:: Olympiády, súťaže

Podpolianske osvetové stredisko zorganizovalo už 30. ročník súťaže v rétorike, ktorá nesie „odkaz“  Ľ. Štúrovi.  Súťažilo sa v troch kategóriách. Konkurencia bola veľká, pretože ako bolo povedané predsedníčkou komisie, kvalita rečníkov bola nadpriemerná v porovnaní s minulým rokom.

Mgr. Katarína Pappová

Prvý júnový týždeň prebehla v našej škole olympiáda v anglickom jazyku určená žiakom  4. ročníkov.

Prvého kola, v ktorom sa písal test zameraný na gramatiku a čítanie s porozumením, sa zúčastnilo 33 žiakov. Do druhého kola postúpili siedmi štvrtáci: zo 4.A Alica Augustínová, Martin Derňár, Aneta Miženková, Jonáš Partila a Hana Vorobelová, zo 4.B Eva Pullmannová a zo 4.D Matúš Nazarej.

Veríme, že táto olympiáda posmelí štvrtákov do olympiády v ďalšom školskom roku.

Mgr. Jana Vachmanská, PaedDr. Natália Fečíková a Mgr. Andrea Prčíková

Dňa 17.5.2016 sa na ZŠ Sibírska v Prešove uskutočnilo krajské kolo Biologickej olympiády kategórie E. Našu školu v odbore geológia reprezentovala víťazka okresného kola Lucia Kurucová z 9. C triedy. V silnej konkurencii tejto náročnej súťaže obsadila krásne 4. miesto.

Srdečne gratulujeme.

RNDr. Jana Toderišková

Dňa 16.5.2016 sa na ZŠ Šmeralova v Prešove uskutočnila pri príležitosti Medzinárodného dňa ČK a ČP súťaž  hliadok  mladých zdravotníkov - záchranárov . Deti si  overili vedomosti  v praktickom ošetrovaní zranení, resuscitácii a v teoretických zdravotníckych vedomostiach. Našu školu reprezentovalo  päťčlenné družstvo žiačok  a obsadilo krásne 1. miesto. Srdečne gratulujeme.

RNDr. Jana Toderišková

14.mája sa v Bratislave konal 6.ročník súťaže v mažoretkovom športe pod názvom Prešporský pohár. Naše mažoretky reprezentovali našu školu a naše mesto opäť úspešne. Unavené po celodennej súťaži, ale šťastné sa vrátili domov s oceneniami najvyššími.

Mgr.Eva Labudová

V piatok, 13. mája 2016, sa na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave konalo celoslovenské finálové kolo súťaže Jazykový kvet. Z krajského kola doňho postúpili žiaci 6., 8. a 9. ročníka.

Mgr. Juliána Vozárová a Mgr. Zuzana Michelčíková

Štvrtkové popoludnie 5. mája 2016 sa stretli žiaci druhých ročníkov, aby si zasúťažili v anglickom jazyku. Žiaci sa učia angličtinu z učebnice Treetops a veľmi radi na hodinách spievajú. Z každej triedy boli vybraní traja reprezentanti, ktorí mali možnosť preveriť si svoju hudobnú pamäť a porovnať ju so svojimi kamarátmi.

Mgr. Beáta Karašová, Mgr. Andrea Prčíková

Dňa 13.4.2016 sme sa s postupujúcimi žiakmi zúčastnili celoslovenskej súťaže pod názvom LOGICKÁ OLYMPIÁDA (4.ročník), ktorá je určená nadaným žiakom. Žiaci so všeobecným intelektovým nadaním si zmerali sily pri riešení úloh na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.

Všetkých žiakov pripravovala  Mgr. A. Hyrjová

„Diagnóza – moja prvá láska, Facebook môj každodenný, ...“ tieto i  iné témy si malo možnosť vyžrebovať 22 súťažiacich na regionálnej súťaži v RÉTORIKE, ktorú organizuje Šarišské osvetové stredisko v Prešove. Avšak tieto témy boli ich úlohou až v druhom kole, pretože žiaci 7. až 9. ročníka základných škôl prichádzali do prvého kola už s pripravenou úvahou, ktorou ukázali svoje verbálne schopnosti. Predstúpili za pomyselný rečnícky pult a popasovali  sa s danou témou pred trojčlennou komisiou a publikom. Nie každý má talet vyjadriť svoje myšlienky, názory, postoje slovne, ale môžeme povedať, že všetkým súťažiacim sa podarilo  ukázať majstrovstvo rečníka.

Mgr. Katarína Pappová

23.-24.4.2016 sa v Malackách konal 13.ročník MSR v mažoretkovom športe, na ktorom naše dievčatá nemohli chýbať. Celoročnú prípravu zúročili a zo súťaže si domov odnášali cenné trofeje.

Ďakujeme trénerkám a dievčatám za skvelé výkony a vedeniu školy a rodičom za podporu.

Mgr.Eva Labudová