:: Školský rok 2016/2017

12.9.2016 vystúpili naše mažoretky pred školou v krátkom programe, ktorým potešili okoloidúcich Prešovčanov  a rodičov žiakov ZŠ Kúpeľná. Predstavili sa choreografiami s ktorými súťažili minulý školský rok na Majstrovstvách Slovenska, Majstrovstvách Európy a na Prešporskom pohári v Bratislave.

Mgr.E.Labudová

Začiatok školského roka sa u našich mažoretiek niesol v znamení príprav na najdôležitejšiu súťaž sezóny - Majstrovstiev sveta v mažoretkovom športe. Súťaž sa konala v chorvátskom Poreči 22.-25.9.2016. Hneď v prvý deň sa dievčatá zúčastnili slávnostného otváracieho ceremoniálu, na ktorom nastúpili všetky súťažiace súbory z 15 krajín Európy, Ázie a Afriky.

Mgr.E.Labudová

Tento školský rok bude náš Školský klub detí opäť spolupracovať s Denným centrom pre seniorov v rámci projektu Starší mladým a naopak. Prvou spoločnou akciou bola návšteva centra na Sabinovskej ulici spojená s hrami. Deti si prezreli priestory centra, v ktorom ich najviac  zaujal detský kútik. Na záhrade boli pre deti pripravené hry a občerstvenie, ktoré nám pripravili zamestnanci centra. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné akcie.

Mgr. Eva Labudová

V rámci Európskeho týždňa mobility žiaci 2. ročníkov v dňoch 27.9. a 28.9.2016 navštívili dopravné ihrisko. Premenili sa na dopravné prostriedky a overili si svoje vedomosti o dopravných značkách, dopravných situáciách a správaní sa na vozovke a mimo nej.  Zaujímavou aktivitou bola aj pohybová hra  „Na autá“, prostredníctvom ktorej si žiaci prakticky vyskúšali aká dôležitá je na ceste znalosť dopravných predpisov, pozornosť, trpezlivosť, ohľaduplnosť, zodpovednosť za seba aj druhých.

Mgr. Júlia Gaľanová, Mgr. Terézia Žigová

V druhý septembrový piatok nám na hodine literatúry naša pani učiteľka Mgr. Juliána Vozárová oznámila, že 23.9.2016 pôjdeme v rámci podujatia „Prešov číta rád“ na besedu do knižnice Slniečko so spisovateľkou pani Paulínou Feriancovou. Veľmi sme sa tejto správe potešili  najmä my – dievčatá, pretože pani spisovateľka píše denníky a tie majú rady hlavne dievčatá. Jeden z jej denníkov sme si prečítali aj na hodine literatúry.

S. Popjaková, VII.B

V dňoch  21. 9. a 23. 9. 2016 sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili na prírodovednej a vlastivednej exkurzii  Bardejov, Bardejovské Kúpele. V Bardejove obdivovali historické námestie, mestskú radnicu, kostol. V Bardejovských Kúpeľoch kolonádu, minerálne pramene, skanzen.

Pripravili: Mgr.Jana Augustínová,  Mgr.Ivana Hermanovská,   Mgr.Zuzana Stašová

Dňa 23. 9. 2016 sa žiaci 3.B a 3.D triedy zúčastnili na Ekofeste 2016, ktorý sa konal v Ekoparku Holá hora. Žiaci sa zapojili do aktivít ako bolo zážitkové čítanie v parku so spisovateľkou Oľgou Feldekovou a pozorovania Slnka prostredníctvom ďalekohľadov.

Pripravili: Mgr.Jana Augustínová,    Mgr.Ivana Hermanovská

Dňa 26. septembra 2016 navštívili žiaci prvého ročníka Mestskú políciu v Prešove. Oboznámili  sa s prácou  Mestskej polície, preverili si poznatky  z oblasti bezpečnosti  cestnej premávky  a vyskúšali si povinnú výstroj, výzbroj mestského policajta. Súčasťou práce Mestskej polície je monitorovanie časti mesta Prešov, ktorá zabezpečuje bezpečnosť v meste. Žiaci mali možnosť vidieť prostredníctvom kamerového systému niektoré časti mesta Prešov.

Ďakujeme Mestskej polícií v Prešove za ochotný a milý prístup k prvákom ZŠ Kúpeľná.

Mgr. Anna Hyrjová, Mgr. Gabriela Matisová

Vážení rodičia žiakov 1. ročníka!

Riaditeľstvo školy, v mene kolektívu učiteľov a vychovávateľov školy,  Vás  srdečne pozýva na slávnostnú imatrikuláciu žiakov 1. ročníka, ktorá sa uskutoční 5. októbra 2016 o 17,00 hod v telocvični školy.

Prajeme Vám príjemný a nevšedný zážitok.

Tešíme sa na spoluprácu.

PaedDr. Eva Bilišňanská                                                                                                                      riaditeľka školy

Problémom súčasnosti  sa stáva klesajúca fyzická aktivita dnešných detí, ktorú nahrádza čas strávený v spoločnosti televízora, počítača alebo mobilu. Pribúda veľa detí s nadváhou , s chorobami srdca a ciev, bolesťami chrbtice, ale aj psychickými problémami...

Zapísali: Mgr. Ivana Hermanovská, Mgr.Jana  Augustínová,