Lyžiarsky výcvikový kurz, 4.2-8.2.2019

Lyžiarsky výcvikový kurz bol uskutočnený formou 5-dňového pobytového zájazdu, v krásnom prostredí Ľubovnianskych kúpeľov v hoteli Sorea. Zameraný bol na osvojenie si základov zjazdového lyžovania.

Vypracovala:Mgr.Zuzana Milá

Netradičná  hodina TSV

Na hodine TSV, sme sa my dievčatá zo 6.A triedy spolu s pani učiteľkou Milou rozhodli, že pôjdeme športovať na školský dvor, ktorý bol celý pokrytý bielou perinou. A tak sme sa navliekli do šušťákov, obliekli sme si teplé bundy a poď ho do prírody na čerstvý vzduch. Tam sme sa hrali v snehu a mali rôzne športové aktivity a súťaže. Bol to skvelý zážitok a vynikajúca hodina telesnej výchovy.

Miriam Výbošteková  6.A

Oblastné kolo súťaže v prednese povestí  Šaliansky Maťko

29. januára 2019 sa v priestoroch knižnice Slniečko uskutočnilo oblastné kolo 26. ročníka súťaže v prednese povestí  - Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali víťazi jednotlivých kategórií.

Pripravila : Paed Dr. Eva Bucková

Superhlas 2019

Dňa 24.1.2019 sa deti ŠKD zúčastnili speváckeho popoludnia pod názvom „Superhlas“. Pred svojimi spolužiakmi mohli ukázať svoj hudobný talent.  Žiaci zaspievali piesne podľa vlastného výberu.  Na záver sme si účinkujúcich vyhodnotili. Deti boli odmenené veľkým potleskom  a traja najlepší dostali aj vecnú cenu.​

Mgr.M.Smažilová

Komparo 2018

Výsledky testovania vedomostí žiakov 9. ročníka KOMPARO.

Novoročné športové popoludnie 2019

Nový rok 2019 sme na našej škole privítali v športovom duchu. Dňa 14. januára sa uskutočnilo športové popoludnie, kde medzi sebou súťažili rodičia a žiaci našej školy. Svoje pohybové schopnosti a zručnosti preukázali v súťažných disciplínach: Cesta močiarom, Na klokana, Na kone, Sadenie zemiakov, Na ostrovčeky, Lavičkový beh, Lyžovanie, v športových hrách – futbal, florbal a v závere si zmerali sily pri preťahovaní lanom.

Zapísala: Mgr. G. Matisová

ZIMNÁ ROZPRÁVKA

Pani zima nám nadelila poriadnu dávku snehovej nádielky, preto by bola škoda ju nevyužiť. V školskom klube detí sme si dňa 14.01.2019 pripravili celoklubové popoludnie pod názvom „Zimná rozprávka“. Každé oddelenie postavilo snehové kráľovstvo, v ktorom nechýbal drak či snehuliak.  Deti si tak rozvíjali svoju psychomotoriku a kooperáciu. Spoločne sme sa zabavili a spríjemnili si popoludnie. Každé oddelenie dostalo ako odmenu klzáky.

Mgr. Veronika Repková

Vianočná akadémia: Šťastné a veselé ...

Šťastné a veselé ..., iba jediné sviatky v roku majú také prívlastky – Vianoce. Dňa 17.12.2018 o 16:30 hod. v telocvični  ZŠ sa uskutočnila Vianočná akadémia pod názvom ,,Šťastné a veselé...“ . Deti, ktoré účinkovali v programe vynaložili veľké úsilie, aby ich výkon  na pódiu bol čo najlepší.. Pod vedením svojich pani vychovávateliek  prichystali krásny program.  Prostredníctvom  kolied, básni, vinšovačiek, piesní a tanca sme sa naladili sviatočne.  Všetci spoločne sme strávili príjemný predvianočný podvečer.

Mgr. Tatiana Goliašová

Šaliansky Maťko 2018

Súťaž Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského sa od svojho vzniku v roku 1991 teší čoraz väčšiemu záujmu. Aj v tomto roku sa naša škola zapojila do tejto súťaže v prednese povesti. Školské kolo sa konalo 18.12.2018. Žiaci boli rozdelení podľa ročníkov do 3 kategórií. Do prvej kategórie boli zaradení žiaci 2. a 3. ročníka, v druhej kategórii súťažili žiaci zo 4. a 5. ročníka a v poslednej tretej kategórii sa predstavili žiaci 6. a 7. ročníka.

Mgr. Jana Reváková

Vianočné vystúpenie v PKO

Dňa 12.12.2018 deti našej školy v rámci   projektu„ Starší mladým a naopak“  vystúpili na vianočnom programe v PKO. Deti sa prezentovali  hrou na flaute a husliach.

Mgr.M.Smažilová