Imatrikulácia prvákov

Projekt Milujem svoje mesto

Skrášľovanie okolia Katedrály svätého Mikuláša

Deň detí 2021

Deň detí v školskom klube

Tvorivé dielne v školskom klube

Výrova vianočných ozdôb a darčekov

Imatrikulácia prvákov

Školský rok 2019/2020

:: Aktuality

Školská televízia K2, zimná olympiáda

Školský klub detí zorganizoval zimnú olympiádu.

Školská jedáleň

Aktualizácia jedálneho lístka

Súťaž Y-Slovina je hra

Aj v tomto školskom roku sme sa rozhodli zapojiť do súťaže v predmete slovenský jazyk a literatúra – Y-slovina je hra. Cieľom tejto súťaže je propagovať a popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, ale  aj motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných úloh. Do súťaže sa zapojilo 26 žiakov.

Mgr. Kristína Urdová

Novoročný športový turnaj 2023

Dňa 16. januára 2023 sa uskutočnil na našej škole Novoročný športový turnaj. Žiaci prvého stupňa a  ich rodičia si zmerali svoje sily v športových disciplínach – futbal, florbal, guľovačka, preťahovanie lanom a v súťaživých hrách – slalomový beh, sánkovačka, lavičkový beh, beh s dieťaťom na chrbte, beh s novinami, skoky s loptou,  streľba do bránky. Celý turnaj mal správnu športovú  atmosféru. Žiaci i rodičia statočne bojovali, no nakoniec sa zhodli na tom, že víťazmi sú všetci, ktorí si prišli zašportovať.Po športovom zápolení dobre padla kapustnica, ktorú  pre nás pripravili naše  pani kuchárky.

Zapísali: učiteľky 1.ročníka

Rebríček úspešnosti škôl je opäť tu

Školský rok 2022/2023 sa nám pomaly prehupne do svojej druhej polovice. A tak ako po iné roky, dňa 20.01.2023 Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO)  opäť prišiel s rebríčkom úspešných základných a stredných škôl na Slovensku.

Základná škola, Kúpeľná 2, Prešov  za šk. rok 2021/2022 v rámci Slovenska sa v celkovom hodnotení umiestnila na 28. mieste zo všetkých základných škôl a v rámci Prešovského kraja  sa umiestnila na 2. mieste .

Celý rebríček škôl nájdete na www.ineko.sk.

PaedDr. Eva Bilišňanská

Šaliansky Maťko 2023

Bola raz jedna malebná krajina – Slovensko sa zvala.

V nej malé mestečko Šaľa. A tá  Šalianskeho Maťka Jozefa Cígera Hronského mala.......

Týmito slovami sa dňa 11.1.2023 otvorilo školské kolo v prednese slovenskej povesti pod názvom „Šaliansky Maťko“.

Učitelia SJL

IT ŠKOLA

IT ŠKOLA otvára ďalšie kurzy v digitálnom vzdelávaní

Novoročný turnaj

Novoročný turnaj zachytený objektívom našej kamery.

Termínovník školských akcií

Plán školských aktivít v mesiaci január