Imatrikulácia prvákov

Školský rok 2019/2020

:: Aktuality

Svetový deň  mlieka 2020

Mlieko v ľudskej výžive sa považuje za najhodnotnejšiu potravinu, pretože obsahuje všetky živiny, nevyhnutné
pre zachovanie a vývoj života. Obsahuje  živočíšne bielkoviny, ľahko stráviteľný tuk a celý rad dôležitých minerálnych látok. Mliečne výrobky sú významným zdrojom vápnika.
Deň mlieka- 30.9.2020 si žiaci na 1.stupni  pripomenuli prezentáciami o mlieku a jeho výrobkoch,  výtvarnými prácami, zhotovením  výrobkov z mliečnych  obalov a samotnou ochutnávkou  mlieka.

Pripravila: Mgr. Jana Augustínová

Upratovanie okolia školy 2020

V slnečné jesenné popoludnie si deti spolu s p. vychovávateľkami natiahli gumené rukavice a vyzbierali odpadky, ktoré sa povaľovali na našom školskom ihrisku.  Po dobre vykonanej práci školské ihrisko žiarilo čistotou. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do tejto milej akcie zapojili.

Mgr.Eva Labudová

Na kolobežke bezpečne 2020

V rámci Európskeho týždňa mobility pripravili pani vychovávateľky deťom nášho ŠKD zábavné popoludnie na kolobežkách. Z dôvodu zvýšených  hygienických opatrení sa deti striedali po oddeleniach a p.vychovávteľky vydezinfikovali prilby aj kolobežky. Deťom sa akcia páčila a určite si ju v budúcnosti zopakujeme.

Mgr.Eva Labudová

Organizácia a podmienky výchovy a vzdelávania počas obdobia od 01.10.2020

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy, v súvislosti s pretrvávajúcou pandémiou COVID-19 a  na základe rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva SR  a MŠVVaŠ SR zo dňa 29.09.2020  oznamuje, že naďalej  upravuje podmienky  k organizácii výchovy a vzdelávania a zároveň  Vás vyzýva k ich dôslednému dodržiavaniu

Literárny Kežmarok 2020

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorí večer nezaspia bez toho, aby prečítali aspoň úryvok z práve rozčítanej knihy, určite s počtom prečítaných kníh rastú aj Vaše očakávania a nároky na nové knihy. Rozhľadený čitateľ potrebuje zakaždým dostať možnosť rozvíjať aj vlastné predstavy a dostať od autora nie úplne jasný obraz prostredia, nie dôkladný a presný opis osobností či dej bez akéhokoľvek momentu napätia.

Mgr. Nikola Varcholíková

15. ročník festivalu Prešov číta rád

O tom, že Prešov číta rád aj v pandemickom období niet pochýb, pretože organizátorom festivalu  – Knižnici Slniečko, sa podarilo počas troch dní od 23.9. – 25.9.2020  vyskladať pestrú mozaiku podujatí tohto  pre Prešov už  tradičného knižného festivalu. Podujatia festivalu, samozrejme, sprevádzali prísne pandemické opatrenia, ale aj vďaka nim sa mohli zorganizovať živé besedy so známymi aj menej známymi spisovateľmi. Svojou účasťou festival poctili okrem iných aj spisovatelia V. Šefčík, B. Jobus, D. Majling, M.E. Hajduková, I. Ondriová a literárny moderátor D. Nagy, ktorý moderoval aj Literárnu talkshow v divadle Alexandra Duchnoviča. Všetky besedy boli vysielané aj naživo na facebookovej stránke knižnice.

Mgr. Maroš Semančík; Mgr. Mária Popjaková – vyučujúci SJL

Preplácanie dopravy žiakov

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy  Vám  predkladá  usmernenie k preplácaniu dopravy žiakov v súlade so Smernicou č. 50/2017  MŠVV a Š  SR

PaedDr. Eva Bilišňanská

Telovýchovné priestory do odvolania zatvorené

Oznámenie

Riaditeľstvo školy oznamuje, že na základe  opatrení vydaných  MŠVVaŠ SR, Hlavného hygienika, pandemickej komisie a z dôvodu šíriacej sa pandémie COVID-19  budú  od 01.10.2020  telovýchovné priestory školy   pre externých užívateľov - nájomníkov  naďalej  až do odvolania  zatvorené.

Ďakujeme za pochopenie.

PaedDr. Eva Bilišňanská

Magazín september 2020

Pozrite si najnovšie vydanie nášho Magazínu.

Mgr. M. Semančík

JASPO 2020