Odhlasovanie zo stravy

Z dôvodu ukončenia školského roka

Po tomto termíne odhlasovanie zo stravy nebude možné!

DEŇ DETÍ V EKOPARKU, JÚN 2018

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí 01.06.2018, sa stretli žiaci so seniormi v rámci projektu „Starší mladým a naopak“. Stretnutie prebiehalo v krásnom prírodnom areáli Ekoparku Holá hora v Prešove. Nechýbala ani pani primátorka Andrea Turčanová, ktorá nás prišla pozdraviť a zasúťažiť si spolu s nami. Seniori si pripravili rôzne súťaže ako hod granátom, šípky, prenos loptičky v polievkovej lyžici, rybárčenie nad fľašou a veľa ďalších vtipných súťaží. Okrem súťaží si deti prezreli areál Ekoparku a zvieratá, ktoré sa tam nachádzajú. Za absolvované súťaže boli deti odmenené sladkosťami. V Ekoparku bolo slnečno a teplo, príjemne a veselo. Tešíme sa opäť na ďalšie stretnutie.

Bc. Lucia Vardžiková

Skrátenie vyučovania 22.6.2018 – 28.6.2018

VÁŽENÍ RODIČIA!

Riaditeľstvo základnej školy  ZŠ Kúpeľná 2 oznamuje, že vyučovanie v dňoch 22.6.2018 – 28.6.2018 sa skracuje nasledovne:

• 1.- 4.ročník    sa vyučuje  4 vyučovacie hodiny
  • 5.- 9.ročník    sa vyučuje  5 vyučovacích hodín

Prevádzka ŠKD  je v bežnom režime do 17:00 hod.

PaedDr.Eva Bilišňanská

Športový deň Slovenskej sporiteľne  a  O₂ Športovej akadémie Mateja Tótha

Dňa 12.6.2018 sa 12 žiakov 1.-4. ročníka zúčastnilo športového dopoludnia, kde v piatich disciplínach a  v pomerne silnej konkurencii prešovských škôl, ale aj škôl z blízkych obcí, súťažilo na stanovištiach. Matej Tóth  reprezentant v chôdzi na 20 km a 50 km a  olympijský víťaz z Ria de Janeiro 2016aj napriek intenzívnej príprave na ďalšie súťaže, ktoré ho čakajú, bol aktívnym podporovateľom žiakov, ktorých nabádal k  lepším výkonom. Cieľom tejto akcie bola propagácia športu a zdravého životného štýlu.

Mgr.Jana Zánová

Projekt Moja rodina

V priebehu mesiaca máj, v ktorom oslavujeme Deň matiek , žiaci 3. a 4. ročníkov, pripravili projektové práce na tému Moja rodina. Žiaci mali možnosť  svojimi výtvarnými a literárnymi prácami prezentovať svoju rodinu. Žiaci vo svojich projektoch preukázali veľkú mieru tvorivosti , nápaditosti a šikovnosti. Všetky práce boli zverejnené na chodbách našej školy. Veľkým ocenením  práce  našich tretiakov a štvrtákov bol veľký záujem o vystavené práce zo strany spolužiakov z ostatných tried .

Pripravila : Paed Dr. Bucková

Slovensko v Európe, 22.5.2018

Dňa 22.5.2018 sa na ZŠ Kúpeľná konalo zábavné, vedomostné,  súťažné  popoludnie pod názvom: „Slovensko v Európe“.

Žiaci súťažili v 10 vedomostných úlohách týkajúcich sa Slovenska a následne v 10 športových aktivitách. Za každú splnenú úlohu dostávali body vo forme symbolov.

zapísala: Mgr. Martina Smažilová

Exkurzia – Dolný Kubín, 2018

Zážitkové učenie je súčasťou vyučovania slovenského jazyka a literatúry, a preto sme spolu s ôsmakmi navštívili miesta, na ktorých zanechali stopu naši významní spisovatelia – P. O. Hviezdoslav, Martin Kukučín. Keďže  títo spisovatelia žili na Orave a neodmysliteľnou súčasťou literatúry sú i dejiny, nazreli sme i do komnát Oravského hradu.

Mgr. Katarína Pappová

Ocenenie HVIEZDA PREŠOVA  patrí nášmu spolužiakovi

1.júna 2018 bol náš spolužiak JOZEF KURUC z 9.A ocenený titulom HVIEZDA PREŠOVA vo vedomostnej časti.

Jožko si to skutočne zaslúži a my sme spolu aj s našou triednou učiteľkou Mgr. Evou Magdziakovou  veľmi hrdí, že vedenie mesta Prešov akceptovalo náš návrh. Jozef je veľmi inteligentný, múdry spolužiak, ktorého si vážime  nielen pre jeho rozsiahle vedomosti , ale hlavne pre jeho skromnosť a ľudskosť. Každému poradí a pomôže, keď môže. A málokedy nemôže. Vlastne len vtedy, keď je na nejakej olympiáde, ktorých veru za tie roky od piateho ročníka bolo neúrekom. Vyhrával a vyhráva dejepisné, matematické, geografické, rétorické súťaže nielen na školských, regionálnych, okresných kolách, ale i krajských a celoslovenských.

Oznam - odhlasovanie zo stravy

Z dôvodu ukončenia školského roka a z dôvodu výpočtu množstva potravín potrebných na posledné dni môžete odhlasovať stravu  najneskôr do 25.06.2018 do 14. hodiny

Po tomto termíne odhlasovanie zo stravy nebude možné!

PODMIENKY PRIHLÁSENIA STRAVNÍKA NA STRAVOVANIE

OŽAZ 2018

Na deň OŽAZ -u som sa už dlhšie tešil. Rozmýšľal som, čo sa v tých dňoch bude diať, aký bude program a tak podobne. V pondelok, teda v teoretický deň sme sa učili o dopravnej výchove, o tom, ako si máme nasadiť plynové masky v prípade mimoriadnych, život ohrozujúcich situáciách, o topografických značkách a ešte o tom, ako sa máme zachovať, keď sa nejaký človek zraní, zlomí si nohu, popáli sa, vyvrtne si členok, atď. V utorok, teda v deň praktický  sme svoje vedomosti a zručnosti z predošlého dňa využili vonku na školskom dvore.