Kúpeľná 2, Prešov

Oficiálna webstránka školy

:: Olympiády, súťaže

Dňa 14. 2. 2017 sa uskutočnil 9. ročník  Dejepisnej  olympiády.

V okresnom kole Dejepisnej olympiády našu školu reprezentovali 3 žiaci v kategórii C, D a F.

Jozef Kuruc 8. A – obsadil  1. miesto  v kategórii D.

Richard Klimko 9. C – obsadil 2. miesto  v kategórii C.

Nevena Kraviarová 6. B – obsadila 5. miesto  v kategórii F.

Mgr. S. Krajňáková

Dňa 7. februára 2017  sa v priestoroch našej  školy v spolupráci s ABC CVČ v Prešove konal 45. ročník GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY,  ktorého sa zúčastnili  žiaci 23 základných škôl okresu Prešov v 3 kategóriách. Naši žiaci boli veľmi úspešní a získali sme postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 26.apríla 2017.

Mgr. R. Klučárová

Dňa 27.1.2017 sa uskutočnilo 2. domáce kolo súťaže ELEsparks v anglickom jazyku, ktorú organizuje Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove. Je určená žiakom 7., 8. a 9. ročníka. Jej hlavným poslaním je propagovať anglický jazyk a prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov. Súťaže sa zúčastnilo 24 našich žiakov, ktorí boli rozdelení do tímov a spoločne riešili rôzne testové úlohy. Tým si zároveň precvičili aj schopnosť spolupracovať a to nielen s ich spolužiakmi, ale aj s o dva roky staršími žiakmi našej školy. Do školského kola postupujú dva tímy našich žiakov, ktorých členovia sú Mária Boldyová, Nina Palšová, Laura Švecová, Richard Klimko, Ester Halagová a Patrik Gabriely. Prajeme im veľa šťastia!

Mgr. Margaréta Vargová

Dňa 6. februára 2017 sa v priestoroch ZŠ Šrobárova v Prešove pod záštitou ABC CVČ konalo krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku, ktorého sa zúčastnili dve žiačky našej školy. V kategórii 1B to bola Andrea Miženková z 9.B, ktorá obsadila 2. miesto. V kategórii 1A sa na 1. mieste umiestnila Gabriela Benková zo 7.B. Našu školu bude reprezentovať na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 30. – 31. marca v Bratislave. Blahoželáme a držíme palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Prvý február sa pre nás stal úspešným dňom. Svoje gramatické, jazykové schopnosti vo vedomostnom teste, skvelú prácu s textom - jeho transformáciu, výborné rečnícke schopnosti preukázala naša žiačka, Soňa Sabolová z 9.B triedy, nielen na okresnom kole, ale úspešne i na krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, v ktorom získala 1. miesto. Postupuje na  celoslovenské kolo. Celoštátne kolo 9. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry  sa uskutoční 22.3.2017 – 23.3.2017 v Bratislave.

Gratulujeme a držíme palce na celoslovenskom kole!

Mgr.Katarína Pappová

Vážení a milí  rodičia, učitelia a spolužiaci.

Prosíme Vás o podporu nášho tímu Black Eagle v celosvetovej súťaži Honeywell - Student Automotive Design Challenge kde súťažia tímy z celého sveta.

Hlasujte za nás v termíne do 25.1.2017na stránke:

Ďakujeme v mene celého tímu Honeywell

Takýmto zaželaním šťastia v ruskom jazyku sa dňa 15.12.2016 začínalo školské kolo Olympiády z ruského jazyka /kat. A1/. V tomto školskom roku ide o 47. ročník súťaže. Záujem žiakov bol vysoký. Žiaci si prakticky overili svoju jazykovú úroveň ruského jazyka, komunikačné zručnosti a rozšírili si skúsenosti. Veríme, že aj v budúcom školskom roku sa stretneme s rovnakou chuťou o zapojenie sa zo strany žiakov.

Mgr. M. Chovancová, Mgr. J. Vozárová

Dňa 7.12.2016 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády v kategórii E, F, G, ktorého sa zúčastnilo 29 žiakov.

Mgr. Renáta Klučárová

V dňoch 7. a 8. 12. 2016 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. V našej škole sa ho zúčastnili vybraní  žiaci 3. až 8. ročníka. Pytagoriáda je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z bodov za správnosť a z bodov za čas. Body za čas sa pridelia len žiakovi ktorý má aspoň 10 bodov za správnosť príkladov. Takýto žiaci sú úspešní riešitelia školského kola súťaže. V tomto školskom roku bolo 14 úspešných riešiteľov. Z nich organizátor  súťaže vyberie  tých, ktorí postúpia do okresného kola.

Spracovala : Jana Toderišková

Historické postavičky, hrady a zámky ožívali i tento rok v školskej knižnici prostredníctvom prednesov pútavých príbehov, povestí  žiakov 4. – 7. ročníka.

Konalo sa školské kolo súťaže Šaliansky Maťko – prednes povestí. Žiaci ukázali nielen svoje recitačné schopnosti, ale i záujem o knihu, ktorej ostali verní. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách, a to II. – 4. a 5. ročník, III. – 6. a 7. ročník. V každej kategórii boli ocenení žiaci, ktorí okrem diplomu si odniesli i knižnú odmenu.

Mgr. K. Pappová