„Cesta nie je ihrisko“ v spolupráci s autoškolou VaV

V rámci dopravnej výchovy dňa 11.10.2019, zavítali medzi deti 1. ročníka, inštruktori z autoškoly VaV. Pre deti si pripravili zaujímavú prednášku o bezpečnosti na cestách.  Deťom sa prednáška veľmi páčila a vedeli pohotovo odpovedať na všetky otázky. Za svoju snahu a znalosti boli odmenené vecnými cenami.

Za príjemné a poučné popoludnie ďakujeme autoškole VaV.

Mgr. Ľudmila Krištofová

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry /OSJL/ – školské kolo

OSJL ako jedna z prvých olympiád v školskom roku, ktorá odštartovala ďalšie olympiády z iných predmetov, sa konala už 7.11.2019.

Mgr. Katarína Pappová

Ako vychovať nerozbitné deti v 21. storočí

prednáška so Slávkou Kubíkovou

JAZYKOVO-PLAVECKÝ KURZ 2019

V dňoch 14.10. - 18. 10. 2019 v krásne jesennom prostredí  Staroľubovnianskych kúpeľov absolvovali žiaci 6. ročníka jazykovo-plavecký kurz, ktorého cieľom bolo rozšíriť slovnú zásobu žiakov, ako aj ich komunikačné schopnosti, rovnako zdokonaľovať sa v rôznych plaveckých spôsoboch. Pod vedením Mgr. Jany Pavlíkovej, Mgr. Zuzany Milej, Mgr. Mariána Feríka a Mgr. Lenky Kušnírovej, žiaci prežili týždeň, ktorý bol bohatý na slovíčka, plávanie, ale aj zábavu a hry.

Mgr. Zuzana Milá, Mgr. Marián Ferík, Mgr. Jana Pavlíková, Mgr. Lenka Kušnírová

Pirátske popoludnie

Slnečnú  jeseň  sme  dňa 23.10.2019 v našom školskom klube detí využili na zábavné popoludnie plné hier a súťaží pod názvom Pirátske popoludnie. Z detí sa stali piráti a pod vedením našich kapitánok- pani vychovávateliek sme na ceste k pokladu zažili veľa zábavy.

Mgr.Eva Labudová

Októbrové vydanie Magazínu

Pozrite si októbrové vydanie Magazínu.

Mgr. Maroš Semančík

Medzinárodný deň školských knižníc  2019

Dňa 28.10.2019 sme na našej škole oslávili Medzinárodný deň školských knižníc. Tohtoročnou témou bolo:

„Inšpirujúci žiaci, tvorivá myseľ: 145. výročie narodenia Jozefa Gregora Tajovského“.

Školský knihovník

BIELA PASTELKA 2019

Cieľom zbierky Biela pastelka je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos  je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Aj žiaci a zamestnanci našej školy   prispeli do zbierky sumou 300,41€.

Návšteva Hasičského a záchranného zboru 2019

V polovičke októbra sa naše prvácke oddelenia ŠKD zúčastnili exkurzie Hasičského  a záchranného zboru v Prešove. Deti sa na exkurziu tešili a ujov hasičov zahrnuli množstvom otázok, na ktoré dostali kvalifikované odpovede. Pani vychovávateľky si spolu s deťmi prehliadli  hasičskú a záchrannú techniku. Z exkurzie odchádzali deti  plné dojmov a vedomostí.

Mgr. Eva Labudová

NAVŠTÍVILI SME RUSKÉ CENTRUM PREŠOVSKEJ UNIVERZITY

V priebehu posledných dní sme my, ôsmaci, pod vedením učiteliek Mgr. Martiny Mikitovej a Mgr. Miroslavy Chovancovej navštívili Ruské centrum Prešovskej Univerzity v Prešove.

Tadeáš Valenčin, žiak VIII.C