• ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    1973 - 2023

  • ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    1973 - 2023

Škola
Škola2

:: Školský rok 2021/2022

       Po dvoch rokoch prestávky, ktorú spôsobila pandémia, sme  s deťmi v oddeleniach nacvičili  tanečné kroky obľúbenej piesne a konečne sme si mohli spolu zatancovať  na školskom dvore. Zábavnú a hravú formu tanečnej aktivity sprevádzala dobrá nálada a úprimná detská radosť. Je to tiež návod ako byť šťastnejší z každodenného života a tešiť sa z maličkostí.

 

                      Mgr. Tatiana Goliašová

Niektorí mladí ľudia vo voľnom čase radi čítajú, iní sa venujú rôznym športom, ďalší zasa radi trávia čas so svojimi blízkymi pri hraní spoločenských hier, niektorí vezmú ceruzu alebo štetec a niečo pekné nakreslia, namaľujú.  Nájdu sa, samozrejme, aj takí, ktorí stále siahnu po niečom inom, majú radi z každého rožka troška.

 

Nikola Varcholíková

Konečne po dlhom období sme sa so žiakmi tretích ročníkov dostali na školský výlet. V dňoch 31. mája a 2. júna 2022 sme navštívili  hrad a skanzen v Starej Ľubovni. Počasie nám prialo a tak sme popri prehliadke historických pamiatok hradu mohli obdivovať aj krásy slovenskej prírody a z najvyššej veže hradu sme videli až na  štíty Vysokých Tatier. Výlet našim žiakom  poskytol množstvo zaujímavých zážitkov, ale aj informácií o tom ako sa žilo dávnych dobách.

                                                                                               

Pripravila : PaedDr. Eva. Bucková

Školský rok sa pomaly končí a preto sme pre  deti v ŠKD dňa 14.6.2022 pripravili odmenu v podobe diskotéky.

 

Nechýbali ani zábavné súťaže, v ktorých si deti zmerali svoje tanečné zručnosti. Spolu so  svojimi p. vychovávateľkami strávili popoludnie plné zážitkov.

 

Zodp:Adela Kručayová

Dňa 7.6.2022 deti z 8. oddelenia navštívili seniorov z DS Sabinovská a spríjemnili im popoludnie. V rámci projektu „Starší mladším a naopak“ si deti pripravili kultúrny program, ktorý sa niesol v ľudovom duchu. Spoločne  si zaspievali ľudové piesne a zarecitovali im básne. Seniori sa tejto návšteve veľmi potešili. Deti si odniesli nielen vecnú odmenu, ale aj množstvo nových zážitkov.

 

Bc. Katarína Falatová

Návšteva múzeí i Oravského hradu bola zaujímavou exkurziou, plná nových informácií, zážitkov pre našich žiakov. Prečítajte si ich dojmy a zážitky!

Tropické rastliny, banánovník, pomarančovník, papája, kakaovník, rôzne kaktusy, mäsožravé rastliny, lekná, pestrofarebné lietajúce motýle... To všetko videli naši piataci na exkurzii v Botanickej záhrade v Košiciach, ktorá sa uskutočnila 7. júna 2022.

 

Počas prechádzky po skleníkoch mohli obdivovať krásy rastlín, ktoré v našich podmienkach nenájdeme, potešili sa aj výstave motýľov a mini ZOO s domácimi zvieratkami.

 

Prechádzka po záhrade im veľmi prospela a vrátili sa plní zážitkov.

 

Mgr. Kristína Urdová

V uplynulom týždni v termíne od 30. 5.  –  3. 6. 2022 sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnili Školy v prírodeTatranskej Štrbe v hoteli Rysy. Okrem turistických vychádzok, športových aktivít a rôznych súťaží, zažili kopec zábavy. Ale hlavne strávili väčšiu časť pobytu  na čerstvom vzduchu. Neopakovateľné zážitky v prekrásnej tatranskej prírode ostanú určite dlho v pamäti všetkých zúčastnených.

 

Učiteľky IV. A, IV. B, IV. C, IV. D

Deti často snívajú o práci policajta, hasiča či lekára, záchranára. Túžia byť hrdinami a pomáhať svojmu okoliu alebo i svetu. Žiaci prvého stupňa sa počas cvičení v prírode troška bližšie zoznámili s prácou policajtov. Pri ich práci si najčastejšie vieme predstaviť napríklad psíka. Ale nie každý už vie, že do práce chodia i väčšie zvieratká - kone. Policajná hipológia je súčasťou policajného zboru a poriadkových síl. Sídlia v Košiciach a Bratislave. Koníky a policajti z Košíc nám spoločne ukázali, čo je náplňou ich práce - zadržanie výtržníkov, prekonanie prekážok, prejazd cez dymovú clonu a mnoho iného. Dych sa nám zastavil pre skákaní cez horiacu prekážku, ale veľmi sme sa zabavili pri hádzaní loptičiek proti koňom a ich jazdcom. Žiaci mali veľa otázok, na ktoré im policajti ochotne odpovedali. Odvážlivci si koníkov i pohladili. Dupi a Comero boli na záver odmenení sladkými jabĺčkami, ktoré si deti pre ne nachystali.

Vážení rodičia,

 

riaditeľstvo školy  oznamuje, že  individuálne konzultácie  k záverečnému hodnoteniu vedomostnej úrovne žiakov sa uskutočnia   dňa 14.06.2022 pre  1.-4.ročník a dňa 16.06.2022 pre 5.-9. ročník v čase od 14,00  hod.  - 17,00 hod.

 

Na osobnú individuálnu konzultáciu je potrebné  sa vopred ohlásiť u tr. učiteľa alebo priamo u vyučujúceho  telefonicky  alebo prostredníctvom mailu na adresu priezvisko.meno@zskuppo.sk.

                                                                                                                

 

                                                                                            PaedDr. Eva Bilišňanská

                                                                                                  riaditeľka školy

Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
OK