:: Olympiády, súťaže

Dňa 25.2.2016 sa konala súťaž 4. ročníka Logickej olympiády žiakov so všeobecným intelektovým nadaním.

Dňa 24. 2. 2016 sa v našej škole uskutočnila dejepisná súťaž s názvom „Staré grécke báje a povesti“. Do súťaže sa mohli prihlásiť žiaci šiesteho ročníka. Súťaž vzbudila u žiakov záujem. Žiaci, ktorí sa prihlásili mali za úlohu pred súťažou si prečítať knihu „ Grécke báje a povesti“. Súťaž otvorili p. uč. Krajňáková a poslucháčka z Prešovskej univerzity, ktoré sa prezliekli za grécke bohyne. Každému z 15 žiakov dali test, ktorý mal vyplniť. Súťažiaci mali na jeho vyplnenie 45 minút. Všetci boli šikovní a odpovede odovzdali v predstihu. Počas súťaže bolo v knižnici ticho, aby sa mohli žiaci plne sústrediť.

Hudba spája a vytvára mosty, nepozná hranice. Každý ju potrebuje, len nie každý o tom vie.   Hudba v nás vytvára nové poklady a umožňuje skrytému stať sa viditeľným, prejaviť sa. Spev a hudba sú zaručené lieky na dušu. Príležitosť predstaviť svoj talent mali žiaci našej školy dňa 22. 2. 2016 v súťaži pod názvom Hudobné talenty. Bol to nultý ročník, kde speváci a hudobníci súťažili v troch kategóriách.

Zapísala Mgr. Ivana Hermanovská

Dňa 09.02. 2016 sa uskutočnil 8. ročník  Dejepisnej  olympiády.

V okresnom kole Dejepisnej olympiády našu školu reprezentovali 4 žiaci v kategórii D, E a F.

Nový rok 2016 privítal naše deti a ich rodičov v športovom duchu. Dňa 15.januára sme spolu zažili príjemné športové popoludnie .

Novoročný športový turnaj rodičov a žiakov otvorila p.riaditeľka PaedDr. E.Bilišňanská a symbolickým vhodením lopty medzi rodičov a žiakov zahájila športové aktivity.

PaedDr.N.Fečíková,  Mgr.L.Višňovská,  Mgr.T.Žigová

Dňa 16. decembra sa v našej škole konalo školské kolo olympiády vo francúzskom jazyku. Žiaci 7., 8. a 9. ročníka si zmerali sily v šiestich typoch úloh. V kategórii 1A sa víťazkou stala Timea Vraňuchová zo 7. A, v kategórii 1B nás v postupovom kole bude reprezentovať Andrea Miženková z 8. B. Obom dievčatám blahoželáme a držíme palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Dňa 4.2.2016 najlepší riešitelia školského kola GEO  sa zúčastnili  už 44.ročníka Okresného kola geografickej olympiády  na ZŠ Československej armády. Žiaci súťažili v 3. kategóriach, súperili so žiakmi z 25 základných škôl.

Súťaž v logike , matematike a verbálnom myslení.

Do súťaže sa zapojilo 60 žiakov školy. Do finále , ktoré sa uskutoční  23.2.2016 postúpili žiaci

ZŠ Kúpeľná :

1. miesto - Miroslav DOUCHA  9.C

2. miesto - Tatiana KMECOVÁ   8.A

3. miesto - Adam KALINA  8.B ,  Jakub BEŇA  9.B

Dňa 1.12.2015 sa konala celoslovenská súťaž, do ktorej sa zapojilo na našej škole 16 žiakov zo 6., 7., 8. a 9. ročníka. Štvrtina zo všetkých súťažiacich na Slovensku v každom tematickom rebríčku získala titul EXPERT a 100 najlepších v každej vekovej kategórii získala titul TOP EXPERT.

Cieľom tejto súťaže bolo prostredníctvom zážitkovej formy vzbudiť u žiakov záujem o chémiu a rozvíjať ich prírodovednú gramotnosť. Úlohou žiakov bolo zrealizovať pokus formou prezentácie bez pomoci učiteľa. Do tejto súťaže sa z našej školy zapojilo 12 dvojíc zo 7. a 8.ročníka. Najlepšie práce žiačok 7. ročníka (L. Švecová, T. Vraňuchová)  a 8. ročníka (K. Bujňáková, L. Fecková) postúpili do celoslovenského kola.