• ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    ZŠ Kúpeľná 2, Prešov

    1973 - 2023

  • ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    ZŠ Kúpeľná má 50 rokov

    1973 - 2023

Škola
Škola2

:: Školský rok 2016/2017

V dňoch 4.10. a 12.10.2016 sa žiaci 5.A, 5.B a 5.C spolu so svojimi vyučujúcimi  zúčastnili exkurzie do Krajského planetária v Prešove.

 

Pracovníci planetária  pripravili  prednášku o Slnečnej sústave , ktorá bola doplnená o vizualizáciu  našej galaxie a hviezdnej oblohy.  Aj vďaka tomu si žiaci mohli porovnať a overiť už získané poznatky zo školských lavíc a dozvedeli sa ešte ďalšie zaujímavosti. Exkurzia sa žiakom páčila a radi by si ju opäť zopakovali.

 

Vyučujúci: Mgr. R. Klučárová,  Mgr. M. Čeremeta

V dňoch od 3.10. - do14.10.2016  sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili  plaveckého výcviku na ZŠ Mirka Nešpora v Prešove. Žiaci sa oboznámili s rôznymi plaveckými štýlmi. Bol to krátky ale intenzívny kurz. Za svoju usilovnosť boli odmenení mokrým vysvedčením.
 

Pripravili: Mgr.Jana Augustínová,Mgr. Ivana Hermanovská,
                  Mgr.Jana Zánová, Mgr.Zuzana Stašová

Deň mlieka-30.9.2016  si žiaci na našej škole pripomenuli prezentáciami o mlieku a jeho výrobkoch, písaním projektov, výtvarnými prácami, zhotovením  výrobkov z mliečnych  obalov a samotnou ochutnávkou mlieka.


Pripravila: Mgr. Jana Augustínová

V školskom klube detí sme pripravili pre žiakov pohybové popoludnie plné tanca a hudby.  Táto akcia sa niesla v znamení zdravého životného štýlu. To že  pohyb je pre ludí veľmi dôležitý a potrebný si uvedomili aj naše deti.

 

Mgr. Ivana Blšková - vychovávateľka

Dňa 27. a 29. septembra sa žiaci 9. ročníka v rámci hodín chémie zúčastnili exkurzie do Solivaru. Táto národná kultúrna pamiatka patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku.  Tento komplex obsahuje niekoľko objektov (šachta Leopoldov, četerne, huta, varňa, sklad soli, dielne a klopačka), ktoré slúžili na ťaženie a varenie soli zo soľanky.

 

RNDr. Michaela Semančíková

V pondelok, 26. septembra sa chodby našej školy zmenili na rôzne krajiny, do ktorých sa žiaci mohli vybrať počas vyučovacích hodín, ale aj počas prestávok. Máša a Míša nám kývali v Rusku, prečítali sme si zopár receptov na španielske špeciality, zatelefonovali sme si z červenej telefónnej búdky a ochutnali sladkosti z nemeckého kornúta. Nakoniec sme sa zastavili pod legendárnou Eiffelovkou, porozprávali sme si o geografii Francúzska, o tradíciách tejto krajiny, o typických jedlách a nakukli sme aj do francúzskej histórie či literatúry. Atmosféra celého dňa bola umocnená tým, že žiaci sa poobliekali do typického oblečenia jednotlivých krajín. A tak sme na chodbách školy mohli stretnúť elegantnú slečnu, ktorá desiatovala croissant, či maliara s paletou, ktorý dotvoril kolorit francúzskej atmosféry. Ďakujem všetkým, ktorí sa o hladký priebeh tohto zaujímavého, ale aj zábavného dňa pričinili.

 

                                                                           Mgr. Zuzana Michelčíková

Aj žiaci prvého stupňa našej školy sa aktívne zúčastnili Európskeho týždňa mobility v podobe zaujímavých a ich veku primeraných aktivít.

 

Naši najmenší, prváčikovia, navštívili Mestskú políciu v Prešove. Besedou s policajtmi si upevnili poznatky o bezpečnosti na ceste, dozvedeli sa, čo všetko obnáša práca mestskej polície a kamerovým systémom nazreli aj do niektorých častí mesta.

 

Mgr. Jaroslava Kráľová

Dňa 4. októbra 2016 žiaci štvrtých ročníkov navštívili významné miesta našej národnej histórie, ktoré pripomínajú udalosti z čias 1. a 2. svetovej vojny na našom území. 

 

spracovala: Mgr. Beáta Karašová

Vážení rodičia,

vaše dieťa sa v apríli 2017 povinne zúčastní na celoštátnom Testovaní 9. Výsledok tohto testovania je dôležitý, pretože stredné školy ho zohľadňujú v prijímacom konaní. Je preto v záujme každého deviataka, aby v Testovaní  9 obstál čo najlepšie. 

Najbližšie cvičné testovanie KOMPARO pre deviatakov bude 16. novembra 2016. Účastnícky poplatok 5,90 € na žiaka bude uhradený z prostriedkov ZRPŠ.

Dňa 29.9.2016 sa naša trieda - 7.B zúčastnila zaujímavej prehliadky bonsajov a suiseki. Bola to naozaj originálna výstava, kde sme sa spolu s tr. uč. J. Vozárovou naučili, ako sa pestujú bonsaje a videli sme veľmi vzácne druhy, ktoré mali viac ako 400 rokov a ich hodnota je naozaj veľká. Na výstave sme videli aj suiseki – je to veľmi staré umenie, ktoré vzniklo v Číne pred 2000 rokmi, neskôr sa rozšírilo aj do Japonska. Suiseki je umenie kameňa, ázijskej filozofie, kultúry a náboženstva. Znázorňujú krajinu, prírodu, rastliny. Tieto kamene nie sú mechanicky upravované a predstavujú sa vo svojom prirodzenom tvare.

 

Emma Langová, VII.B

 

Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
OK