Deň vody na našej škole

Moje mesto - PREŠOV 2017

Pripomienka 770. výročia od prvej písomnej zmienky

WORLD CHALLENGE DAY 2017

Propagácia zdravého životného štýlu, pohyb v rytme

Webstránka našej školy získala najlepšie hodnotenie

Projekt IQkids - hodnotenie webových stránok prešovských základných škôl

:: 2 percentá z dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% resp. 3% zaplatenej dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % resp. 3% zaplatenej dane z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj náš neinvestičný fond. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % resp. 3% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2% resp. 3% zaplatenej dane!

Finančné prostriedky budú použité na:

• Rozvoj vzdelanostnej úrovne žiakov
  • Vylepšenie materiálno-technický podmienok školy
  • Skvalitnenie mimovyučovacej a mimoškolskej činnosti školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% resp. 3% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?

1. Do 15.2.2018 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
  2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
  3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
  4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi.
  5. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2018 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podávate si daňové priznanie sami?

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 2% resp. 3% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
  3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XIII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov:

Maroško, neinvestičný fond

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo:

Kúpeľná 2, 080 01  Prešov

Právna forma:

Neinvestičný fond

Identifikačné číslo (IČO/SID):

36167207

4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania  (zvyčajne do 31.3.2018) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Postup pre právnické osoby

1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
  2. Vypočítajte si Vaše 2% resp. 3% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
  3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% resp. 3% z dane v prospech 3 prijímateľov .
  4. Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

Obchodné meno alebo názov:

Maroško, neinvestičný fond

Sídlo – obec, PSČ, ulica, číslo:

Kúpeľná 2, 080 01  Prešov

Právna forma:

Neinvestičný fond

Identifikačné číslo (IČO/SID):

36167207

5. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako  prílohu.

6. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov

Potrebné tlačivá na stiahnutie

alebo