• ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    1973 - 2023

  • ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    1973 - 2023

Škola
Škola2

:: Aktuality

V Záhrade umenia so seniormi 2024

V máji sme sa opäť stretli s našimi milými seniormi zo Sabinovskej ulice v Prešove.

 

Naše májové stretnutie prebiehalo v príjemnej a veselej atmosfére plnej smiechu. Spolu sme sa prešli po meste a veselým krokom sme sa presunuli k Záhrade umenia. Deti sa vyšantili, vybehali a zabavili. Spolu so seniormi prežili nádherné májové popoludnie plné radosti.

 

 

Vych. Mgr. M. Fecková

Medzinárodný deň včiel v 1.C

Včiel je čoraz menej. Napriek tomu, že o ich užitočnosti sa učia už deti v materských školách, pre ich ochranu, zdá sa, stále nerobíme dosť. Od ich prežitia však závisí aj to naše.

 

Každoročne 20.mája oslavujeme Medzinárodný deň včiel. Aj trieda včielok z našej školy ho dnes oslávila. Celý vyučovací deň sa niesol v téme včielok. Pracovali pilne, čítali, písali, zahrali si pexeso, zopakovali číselný rad, zbierali prírodniny aj kreslili. Porozprávali sme sa o včielkach, o oblečení včelárov, prezreli si dymák aj materskú mriežku. Vytvorili krásne práce a nielen dnes boli pracovití ako včielky.

 

Úlohou dnešného dňa je uznanie úlohy včiel a iných opeľovačov pre náš ekosystém.

Mgr. Lucia Švedová

Zahraj sa na ilustrátora, 2024

V mesiaci marec bola pri príležitosti 50. výročia našej školy vyhlásená výtvarná súťaž Zahraj sa na ilustrátora. Spomedzi všetkých doručených prác bolo vybraných a ocenených 11  žiakov našej školy. Výtvarné práce boli vystavené aj počas Májovej akadémie 10.5.2024 v Divadle Jonáša Záborského.  Chcem sa veľmi pekne poďakovať všetkým žiakom, ktorí sa do tejto súťaže zapojili a prajem Vám naďalej veľa kreatívnych nápadov.

 

Mgr. Lucia Švedová

Výberové konania a voľné pracovné miesta

Výberové konania a voľné pracovné miesta - aktualizácia sekcie

Lesnícke dni - 14.5.2024

Apríl je mesiac lesov. Naši žiaci počas tohto mesiaca trávia čo najviac času v prírode, či už v Škole v prírode, na exkurzii na lesnom náučnom chodníku Sigord alebo iba tak, na vychádzkach počas hodín prvouky a prírodovedy. Na našej škole si pripomíname aj Deň Zeme rôznymi aktivitami. Žiaci 1. – 4. ročníka zhotovujú výtvarné práce, plagáty, tvoria výrobky z odpadového materiálu. Riešia rôzne matematické úlohy, zamerané na ochranu životného prostredia. Zapájajú sa do úpravy okolia školy. Súčasťou osláv Dňa Zeme je aj účasť žiakov našej školy na Lesníckych dňoch. V tomto školskom roku sa realizovali 14.5.2024 na SOŠL v Prešove. Na úvod sme si vypočuli poľovnícke signály, potom nasledovali slávnostné príhovory. Najväčší záujem bol však o informačné stánky, kde si žiaci vyskúšali svoje vedomosti a zručnosti o prírode. V každom stánku sa im venovali lesní pedagógovia a formou zážitkového učenia poodkryli záhady lesa, prírody. Sokoliari si pripravili pútavé vystúpenie s dravcami. Nezabudlo sa ani na kondičku – skákanie vo vreci, pílenie dreva, nočná prechádzka lesom. Neodmysliteľnou súčasťou lesníckych dní bolo stretnutie so živými zvieratami: psy, vtáky, plazy, drobné cicavce a pavúky. Žiaci majú veľmi rady tieto zážitkové vyučovacie hodiny a pobyt v prírode. Vracajú sa do školy s úsmevom na tvári a so slovami ,,Bolo to super..“ Ďakujeme všetkým organizátorom tohto podujatia a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutia.

 

Lesu zdar!

Učiteľky 1.stupňa                                                         

  

JASPO 12.2.2024 - vyhodnotenie

Dňa 12. 02. 2024 sa na Základnej škole na Kúpeľnej ulici v Prešove uskutočnil 5. ročník zábavno-vedomostnej súťaže JASPO, a to v piatich cudzích jazykoch – anglický jazyk, nemecký jazyk, ruský jazyk, francúzsky jazyk a španielsky jazyk. Ako zvyčajne, súťaž sa konala pod záštitou primátora mesta Prešov – Ing. Františka Oľhu.

Matematická olympiáda 2024

V mesiaci apríl sa uskutočnili okresné kolá Matematickej olympiády v kategóriách  Z6 – Z8.

 

Najúspešnejšími riešiteľmi boli žiaci : Damián Fogaš z 7. C triedy, ktorý obsadil 2. miesto, Matúš Lazorčák z 7. A triedy 6. – 9. miesto, Tomáš Vaculčiak z 8.C triedy 6. – 7. miesto a Matej Fabián z 8.C  triedy 8. miesto.

 

Šimon Komara z 9. D triedy reprezentoval veľmi úspešne   našu školu v krajských kolách  až v troch kategóriách : Z 9  pre základné školy a B, C pre stredné školy .

 

Jeho umiestnenia sú výborné : kategória Z9  1. miesto

                                                         Kategória B    3. miesto

                                                         kategória C     2. – 3. miesto

 

Vďaka patrí p. uč. PaedDr. M. Leščinskému, ktorý Šimona na súťaže pripravoval.

Gratulujeme!

                                                                                                                               

RNDr. Jana Toderišková

 

Rétorika 2024– regionálne kolo

Ríšo Velgos (8.D) nás na okresnom kole HK presvedčil, že je výborným recitátorom. Dňa 14.5.2024 navyše dokázal, že je aj skvelým rečníkom.

 

Súťaž v rétorike je veľmi náročná. V prvom kole musí rečník predstúpiť pred kolegov a odbornú porotu s vopred pripravenou úvahou, v druhom kole musí preukázať, že mu nerobí problém ani improvizácia. Tému si vytiahne priamo pred porotu a na prípravu má iba 15 minút. Rišo obe kolá zvládol na jednotku, získal 1. miesto v II. kategórii a postup na celoštátne kolo súťaže Štúrov Zvolen 2024.

 

Gratulujeme mu k úspechu a držíme palce vo Zvolene!

Nikola Murinová

Moje nie zlu 2024 – krajská súťaž v tvorbe komiksových príbehov

Vyjadriť svoj nesúhlas so zlom, ktoré, bohužiaľ, obklopuje aj mládež, je možné viacerými spôsobmi. Na negatívne udalosti v snahe predísť ich opakovaniu môžeme reagovať aj výtvarným prejavom, aj slovom. Alebo to môžeme spojiť do jedného a vytvoriť komiks. Na našej škole vzniklo v tomto šk. roku veľa  originálnych komiksov, ktoré ocenila aj odborná porota krajskej súťaže Moje nie zlu 2024. Dňa 7.5.2024 sme sa so žiakmi zúčastnili slávnostného vyhlásenia výsledkov na Malej scéne DJZ spojeného s prednáškou uznávaného tvorcu komiksov. Odniesli sme si veľa nových informácií a veľa nápadov.

 

Nikola Murinová

Vesmír očami detí 2024 – okresné kolo

Nekonečný, záhadný, čarovný, strašidelný, zaujímavý.... Taký je vesmír.

 

Na výtvarnej výchove sme sa so žiakmi aj tento rok venovali vesmírnej tematike. 10 najoriginálnejších prác sme poslali do súťaže Vesmír očami detí a výsledková listina nás opäť potešila. Medzi 5 najlepších ocenených prác v 3. kategórii porota zaradila práce Kvetoslavy Kišacovej (5.C) a Daniely Beňovej (9.A).  Ich práce postupujú do celoslovenského kola.

 

Dievčatám gratulujeme a prajeme im veľa ďalšej tvorivej energie!

Nikola Murinová

Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
OK