Záver školského roka 2023/2024

Hry rytiera Rolanda – školský výlet 4.D do Bardejova

Na radničnom námestí v Bardejove sa dňa: 21. júna 2024 uskutočnil 26. ročník Hier rytiera Rolanda, ktoré majú vyše 20-ročnú tradíciu. Pripravený bol skvelý kultúrny program, ktorý  bol pútavý. Očarili nás  ukážky zbraní v stanoch, hry pre žiakov, rytiersky turnaj, remeselné dielne, sokoliarske ukážky. Nechýbali ani  janičiari a historické tance.

PhDr. Anna Hyrjová

Dopravná výchova v ŠKD s Autoškolou VaV

Aj tento školský rok v rámci spolupráce našu školu navštívili milí inštruktori z Autoškoly VaV. Priniesli nám dopravné ihrisko na ktorom nechýbali dopravné značky, prechod pre chodcov, semafory, ale aj dopravné prostriedky. Deti 1. až 8. oddelenia ( žiaci 1. a 2. ročníka) sa učili pravidlá cestnej premávky  a bezpečný pohyb v cestnej premávke ako vodiči či chodci. Deti tak strávili v átriu školy dve príjemné popoludnia, plné zaujímavých informácii. Pánom inštruktorom veľmi pekne ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Kolektív ŠKD

MyMachine - reportáž

MyMachine je vzdelávací program rozvíjajúci tvorivé myslenie. Na konci programu je vysnívaný vynález. Do projektu sa zapojili aj žiaci z našej školy.

MyMachine EXPO Košice

Dňa 18.6.2024 mladí vynálezcovia zo stredných a vysokých škôl  predstavili v Košiciach funkčné prototypy piatich nových vynálezov, ktoré vymysleli deti zo základných škôl. Spoločne ich otestovali v rámci ôsmeho ročníka podujatia MyMachine Slovakia EXPO na pôde Technickej univerzity v Košiciach.

Spracovala: Mgr. Jana Augustínová

Školská jedáleň

Aktualizácia sekcie Školská jedáleň

Škola v prírode – Horný Smokovec 2024

V dňoch 10.06. - 14.06.2024 sa žiaci IV.A a IV.B triedy pod vedením pedagogických pracovníkov – G. Matisovej, J. Vachmanskej, T. Goliašovej a zdravotníčky – A. Pribulovej zúčastnili „Školy v prírode“, ktorá sa konala v nádhernom prostredí Vysokých Tatier – v Hornom Smokovci. Vzdelávanie žiakov priamo v prírode bolo zábavné, zážitkové a obohacujúce v rámci sociálnych zručností, komunikácie a kamarátskych vzťahov. Žiaci mali príležitosť zažiť niečo nové, podnecujúce. Škola v prírode bola príjemnou zmenou v školskom stereotype, pobyt v prírode posilnil ich fyzickú zdatnosť a súčasne upevnil environmentálny vzťah k prírode.

Spracovala: Mgr. Gabriela Matisová

Slovo 2023

Na výsledky niektorých súťaží si musíme počkať troška dlhšie, keďže čítanie súťažných príspevkov porotou vyžaduje veľa času, navyše sa okrem poroty rozhoduje aj verejnosť. Aj keď sme poviedky poslali ešte v decembri 2023, slávnostné vyhodnotenie nás čakalo 6.6.2024. Naša žiačka Ema Michelčíková  (9.D) získala v súťaži Slovo 2023 krásne 1. miesto v III. kategórii a cenu verejnosti.

Talent umenie kumšt 2024

Ovládať remeslo je v každej dobe určite výhodou. Výslednému produktu, či už ide o keramiku, dekoráciu, oblečenie, predchádzajú úvahy, diskusie, nákresy.

Naša žiačka Daniela Beňová (9.A) sa aj v tomto šk. roku zahrala na módnu návrhárku a do súťaže Talent umenie kumšt vytvorila návrh spoločenských šiat. Vykreslila si čestné uznanie. Určite mi dáte za pravdu, že v takýchto šatách by dievčatá na plese určite zažiarili.

Prajem veľa ďalších nápadov!

Štúrov Zvolen 2024 – 12.6.-13.6.2024

Dobrému rečníkovi nestačí dar reči, musí dokázať rozprávať vždy k veci, používať správne argumenty, vystupovať za každých okolností, pred akýmkoľvek publikom, v rôznorodom priestore, bez zbytočných a nefunkčných gest, suverénne, aby divák nemal pocit, že má trému a strach.

Talent ZŠ Prešovského kraja

Náš tím žiakov preukázal svoje „sily“ na súťaži: Talent ZŠ Prešovského kraja

Súťaž zameraná na logiku, matematiku a verbálne myslenie, ktorá bola realizovaná pod záštitou projektu celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným pod vedním Mgr. Ľuboša Lukáča, PhD.. Finalové kolo súťaže sa uskutočnilo na súkromnej základnej škole DSA v Prešove, ktorá privítala nadané a talentované deti, resp. 80 finalistov z viac ako 2200 zaregistrovaných žiakov školského kola zo základných škôl z Bardejova, Giraltoviec, Humenného, Lipian, Prešova, Sabinova, Spišskej Soboty, Starej Ľubovne, Svidníka a Šarišských Michalian.

PhDr. Anna Hyrjová, školská koordinátorka