Babadlo v ŠKD, Ezopové bájky: Ako sova líške bájky čítala

Dňa 16.5. 2018 pre deti školského klubu Babadlo pripravilo zaujímavé divadelné predstavenie. Tak ako v bájkach je častým hrdinom líška, tak aj v tomto predstavení sprevádza diváka spolu s múdrou sovou. Líška sa počas dňa stretne s havranom, ktorý doplatí na svoju hlúposť, pýchu a príde o syr. Návšteva pána bociana presvedčí líšku, že každému patrí, čo jeho je. Zistí, že nenásytnosť sa nevypláca a že všade je dobre, ale doma najlepšie.

Toto predstavenie bolo pre deti veľmi poučné a zároveň strávili príjemné popoludnie.

Mgr. Tatiana Goliašová

JAZYKOVÝ KURZ – 2. cudzí jazyk

V dňoch 16.4. - 20.4.2018 v krásnom prostredí Vysokých Tatier v Hoteli Rysy*** (Tatranská Štrba) absolvovali žiaci 5. ročníka jazykový kurz, na ktorom rozvíjali svoje jazykové zručnosti v anglickom, nemeckom, ruskom a španielskom jazyku. Pod vedením PaedDr. Marty Beňkovej, Mgr. Kataríny Lažovej, Mgr. Lenky Kušnírovej, Mgr. Viery Brendzovej, Mgr. Miroslavy Chovancovej a Mgr. Petra Mašiku žiaci prežili krásnych 5 dní, ktoré boli nasýtené slovíčkami, dialógmi, gramatikou, ale aj zábavou, hrami, piesňami a smiechom.

ŠPORTOM K ZDRAVIU, 30.04.2018

Posledné aprílové popoludnie v ŠKD sa nieslo v duchu hesla  „Športom k zdraviu“. Deti mohli predviesť svoju šikovnosť v jedenástich športových disciplínach. Tí najlepší si domov odniesli pekné ceny. Víťazom blahoželáme!

Mgr. Viera Brendzová

Škola v prírode, apríl 2018

V uplynulých dvoch týždňoch, v termínoch od 16. 4. - 20. 4.23. 4. – 27. 4. 2018 sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnili Školy v prírodeTatranskej Lomnici v hoteli Tulipán. Okrem turistických vychádzok, športových aktivít a rôznych súťaží, zažili kopec zábavy. Ale hlavne strávili väčšiu časť pobytu  na čerstvom vzduchu. Neopakovateľné zážitky v prekrásnej tatranskej prírode ostanú určite dlho v pamäti všetkých zúčastnených.

Zapísali: Mgr. Ivana Hemanovská

Deň Zeme, 22.4.2018

Aj na našej škole sme si pripomenuli 22. apríla Deň Zeme rôznymi aktivitami. Žiaci 1. – 4. ročníka zhotovovali výtvarné práce, plagáty, tvorili výrobky z odpadového materiálu. Riešili rôzne matematické úlohy, zamerané na ochranu životného prostredia. Zapojili sa do úpravy okolia školy. Tvorili slohové práce, básne, prezentácie o Zemi a najmenší kreslili prírodu aj kriedou na chodník. Súčasťou osláv Dňa Zeme bola návšteva žiakov našej školy na Lesníckych dňoch v meste.

Mgr. Beáta Karašová

HÝBSA Prešov,  28.4.2018

HÝBSA Slovensko

Zaži s nami deň plný športu a zábavy

Propozície HÝBSA Prešov

Dramatizácia rozprávky  Šípková Ruženka v ŠKD

Dňa 13.4.2018 sa v malej telocvični školy konalo divadelné predstavenie „Šípková Ruženka" pre deti z ŠKD.  Ako malí herci sa predstavili deti z III. oddelenia  /1.C a 3.C/ od p. vychovávateľky PhDr. Tatiany Muškovej. Všetkým zúčastneným sa predstavenie páčilo a tešia sa na ďalšie rozprávky.

PhDr.Tatiana Mušková

Krajské kolo geografickej olympiády, 12.4.2018

Dňa 12.4.2018  v priestoroch KSS sv. Mikuláša v Prešove  v spolupráci s ABC CVČ v Prešove a Katedrou geografie a AG FHPV PU  sa konalo Krajské kolo GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY.

Mgr. R. Klučárová

Slávik Slovenska, 11.4.2018

Dňa 11. apríla 2018 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Slávik Slovenska. Spevácky talent preukázali žiaci v speve ľudových piesní.

Mgr. Eva Vašková, Mgr. Beáta Karašová a Mgr. Ladislav Markovič

Ekodni jar – Sigord , 12.4.2018

Dňa 12. apríla 2018 sa  žiaci 4. ročníka  zúčastnili veľmi peknej prírodovednej exkurzie na Sigorde.  Pracovníci štátnych lesov nás pozvali pri príležitosti mesiaca lesov na lesný náučný chodník Sigord.

Mgr. Beáta Karašová a Mgr. Jana Zánová