtvarnej výchovy sme pomocou rôznych výtvarných techník zhotovovali plagáty a výrobky z odpadového materiálu.

Mgr. A. Hyrjová