Záver školského roka 2023/2024

Školská knižnica 2023/2024

Otváracie hodiny:

Utorok – veľká prestávka

-- popoludní: 13:30 hod. – 15:00 hod.

V súčasnosti je školská knižnica okrem výpožičiek literatúry aj miestom na realizáciu zaujímavých vyučovacích hodín, informačnej výchovy či mimoškolskej krúžkovej činnosti žiakov. Realizujú sa tu podujatia ako Európsky deň jazykov, Šaliansky Maťko, Z rozprávky do rozprávky, Pasovanie prvákov, Hviezdoslavov Kubín, rôzne kvízy, recitačné súťaže, či olympiády. Aktívne sa zapájame aj do súťaží - Medzinárodný deň školských knižníc, Prešov číta rád..., Čitateľský maratón. Organizujeme školskú čitariádu, výstavky ilustrácií žiakov a besedy so spisovateľmi.

Školská knižnica je v školskom roku 2023/2024 otvorená každý utorok počas veľkej prestávky, a v čase od 13:30 hod. do 15:00 hod. spolu s anglickou miniknižnicou...

Teší sa na Vás školský knihovník Beáta Karašová

„Knihy sú ako dvere. Otvoríte ich a vstúpite do iného sveta.“
– Jeanette Winterson –

„Svet je nádherná kniha, ale nemá cenu pre toho, kto nevie čítať.“
– Carlo Goldoni –

„Nemám svoju obľúbenú knihu. Mám ich stovky.“
       -- J.K.Rowlingová –