:: Školský rok 2014/2015

V krásnom predvianočnom čase si ŠKD pod vedením pani vychovávateliek pripravili dňa 17.decembra 2014 o 16:00 hod. pestrý program v podaní detí, plný spevu, tanca a príjemnej atmosféry. Program bol spojený s burzou, kde si prítomní mohli zakúpiť drobnosti pre potešenie v čase vianočnom.

V tomto roku sa naša škola prvýkrát zapojila do celoslovenskej kampane Červené stužky. Z viacerých možných aktivít sme si vybrali aj súťaž „ Živá“ červená stužka. Na túto aktivitu sme vybrali žiakov šiestych ročníkov, ktorí pod vedením učiteľa telesnej výchovy Mgr. Mariána Feríka nacvičili rozostavenie žiakov na školskom dvore. V piatok, 28.11.2014 sme sa so žiakmi presunuli do neďalekej  Záhrady umenia . Celú akciu natáčal Mgr. Maroš Semančík, ktorý má na starosti školskú televíziu. Žiaci sa rozostavili , obliekli sa do červených tričiek a búnd a už sa fotilo. To ,že je to naozaj „živá“ stužka je badať na jej tvare, ale šiestaci sa veľmi snažili.

Azda každý z nás pozná Arabelin čarovný prsteň, Popoluškine zázračné oriešky, dokonalé sedemmíľové čižmy... Kto by aspoň na malú chvíľku netúžil po podobnom čarovnom predmete? Aj naši žiaci ruského jazyka (5. a 8. roč.) pod vedením svojich p. učiteliek J. Bardzakovej a M. Chovancovej snívali o kvietku, ktorý by im splnil sny. Žiaci sa priznali, že by radi zbavili svojich starých rodičov chorôb, pomohli rodičom nájsť si zamestnanie, ale nezabudli ani na seba – priali si zlepšenie svojich výsledkov v škole.

Naše mažoretky, spolu so speváckym krúžkom pripravili pre klientov Domova sociálnych služieb program, s ktorým sa predstavili  v týchto chladných novembrových dňoch. Program bo l venovaný uplynulému Mesiacu úcty starším  a blížiacim sa Vianociam. Dievčatá pod vedením Viki Kolárikovej predstavili časť svojho bohatého repertoára, čím si hneď získali divákov.  Mažoretky, ktoré trénuje Eva Labudová a Andrea Stašíková ,  zatancovali choreografie s ktorými si vybojovali mnoho ocenení na rôznych súťažiach v tomto roku. Bohatý program potešil všetkých, ktorí sa tohto pekného vystúpenia zúčastnili a dievčatá boli za svoje výkony odmenené potleskom .

V  termíne od  3.-14.novembra 2014  žiaci  tretieho  ročníka  absolvovali  plavecký  výcvik  na  ZŠ Mirka  Nešpora.  Počas  dvoch  týždňov sa  žiakom  venovali  inštruktori  plávania.  Na  začiatku  výcviku  sa  žiaci  zoznamovali  s vodou  prostredníctvom  hier,  učili  sa  splývať,  plávať  pod  vodou  a postupne  zvládali  základné  plavecké  činnosti,  ktoré  sú  podmienkou  správneho  nácviku  plaveckých  spôsobov.  Po  absolvovaní  kurzu  bolo  70 žiakom  odovzdané  „Mokré  vysvedčenie“  s údajom  o tom,  či  plávajú  ako  delfín, kapor  alebo  korytnačka.

Pri  vyučovaní  anglického  jazyka  aj  v tomto  školskom  roku  pokračujeme  v spolupráci  s Prešovskou  univerzitou, konkrétne  s doc. Zuzanou  Strakovou, PhD., ktorej  žiačky,  poslucháčky  štvrtého ročníka  pedagogickej  fakulty,  praxujú  na  našej  škole.

V dňoch 11. a 12.novembra 2014  sa prváci a druháci  tešili z návštevy Mestskej polície v Prešove.

Žiaci mali  možnosť vidieť, v akých priestoroch v rámci Prešova pracujú príslušníci Mestskej polície, v akých uniformách ich môžeme stretnúť, akým výstrojom a výzbrojou disponuje každý mestský policajt. K povinnej výstroji a výzbroji Mestských policajtov patrí aj reflexná vesta, terčík, putá, obušok... Toto všetko si žiaci mohli na sebe  aj vyskúšať.

Viac ako 80 žiakov a študentov, ktorí v uplynulom školskom roku 2013/2014 úspešne reprezentovali Slovenskú republiku na medzinárodných predmetových olympiádach a športových či umeleckých súťažiach, si dňa 11.11.2014 prevzalo Pamätný list sv. Gorazda.

Pri príležitosti Medzinárodného  dňa študenstva minister školstva SR p. Peter Pellegrini ocenil

Marka Barníka-Krivánka bývalého žiaka 9.B v šk. roku 2013/2014

za úspešnú reprezentáciu Slovenskej republiky na medzinárodnej olympiáde v ruskom jazyku a získanie diplomu 1. kategórie A2.

Dňa 4. 11. 2014sme sa my , žiaci 8. A triedy zúčastnili besedy o zdraví a rizikových faktoroch. Prednášku mala pani Mária Čolláková, lektorka programu MP Education. Poučila nás o dôsledkoch nezdravého životného štýlu.

Dňa 4.11.2014 sme  sa my,  dievčatá  šiestych tried zúčastnili  besedy na tému : Medzi nami dievčatami. Neustále zmeny na našom tele sú prirodzené, hovorí sa, že sa vyvíjame....