:: Školský rok 2014/2015

Školský rok sme začali veselo a nábor nových členiek sme spestrili prezentáciou našich mažoretiek pred školou.

Od roku 1981 si zástancovia zdravej výživy  pripomínajú 16.10. Svetový deň výživy. Aj žiaci našej školy sa aktívne zapojili do aktivít pripravených triednymi učiteľkami. Venovali sa tvorbe tematicky zameraných plagátov a  prezentácií, rozprávali sa  o zásadách zdravej výživy, riešili osemsmerovky, pripravili  ochutnávky  z ovocia a zeleniny. Veríme, že aj takouto formou si žiaci osvoja zásady  zdravého  stravovania a tie potom prispejú k zdravému životnému štýlu.

Dňa 16.10.2014 sa uskutočnilo vyhodnotenie projektu ,,Zdravá výživa". Do projektu sa zapojili žiaci 5. ročníkov. Žiaci mali splniť tieto úlohy: 1.vytvoriť potravinovú pyramídu z potravín, 2.vybrať jednu zdravú a nezdravú potravinu a porovnať ich význam pre človeka, 3.vytvoriť jedálny lístok pre žiakov ZŠ Kúpeľná. Pri výbere najlepších prác sa kládol dôraz na estetickú stránku, odbornosť a výber použitého materiálu.

19.9.2014 pre deti ŠKD pripravili pani vychovávateľky športové popoludnie spojené so súťažou Farebné žabky. Súťažili deti  prvých ročníkov a ostatné deti  ich povzbudzovali.  Po náročnej súťaži boli najúspešnejší odmenení.

Ovocie a zelenina v podobe, v akej ich nepoznáme. O jeseni je známe, že je plná farieb, krás a tiež obdobím zberu zeleniny a ovocia.

Dňa 24. septembra 2014 boli žiaci tretích ročníkov na exkurzii v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch.

Žiaci 4. ročníkov sa dňa 8.10. 2014 zúčastnili na vlastivednej exkurzii na Dukle a Svidníku.

Dukliansky priesmyk je známy z obdobia 2. svetovej vojny Karpatsko-duklianskou vojenskou operáciou v roku 1944. Pamätník bitky o Dukliansky priesmyk pri Vyšnom Komárniku a cintorín príslušníkov 1. československého armádneho zboru“ je národnou kultúrnou pamiatkou, na cintoríne sú hroby s menami 1 265 padlých bojovníkov.

Dňa 21. 10. 2014 deti ŠKD navštívili Hasičský a záchranný zbor v Prešove. Ujovia hasiči  porozprávali, ako nám pomáhajú a chránia. Ukázali nám, čo patrí k ich práci. Aké nástroje a  náradie používajú, ako sa spúšťajú na tyči, akú majú výstroj.  Deti si vyskúšali aj prilby. Stretnutie s nimi bolo pre nich poučné a návšteva u hasičov zanechala u detí veľký dojem.

Ako každý rok aj tento rok sa na našej škole dňa 3.10.2014 v popoludňajších hodinách  konala slávnostná imatrikulácia prvákov. Bol to zvláštny deň, aj keď mali sa sebou už mesiac pôsobenia v školských laviciach, až v tento deň boli pasovaní do prváckeho cechu. Stali sa ozajstnými žiakmi našej školy.Museli splniť 3 úlohy. Prvou úlohou bolo zaspievanie prváckej hymny. Druhou úlohou bolo zloženie sľubu prváka. Treťou úlohou bolo preukázanie šikovnosti žiakov v tanci alebo v speve.

70. výročie SNP sme si pripomenuli na začiatku  školského roka so žiakmi deviatych ročníkov. Pripravili sme si prezentáciu o priebehu celého SNP a využili sme možnosť navštíviť múzeum, kde bola pripravená výstava k 70. výročiu SNP. Žiakov táto téma veľmi zaujala a do priebehu vyučovacej hodiny sa aktívne zapájali. Ocenili možnosť vidieť autentické uniformy, predmety z tohto obdobia.