Naše mažoretky na Majstrovstvách Európy a Majstrovstvách sveta

Koniec prázdnin sa pre naše mažoretky niesol v znamení cestovania, vrcholovej súťaže a zábavy pri mori. Ako to všetko dokázali? Po úspešných Majstrovstvách Slovenska v mažoretkovom športe si vybojovali účasť na Majstrovstvá Európ, po prvýkrát spojených s Majstrovstvami sveta.

AJ - súťaž v hláskovaní

Dňa 16.10.2014 sa uskutočnila súťaž žiakov 4. ročníka v hláskovaní anglických slov.

Zdravá výživa

Dňa 16.10.2014 sa uskutočnilo vyhodnotenie projektu ,,Zdravá výživa". Do projektu sa zapojili žiaci 5. ročníkov. Žiaci mali splniť tieto úlohy: 1.vytvoriť potravinovú pyramídu z potravín, 2.vybrať jednu zdravú a nezdravú potravinu a porovnať ich význam pre človeka, 3.vytvoriť jedálny lístok pre žiakov ZŠ Kúpeľná. Pri výbere najlepších prác sa kládol dôraz na estetickú stránku, odbornosť a výber použitého materiálu.

Svetový deň výživy

Od roku 1981 si zástancovia zdravej výživy  pripomínajú 16.10. Svetový deň výživy. Aj žiaci našej školy sa aktívne zapojili do aktivít pripravených triednymi učiteľkami. Venovali sa tvorbe tematicky zameraných plagátov a  prezentácií, rozprávali sa  o zásadách zdravej výživy, riešili osemsmerovky, pripravili  ochutnávky  z ovocia a zeleniny. Veríme, že aj takouto formou si žiaci osvoja zásady  zdravého  stravovania a tie potom prispejú k zdravému životnému štýlu.

Deň výhier  VaV a PKO

Dňa 1.10.2014  VaV a PKO pripravili skutočné „ VaV“ pre našich druhákov pred Mestským úradom v Prešove.

Deti tu mohli sledovať zásahy policajtov pri zadržiavaní podozrivej osoby, ukážky policajnej kynológie-  vyhľadávanie výbušnín, disciplínu policajného psa...

Prvý prešovský EKOFEST

V dňoch od 22. do 27. septembra 2014, sa uskutočnil prvý prešovský EKOFEST. Počas týchto dní sa návštevníci Ekoparku Holá hora mohli zúčastniť bohatého kultúrneho a sprievodného programu s hlavnou EKO-tematikou.

Stanovisko MŠVVaŠ SR k zmene termínu T9-2015

MŠVVaŠ SR vyšlo v ústrety požiadavke ZŠ, ktorá sa týkala zmeny termínu celoslovenského testovania T9-2015. Testovanie sa uskutoční 15. apríla 2015 (streda) a náhradný termín testovania sa uskutoční 21. apríla 2015 (utorok).

Prešporský pohár 2014

27.9.2014 sa v Bratislave konala medzinárodná súťaž mažoretiek, ktorej sa naše mažoretky zúčastnili už po štvrtýkrát.

Starší mladým a naopak - športový deň

Dňa 18.9.2014 sa žiaci našej školy zúčastnili zaujímavého dopoludnia v rámci projektu „Starší mladým a naopak“, ktorého cieľom je prehlbovanie vzťahov medzi deťmi a seniormi. Počas celého dopoludnia sa aktivity niesli v dobrej atmosfére plnej radosti a súťaživosti.

Farebné žabky

19.9.2014 pre deti ŠKD pripravili pani vychovávateľky športové popoludnie spojené so súťažou Farebné žabky. Súťažili deti  prvých ročníkov a ostatné deti  ich povzbudzovali.  Po náročnej súťaži boli najúspešnejší odmenení.