Halloweenska párty

Dňa 20.10.2016 navštívili deti X. oddelenia Denné centrum pre seniorov na Sabinovskej ulici. Bolo to druhé stretnutie detí a seniorov v tomto školskom roku v rámci projektu Starší mladým a naopak.

Školské kolo olympiády zo slovenského jazyka a literatúry 2016

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry (OSJL)  je každoročne vyhlasovaná a organizovaná Slovenským inštitútom mládeže ako postupová súťaž. Jej cieľom je prehlbovať, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných škôl v slovenskom jazyku, rozširovať záujem žiakov o sebavzdelávanie a samostatnú tvorivú činnosť a zvyšovať záujem o slovenský jazyk a literatúru.

Memoriál Janky Jakubíkovej 2016

Dňa 22.10.2016 sa v Púchove  konal 4.ročník priateľskej súťaže mažoretiek. Naše dievčatá si tam zmerali svoje sily so súbormi z celého Slovenska a domov si doniesli ocenenia najvyššie.

Návšteva ŠKD u Hasičov

Dňa 18. a 19. 10. sa žiaci ZŠ Kúpeľná zúčastnili návštevy hasičského zboru v Prešove. Exkurzie sa zúčastnili 4 oddelenia ŠKD. Žiaci sa oboznámili s prácou hasičov, prezreli si hasičské autá a
ich vybavenie.

EXKURZIA DO PLANETÁRIA

V dňoch 4.10. a 12.10.2016 sa žiaci 5.A, 5.B a 5.C spolu so svojimi vyučujúcimi  zúčastnili exkurzie do Krajského planetária v Prešove.

Pracovníci planetária  pripravili  prednášku o Slnečnej sústave , ktorá bola doplnená o vizualizáciu  našej galaxie a hviezdnej oblohy.  Aj vďaka tomu si žiaci mohli porovnať a overiť už získané poznatky zo školských lavíc a dozvedeli sa ešte ďalšie zaujímavosti. Exkurzia sa žiakom páčila a radi by si ju opäť zopakovali.

Vyučujúci: Mgr. R. Klučárová,  Mgr. M. Čeremeta

Deň mlieka 2016

Deň mlieka-30.9.2016  si žiaci na našej škole pripomenuli prezentáciami o mlieku a jeho výrobkoch, písaním projektov, výtvarnými prácami, zhotovením  výrobkov z mliečnych  obalov a samotnou ochutnávkou mlieka.

Pripravila: Mgr. Jana Augustínová

Plavecký výcvik 2016

V dňoch od 3.10. - do14.10.2016  sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili  plaveckého výcviku na ZŠ Mirka Nešpora v Prešove. Žiaci sa oboznámili s rôznymi plaveckými štýlmi. Bol to krátky ale intenzívny kurz. Za svoju usilovnosť boli odmenení mokrým vysvedčením.

Pripravili: Mgr.Jana Augustínová,Mgr. Ivana Hermanovská,
                  Mgr.Jana Zánová, Mgr.Zuzana Stašová

Exkurzia do NKP Solivaru

Dňa 27. a 29. septembra sa žiaci 9. ročníka v rámci hodín chémie zúčastnili exkurzie do Solivaru. Táto národná kultúrna pamiatka patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku.  Tento komplex obsahuje niekoľko objektov (šachta Leopoldov, četerne, huta, varňa, sklad soli, dielne a klopačka), ktoré slúžili na ťaženie a varenie soli zo soľanky.

RNDr. Michaela Semančíková

Cvičme v rytme

V školskom klube detí sme pripravili pre žiakov pohybové popoludnie plné tanca a hudby.  Táto akcia sa niesla v znamení zdravého životného štýlu. To že  pohyb je pre ludí veľmi dôležitý a potrebný si uvedomili aj naše deti.

Mgr. Ivana Blšková - vychovávateľka

26. september 2016 – Medzinárodný deň cudzích jazykov

V pondelok, 26. septembra sa chodby našej školy zmenili na rôzne krajiny, do ktorých sa žiaci mohli vybrať počas vyučovacích hodín, ale aj počas prestávok. Máša a Míša nám kývali v Rusku, prečítali sme si zopár receptov na španielske špeciality, zatelefonovali sme si z červenej telefónnej búdky a ochutnali sladkosti z nemeckého kornúta. Nakoniec sme sa zastavili pod legendárnou Eiffelovkou, porozprávali sme si o geografii Francúzska, o tradíciách tejto krajiny, o typických jedlách a nakukli sme aj do francúzskej histórie či literatúry. Atmosféra celého dňa bola umocnená tým, že žiaci sa poobliekali do typického oblečenia jednotlivých krajín. A tak sme na chodbách školy mohli stretnúť elegantnú slečnu, ktorá desiatovala croissant, či maliara s paletou, ktorý dotvoril kolorit francúzskej atmosféry. Ďakujem všetkým, ktorí sa o hladký priebeh tohto zaujímavého, ale aj zábavného dňa pričinili.

Mgr. Zuzana Michelčíková