• ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

  1973 - 2023

 • ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

  ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

  1973 - 2023

Škola
Škola2

:: Aktuality

Školská jedáleň

Aktualizácia sekcie Školská jedáleň

TVORIVÉ DIELNE 2023

Môj vianočný darček!

Milí žiaci a rodičia!

Príďte príjemne stráviť popoludnie a vyrobiť si vianočný darček, ktorým potešíte svojho blízkeho.

 

Kedy? 15.12.2023 o 15:30 hod. - 17:30 hod.

Kde? ZŠ Kúpeľná 2, Prešov (triedy na prízemí 1. A, 1. C, 2. A, 2. B, 4. B, trieda na 1. poschodí 4. D)

Magazín november 2023

Pozrite si najnovšie vydanie našej relácie.

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry 2023

   Olympiáda zo slovenského jazyka každoročne rozprúdi súťaživosť žiakov našej školy, pretože je vždy prvou z konajúcich sa olympiád. Neodradil ich ani tento skorý termín, t. j. 17.10. 2023 – ak sa zamyslíme nad týmto termínom, je to ozaj včasný termín na to, aby deviatak bol ozaj deviatakom, ôsmak ôsmakom. Necelé dva mesiace mali na prebratie sa z prázdnin a vedomostne sa naštartovať. Je ozaj chvályhodné, že sa do školského kola prihlásilo a zabojovalo 29 žiakov, z ktorých 14 boli úspešnými riešiteľmi, teda získali nad 40 bodov z možných 55 bodov v troch častiach, a to dvoch písomných – testu a transformácie textu a jednej ústnej časti – rétoriky. Práve rétorika  žiakov často odrádza, avšak tento rok všetci zabojovali a nikto sa nevzdal ústnej časti olympiády.

 

                                                  

Mgr. Katarína Pappová

iBobor 2023

Tento rok sa informatickej súťaže iBobor zúčastnilo 219 žiakov našej školy z toho úspešných riešiteľov bolo 100 žiakov.  Celkovo sa na Slovensku do súťaže zapojilo 129 965 súťažiacich.

 

Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy.

Rafaelo - sladká dobrota zo školskej kuchynky

      V predsviatočný deň deti školského klubu  pripravili v školskej kuchynke pre svojich spolužiakov sladkú nepečenú dobrotu. Najprv si prečítali recept a  podľa neho spolu pripravili  obľúbené Rafaelo. Vyskúšali si po akú čiarku majú nasypať múku alebo nabrať vodu. Ale zaujímavá bola aj práca s váhou. Matematické zručnosti pomohli deťom pri príprave dobroty podľa receptu a práci s odmerkou. Rafaelo deťom veľmi chutilo a rozhodli sa, že si také urobia aj doma.

 

Mgr. Tatiana Goliašová

PLAVECKÝ VÝCVIK 3. ROČNÍK, 2023

V dňoch 6.11- 10.11.2023 absolvovali základný plavecký výcvik žiaci 3.B a 3.D triedy v bazéne Šťuka na ZŠ Mirka Nešpora 2. Do vody sa tešili všetci, plavci aj neplavci. Plnohodnotný život človeka vyžaduje, aby vedel plávať, čo je určitý prejav kvality vzdelania každého. Aj preto mnohé aktivity smerujú k tomu, aby sa deti naučili plávať a túto pohybovú aktivitu využívali pre svoje zdravie.

 

 

Zapísali: PeadDr. Natália Fečíková, Mgr. Andrea Prčíková

Vianočné ozdoby 2023

Dňa 15.11.2023 sme v našej škole privítali našich milých seniorov. Po spoločnom zvítaní sme sa spolu porozprávali a začali pracovať na Vianočných ozdobách na stromček, keďže Vianoce sú už čoskoro tu. Deti spoločne so seniormi kreslili, strihali, lepili a tvorili. Zo spoločne vyrobených vianočných gúľ mali deti radosť. Medzi deťmi a seniormi prevládala príjemná atmosféra. Navzájom si pomáhali a spolupracovali, čím prehlbovali svoj vzájomný vzťah.

 

Ďakujeme za spoločne strávený čas a tešíme sa na stretnutie s Vami aj nabudúce.

Vychovávateľka: Mgr. Fecková a deti 1.C a 3.A triedy z 3. oddelenia

Súťažná prehliadka Kúpeľná má talent 2023

Hudobný talent je vzácna a obdivuhodná  schopnosť, ktorú majú niektorí ľudia prirodzene. Niektorí dokážu tvoriť hudbu spevom, iní hrou na nástroji s neuveriteľným pôvabom.

 

Naše hudobné talenty sa prezentovali v rôznych žánroch a štýloch. Zazneli tóny klasickej hudby, ale aj ľudovej a populárnej. Priniesli radosť a inšpiráciu do života zúčastnených žiakov.Za mnohými z nich sa skrýva množstvo tvrdej práce.

 

 

Všetkým talentovaným žiakom srdečne blahoželám, prajem veľa úspechov a ďakujem za krásny umelecký zážitok!

 

Mgr.Lenka Michaliková

Termínovník školských akcií

Plán školských aktivít v mesiaci november

Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
OK