Školské kolo Biologickej olympiády v kategórii C

Dňa 21.1.2021 sa uskutočnilo online školské kolo Biologickej olympiády v kategórii C, do ktorého sa zapojili žiaci E. Ivančová (8.A), M. Višňovský (8.A), T. Havír (8.A) a J. Jakabčinová (9.B).

Do okresného kola postúpili: T. Havír (1. miesto) a J. Jakabčinová (2.miesto)

Blahoželáme

PaedDr. Miroslav Leščinský, Mgr. Terézia Gondová

RUSKÉ SLOVO – KRAJSKÉ KOLO

Dňa 15. januára 2021 sa konalo krajské kolo 15. ročníka súťaže Ruské slovo. Tento ročník súťaže sa niesol pod názvom «Наша дружная семья» - „Naša družná rodina“. Téma vystihuje význam rodiny najmä v tomto zložitom období pandémie, keď všetci máme byť ešte viac súdržní a chrániť jeden druhého. Našu školu reprezentovala v prednese poézie žiačka Eva Pullmannová (IX.B). Evka preukázala svoje nadanie a vrúcny vzťah k poetickému slovu a obsadila 1. miesto, čím postupuje do celoslovenského kola.  Srdečne blahoželáme a držíme prsty!

Mgr. Juliána Vozárová, PhD.

Vianoce v 5.oddelení

Celé ŠKD sa ponorilo do predvianočnej atmosféry. Nebolo tomu inak ani v 5.oddelení. Toto obdobie sme si spríjemnili mikulášskym posedením, vyrábaním vianočných dekorácií, dokonca sme si uplietli vianočné čiapočky. Samozrejme nechýbali vianočne pesničky a koledy, a takisto sme príjemne strávili čas pri čítaní vianočných príbehov.

Školské kolo olympiády z ruského jazyka 2020

Počas dištančnej formy štúdia sa naši žiaci nepripravovali iba na online hodiny so svojimi vyučujúcimi, ale niektorí z nich sa zúčastnili aj olympiády z ruského jazyka.

Školské kolo sa uskutočnilo 4. decembra 2020 online formou prostredníctvom školského portálu EduPage. Svoje vedomosti si preverilo osem žiakov druhého stupňa našej školy. Žiaci sa na olympiádu z ruského jazyka poctivo pripravili a svoje znalosti si mohli overiť v pohodlí domova. Úlohy boli zamerané na počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a nechýbal ani test z kulturológie.

Mgr. Mikitová

Vzdelávanie od 11.1.2020

Vážení rodičia, milí žiaci.

Riaditeľstvo školy, na základe  rozhodnutia  MŠVV a Š SR zo dňa 4.1.2021, oznamuje, že od 11. januára 2021  všetci žiaci  1.- 9.ročníka  pokračujú vo vzdelávaní dištančnou formou podľa doteraz upraveného rozvrhu hodín.

PaedDr. Eva Bilišňanská

Pečenie medovníkov 2020

K vianočným sviatkom neodmysliteľne patrí pečenie medovníkov. História medového cesta siaha až do starého Ríma. Podľa historických prameňov má medovnikárstvo ako remeslo korene v Nemecku. Na Slovensku začali vznikať cechy medovnikárov v 14. storočí. Vznikali najmä v mestách s výsadami – Bratislava, Bardejov, Prešov, Trnava. V čase vzniku medovnikárstva si sladkosti mohli dovoliť len bohatší. Chudobnejší sa zvykli perníkom obdarovať len na Vianoce. Po čase sa medovníky rozšírili aj na vidiek, predovšetkým prostredníctvom pútí a jarmokov.

Prajeme Vám sladké, pokojné a láskyplné vianočné sviatky.

Mgr. Iveta Rennerová

Dejepisná olympiáda 2020

Aj napriek náročnej situácii a dištančnému vzdelávaniu sa žiaci a žiačky našej školy zúčastnili školského kola dejepisnej olympiády, ktoré sa uskutočnilo v decembri 2020 online formou prostredníctvom portálu edupage. Svoje schopnosti a vedomosti preukázali v úlohách zameraných na historické obdobia praveku, staroveku, stredoveku, novoveku a moderných dejín.

Mgr. Beáta Papugová

Olympiáda z francúzskeho jazyka 2020

Aj napriek náročnej situácii a dištančnému vzdelávaniu sa naše žiačky zúčastnili školského kola olympiády vo francúzskom jazyku, ktoré sa uskutočnilo 11. decembra 2020 online formou prostredníctvom portálu edupage. Svoje schopnosti a vedomosti preukázali v úlohách zameraných na počúvanie s porozumením, čítanie s porozumením a písomný prejav.

Mgr. Beáta Papugová

Tvorivé dielne v školskom klube 2020

Každé usilovné dieťa školského klubu pridalo ruku k dielu a vzniklo z toho veľké množstvo pekných vecí. S veľkou radosťou  sa pustili do výroby vianočných ozdôb, darčekov a vianočných pozdravov.  Deti strávili príjemné popoludnia, nesmierne sa tešili a mali krásny zážitok.

Mgr. Tatiana Goliašová

Mikuláš v pohybe

Tohtoročného Mikuláša oslávili deti 8.oddelenia netradičným spôsobom v znamení hesla „V zdravom tele, zdravý duch“. Namiesto sladkostí a hračiek dostali darček v podobe Mikulášskych hier. Zabavili sa spoločne s pani vychovávateľkou na školskom dvore a pridali sa aj deti z iných oddelení.

Mgr.Eva Labudová