:: Olympiády, súťaže

Marec ako mesiac knihy bol vyhlásený v roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu, ktorý sa do našej histórie zapísal ako významný šíriteľ slovenských a českých kníh. Zdalo by sa, že moderná doba praje rozprávke – dáva jej rozkvitnúť do plnej krásy a všetkých možných dimenzií. Ale je to naozaj tak?

Mgr. Júlia Gaľanová

Sme radi, že naši žiaci ani tento rok nenechali knihy zabudnuté a pohodené v kúte, ale oživili ich prostredníctvom ich hrdinov, príbehov, zážitkov, pokúsili sa preniknúť do ich cítenia, videnia na školskom kole Hviezdoslavov Kubín.

Dňa 28.3. 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili školského (finálneho) kola súťaže v anglickom jazyku ELEsparks na pôde školy SPŠE v Prešove, odkiaľ si priniesli Richard Klimko (9.C), Patrik Gabriely (7.A) a Ester Halagová (7.A) nádherné druhé miesto.

Mgr. Margaréta Vargová

Dňa 27. 2. 2017 sa  konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Súťažili  žiaci 1.,2.,3., a  4.ročníkov. Žiaci preukázali svoje recitačné schopnosti, talent a odvahu.
Ocenení si odniesli diplom a knižnú odmenu.
Diplom za snahu dostala aj najmladšia účastníčka, žiačka 1.ročníka.

Dňa 14. 2. 2017 sa uskutočnil 9. ročník  Dejepisnej  olympiády.

V okresnom kole Dejepisnej olympiády našu školu reprezentovali 3 žiaci v kategórii C, D a F.

Dňa 16. februára 2017 sa v priestoroch ZŠ Mukačevská v Prešove pod záštitou ABC CVČ konalo krajské kolo Olympiády z nemeckého jazyka.

Žiak Martin Derňar (5.A) v kategórii 1A získal 3. miesto.

Srdečne blahoželáme!

PaedDr. Marta Beňková

Dňa 14. 2. 2017 sa uskutočnil 9. ročník  Dejepisnej  olympiády.

Jozef Kuruc 8. A – obsadil  1. miesto  v kategórii D.

Richard Klimko 9. C – obsadil 2. miesto  v kategórii C.

Nevena Kraviarová 6. B – obsadila 5. miesto  v kategórii F.

Mgr. S. Krajňáková

Dňa 7. februára 2017  sa v priestoroch našej  školy v spolupráci s ABC CVČ v Prešove konal 45. ročník GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY,  ktorého sa zúčastnili  žiaci 23 základných škôl okresu Prešov v 3 kategóriách. Naši žiaci boli veľmi úspešní a získali sme postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 26.apríla 2017.

Mgr. R. Klučárová

Dňa 27.1.2017 sa uskutočnilo 2. domáce kolo súťaže ELEsparks v anglickom jazyku, ktorú organizuje Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove. Je určená žiakom 7., 8. a 9. ročníka. Jej hlavným poslaním je propagovať anglický jazyk a prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov. Súťaže sa zúčastnilo 24 našich žiakov, ktorí boli rozdelení do tímov a spoločne riešili rôzne testové úlohy. Tým si zároveň precvičili aj schopnosť spolupracovať a to nielen s ich spolužiakmi, ale aj s o dva roky staršími žiakmi našej školy. Do školského kola postupujú dva tímy našich žiakov, ktorých členovia sú Mária Boldyová, Nina Palšová, Laura Švecová, Richard Klimko, Ester Halagová a Patrik Gabriely. Prajeme im veľa šťastia!

Mgr. Margaréta Vargová

Dňa 6. februára 2017 sa v priestoroch ZŠ Šrobárova v Prešove pod záštitou ABC CVČ konalo krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku, ktorého sa zúčastnili dve žiačky našej školy. V kategórii 1B to bola Andrea Miženková z 9.B, ktorá obsadila 2. miesto. V kategórii 1A sa na 1. mieste umiestnila Gabriela Benková zo 7.B. Našu školu bude reprezentovať na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 30. – 31. marca v Bratislave. Blahoželáme a držíme palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková