Deň jablka – 16.10.2019

16. októbra sme oslávili Deň jablka. Jabĺčko patrí medzi zdravé ovocie a určite si takýto deň zaslúži. Žiaci sa nedali zahanbiť a svedomito sa pripravili. Priniesli jabĺčka rôznej farby, veľkosti, odrody.

Pripravili: Mgr. J. Gaľanová, Mgr. I. Hermanovská

Trpezlivosť ruže prináša!

V minulom školskom roku sa (toho času už bývalá) žiačka našej školy Vanesa Böszörmenyiová zúčastnila celoslovenského jazykovo-tvorivého projektu Môj slovník z reality a svojimi šikovnými rukami vytvorila slovník z oblasti „Oblečenie“, ktorý bol zaslaný do spomínaného projektu.

Mgr. Miroslava Chovancová

VLASTIVEDNÁ EXKURZIA  DUKLA – SVIDNÍK 2019

Dňa 9. októbra 2019 žiaci štvrtých ročníkov navštívili významné miesta našej národnej histórie, ktoré pripomínajú udalosti z čias 1. a 2. svetovej vojny na našom území.

26.9. 2019        Európsky deň jazykov  -  Zaujali sme nielen uniformou

26.9. bol pre nás zaujímavým dňom nielen preto, že každý vedel, že je Európskym dňom jazykov, ale hlavne preto, že sme ho strávili  ako „vyučujúce“ anglického jazyka v triede štvrtákov. Dve žiačky zo 7.C sme boli  oblečené v uniformách,  ktoré sa nosia vo Veľkej Británii na základných školách a žiaci boli prekvapení, že toto oblečenie musia tam nosiť všetci bez rozdielu. Mnohí sa zamysleli, či by to bolo možné aj u nás. Uniformy?- čoby nie!    Niektorí z nich prvýkrát videli aj britské peniaze s portrétom anglickej kráľovnej Alžbety II., o ktorej sa na hodinách angličtiny už rozprávali.

Martina Blichárová   7.C

ŠKOLA INKLUZIONISTOV

V školskom roku 2019/2020 sa naša škola zapojila do projektu ŠKOLA INKLUZIONISTOV v rámci programu inkluzívneho vzdelávania Kto chýba?  Tento projekt je v rámci Slovenskej republiky zastrešovaný Nadáciou pre deti Slovenska.

CEZPOĽNÝ BEH 2019

Dňa 27.9.2019 sa družstvo dievčat a jeden chlapec z našej školy zúčastnili súťaže v Cezpoľnom behu- okresného kola. Prezentácia, zahájenie a aj vyhlásenie výsledkov tejto atletickej súťaže sa konali na ZŠ Šmeralova v Prešove.

Mgr. Marián Ferík

Magazín september 2019/2020

Pozrite si najnovšie vydanie nášho Magazínu.

Mgr. Maroš Semančík

Hodina v knižnici Slniečko 24.9.2019

24.9.2019 bol pre žiakov 2.ročníkov zaujímavý. Tento deň sa niesol v znamení hesla: „Poď, budem ti čítať! ”

Pripravili: Mgr.J.Augustínová,  Mgr.J.Gaľanová,
                  Mgr.Z.Stašová,   Mgr. I.Hermanovská

NA KOLOBEŽKE BEZPEČNE 2019

V rámci Európskeho týždňa športu , sme si pre deti v ŠKD pripravili dňa 23.09.2019 akciu s názvom „Na kolobežke bezpečne“. Deti si najprv zopakovali pravidlá cestnej premávky a bezpečnej jazdy. Nakoniec si všetci vyskúšali a precvičili svoje zručnosti v jazde na kolobežke.

Mgr. Ľudmila Krištofová

Európsky týždeň športu 2019

Piaty ročník Európskeho týždňa športu na Slovensku sa niesol znova v duchu hesla Buď aktívny. V roku 2018 bolo  na Slovensku registrovaných 659 športových akcií. Celkovo bolo na podporu Európskeho týždňa športu registrovaných viac ako 1000 podujatí, na ktorých sa aktívne zúčastnilo vyše 200 000 detí a dospelých. Medzi účastníkmi bola aj naša škola.

Mgr.Zuzana Milá