OZNAM

Oznamujeme všetkým stravníkom, že z dôvodu uzávierky kalendárneho roka 2014 odhlášky zo stravy na 18.12.-19.12. (štvrtok, piatok) berieme len do 17.12.2014 (streda) do 14.00 hod.

Odhlášky po tomto termíne neakceptujeme, stravu je možné si vybrať do obedára.

vedúca ŠJ

OZNAM ŠKD

Vážení rodičia!

Žiadame rodičov, ktorí neuhradili poplatok za ŠKD, aby tak učinili najneskôr do 17.12.2014. Po tomto termíne nebude možné zrealizovať platbu  za ŠKD  z dôvodu finančnej uzávierky v kalendárnom roku  2014.

PaedDr.Eva Bilišňanská

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry

Ešte v novembri, 25. 11., sa naši žiaci ôsmeho a deviateho ročníka popasovali s gramatikou, štylizáciou i rétorikou v školskom kole olympiády slovenského jazyka a literatúry. Ukázali svoje kvality nielen v písomnom prejave, ale i v ústnom. To, že máme šikovných žiakov, dokazuje ich umiestnenie...

Oznámenie

OZNÁMENIE

Riaditeľka školy v zmysle §150 ods. (5) zákona č. 245/2008 o výchove a vzdelávaní (školský zákon) poskytuje riaditeľské voľno pre žiakov školy na deň 12.12.2014 (piatok) zo závažných prevádzkových dôvodov (odstávka teplej a studenej vody počas realizácie výmeny kanalizácie v kotolni).

Riadne vyučovanie bude pokračovať v pondelok 15.12.2014

PaedDr. Eva Bilišňanská

Školská televízia

Dnešným dňom spúšťame našu novú školskú televíziu. Jej hlavným cieľom  je mapovať dianie na našej škole. Zároveň ponúka žiakom možnosť vyskúšať si prácu televíznych moderátorov a redaktorov ako aj možnosť pracovať s profesionálnym vysielacím softvérom.

Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku

Dňa 3.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku.

Živá červená stužka 2014

V tomto roku sa naša škola prvýkrát zapojila do celoslovenskej kampane Červené stužky. Z viacerých možných aktivít sme si vybrali aj súťaž „ Živá“ červená stužka. Na túto aktivitu sme vybrali žiakov šiestych ročníkov, ktorí pod vedením učiteľa telesnej výchovy Mgr. Mariána Feríka nacvičili rozostavenie žiakov na školskom dvore. V piatok, 28.11.2014 sme sa so žiakmi presunuli do neďalekej  Záhrady umenia . Celú akciu natáčal Mgr. Maroš Semančík, ktorý má na starosti školskú televíziu. Žiaci sa rozostavili , obliekli sa do červených tričiek a búnd a už sa fotilo. To ,že je to naozaj „živá“ stužka je badať na jej tvare, ale šiestaci sa veľmi snažili.

Ruský film v škole old

Azda každý z nás pozná Arabelin čarovný prsteň, Popoluškine zázračné oriešky, dokonalé sedemmíľové čižmy... Kto by aspoň na malú chvíľku netúžil po podobnom čarovnom predmete? Aj naši žiaci ruského jazyka (5. a 8. roč.) pod vedením svojich p. učiteliek J. Bardzakovej a M. Chovancovej snívali o kvietku, ktorý by im splnil sny. Žiaci sa priznali, že by radi zbavili svojich starých rodičov chorôb, pomohli rodičom nájsť si zamestnanie, ale nezabudli ani na seba – priali si zlepšenie svojich výsledkov v škole.

Sabinovská palička 2014

Už 6 rokov patrí november medzinárodnej súťaži mažoretiek Sabinovská palička. Ani na tohtoročnej nemohli naše mažoretky chýbať. Dievčatá sa snažili celý rok a na súťaž sa veľmi tešili. Podporiť nás ako vždy prišli rodičia a známi a tak dievčatá tancovali s veľkým nasadením. Ocenenia, ktoré získali svedčia o tom, že celoročná práca nebola zbytočná a že sa oplatí trénovať. Ďakujeme všetkým, ktorí na nás myslia a vždy nám držia palce.

Vystúpenie v DSS

Naše mažoretky, spolu so speváckym krúžkom pripravili pre klientov Domova sociálnych služieb program, s ktorým sa predstavili  v týchto chladných novembrových dňoch. Program bo l venovaný uplynulému Mesiacu úcty starším  a blížiacim sa Vianociam. Dievčatá pod vedením Viki Kolárikovej predstavili časť svojho bohatého repertoára, čím si hneď získali divákov.  Mažoretky, ktoré trénuje Eva Labudová a Andrea Stašíková ,  zatancovali choreografie s ktorými si vybojovali mnoho ocenení na rôznych súťažiach v tomto roku. Bohatý program potešil všetkých, ktorí sa tohto pekného vystúpenia zúčastnili a dievčatá boli za svoje výkony odmenené potleskom .