Vy rozhodujete, my pomáhame 2016

Vážení rodičia a priatelia školy!

ZŠ Kúpeľná 2,Prešov  sa v spolupráci s firmou TESCO zapojila do programu „Vy rozhodujete, my pomáhame 2016“ a náš projekt bol hodnotiacou komisiou zaradený medzi tri najlepšie v regióne!  Keďže v druhom kole o našom postupe budú rozhodovať zákazníci chceme Vás poprosiť o podporu.

Srdiečko pre mamičku

História osláv Dňa matiek siaha do 17.storočia. Začiatkom 20.storočia bola v USA podpísaná rezolúcia, ktorá stanovuje sviatok Deň matiek na druhú nedeľu v máji. Niektoré krajiny vo svete si osvojili rovnaký deň. Tak je tomu aj na Slovensku a tento deň patrí medzi najkrajšie sviatky v roku. V našom ŠKD sme vytvorili symbolické srdiečka, ktoré sú poďakovaním pre všetky mamičky na svete.

ĎAKUJEME všetkým našim mamičkám za lásku, starostlivosť a nehu.

Mgr.Eva Labudová

Oznam pre rodičov budúcich prvákov

Vážení rodičia budúcich prvákov,

riaditeľstvo školy Vás pozýva na pracovné stretnutie, ktoré sa uskutoční 17. 05. 2016 o 16,30 hod. v priestoroch školskej jedálne za účelom poskytnutia dôležitých prvotných informácii k organizačnému zabezpečeniu 1. ročníka v školskom roku 2016/2017.

Tešíme sa na stretnutie.                                                          PaedDr. Eva Bilišňanská

Záchranári deťom 2016

Vážení rodičia!

Ponúkame Vám možnosť  zaujímavo a aktívne stráviť voľný čas  so svojimi deťmi.

Dňa 28.5.2016 v čase od 10:00 -17:00  hod. na Amfiteátri v Prešove organizuje Horská služba Bachureň - Búče a OZ Mabajenergy v spolupráci s OZ Amfiteáter už 6. ročník úspešného podujatia Záchranári deťom 2016. Jeho cieľom je priblížiť deťom prácu a fungovanie záchranných zložiek IZS. Pre deti je pripravených množstvo atrakcií a zaujímavý program.

Kvíz: Poznáš anglickú pieseň?

Štvrtkové popoludnie 5. mája 2016 sa stretli žiaci druhých ročníkov, aby si zasúťažili v anglickom jazyku. Žiaci sa učia angličtinu z učebnice Treetops a veľmi radi na hodinách spievajú. Z každej triedy boli vybraní traja reprezentanti, ktorí mali možnosť preveriť si svoju hudobnú pamäť a porovnať ju so svojimi kamarátmi.

Mgr. Beáta Karašová, Mgr. Andrea Prčíková

DRAMAFEST

Dňa 27.apríla sa žiaci našej školy zúčastnili nesúťažnej prezentácie anglických divadiel s názvom DRAMAFEST v Ukrajinskom divadle.

Táto akcia sa koná každoročne pod záštitou Prešovskej univerzity za prítomnosti odbornej poroty, ktorá vyzdvihla výbornú angličtinu žiakov, ich prirodzený prejav, výstižné kostýmy a rekvizity a hlavne silný morálny odkaz ich divadelnej scénky s názvom Unplugged.

Lucia Augustínová

Deň vody na našej škole

Dňa 22.03.2016  sme  sa symbolicky rozlúčili so zimou. Prváci pod vedením  učiteliek prvých ročníkov si s cieľom pripomenúť   staré tradície vyrobili Morenu, ktorú v tento deň zapálili  a vhodili do rieky Torysy so želaním, aby sa studené počasie tejto zimy už natrvalo pobralo preč.

Mgr. Anna Hyrjová, Mgr. Terézia Žigová

Celoslovenská súťaž intelektovo nadaných žiakov

Dňa 13.4.2016 sme sa s postupujúcimi žiakmi zúčastnili celoslovenskej súťaže pod názvom LOGICKÁ OLYMPIÁDA (4.ročník), ktorá je určená nadaným žiakom. Žiaci so všeobecným intelektovým nadaním si zmerali sily pri riešení úloh na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.

Všetkých žiakov pripravovala  Mgr. A. Hyrjová

Regionálna súťaž v rétorike

„Diagnóza – moja prvá láska, Facebook môj každodenný, ...“ tieto i  iné témy si malo možnosť vyžrebovať 22 súťažiacich na regionálnej súťaži v RÉTORIKE, ktorú organizuje Šarišské osvetové stredisko v Prešove. Avšak tieto témy boli ich úlohou až v druhom kole, pretože žiaci 7. až 9. ročníka základných škôl prichádzali do prvého kola už s pripravenou úvahou, ktorou ukázali svoje verbálne schopnosti. Predstúpili za pomyselný rečnícky pult a popasovali  sa s danou témou pred trojčlennou komisiou a publikom. Nie každý má talet vyjadriť svoje myšlienky, názory, postoje slovne, ale môžeme povedať, že všetkým súťažiacim sa podarilo  ukázať majstrovstvo rečníka.

Mgr. Katarína Pappová

Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe 2016

23.-24.4.2016 sa v Malackách konal 13.ročník MSR v mažoretkovom športe, na ktorom naše dievčatá nemohli chýbať. Celoročnú prípravu zúročili a zo súťaže si domov odnášali cenné trofeje.

Ďakujeme trénerkám a dievčatám za skvelé výkony a vedeniu školy a rodičom za podporu.

Mgr.Eva Labudová