OLYMPIÁDA VO FRANCÚZSKOM JAZYKU, 6.2.2017

Dňa 6. februára 2017 sa v priestoroch ZŠ Šrobárova v Prešove pod záštitou ABC CVČ konalo krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku, ktorého sa zúčastnili dve žiačky našej školy. V kategórii 1B to bola Andrea Miženková z 9.B, ktorá obsadila 2. miesto. V kategórii 1A sa na 1. mieste umiestnila Gabriela Benková zo 7.B. Našu školu bude reprezentovať na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 30. – 31. marca v Bratislave. Blahoželáme a držíme palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Úspechy v slovenskom jazyku a literatúre

Prvý február sa pre nás stal úspešným dňom. Svoje gramatické, jazykové schopnosti vo vedomostnom teste, skvelú prácu s textom - jeho transformáciu, výborné rečnícke schopnosti preukázala naša žiačka, Soňa Sabolová z 9.B triedy, nielen na okresnom kole, ale úspešne i na krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, v ktorom získala 1. miesto. Postupuje na  celoslovenské kolo. Celoštátne kolo 9. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry  sa uskutoční 22.3.2017 – 23.3.2017 v Bratislave.

Gratulujeme a držíme palce na celoslovenskom kole!

Mgr.Katarína Pappová

Tričkovanie  1.B

Dňa 16.12.2016 sme v učebni výtvarnej výchovy maľovali na tričká. Prišli mamky, ockovia, ale aj staršie sestry detí z 1.B.  Spoločne sme deťom  pripravili darčeky, ktoré si posledný deň pred prázdninami rozbalili.

Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým za úžasnú atmosféru, spoluprácu a udržanie tajomstva.

Mgr.Jana Vachmanská

Zimné radovánky

Dňa 24. januára 2017 sa deti zo všetkých oddelení ŠKD zapojili do zimných hier na školskom dvore.

Súťažili v štyroch disciplínach, a to:

• v hádzaní lyžiarskou palicou do diaľky,
  • v triafaní snehovou guľou do terčov,
  • v bobovom slalome,
  • v hádzaní šiškou do gymnastických kruhov.

Po zdolaní všetkých disciplín deti čakala sladká odmena. Na pripomenutie si pekného popoludnia stráveného v spoločnosti kamarátov, dostalo ešte každé oddelenie aj diplom za účasť na Zimných radovánkach.

Mgr.Viera Džačovská

MOJE RODNÉ MESTO PREŠOV 2017

Dňa 26.1.2017 sa v ŠKD uskutočnil kvíz s názvom „ Moje rodne mesto Prešov “ v rámci pripomenutia si 770. výročia prvej písomnej zmienky o Prešove. Svoje doterajšie vedomosti o meste Prešov si mohli preveriť žiaci 3. a 4 ročníka. Žiaci boli veľmi šikovní a s otázkami si hravo poradili. Po vyhodnotení ich čakalo sladké prekvapenie a diplom za účasť na kvíze.

Bc. Lucia Vardžiková

Magazín 1.2.2017

Pozrite si nové vydanie nášho Magazínu, v ktorom prinášame prehľad najzaujímavejších udalostí z našej školy.

Mgr. Maroš Semančík

PETROHRAD OČAMI DETÍ

Prednedávnom sme Vás informovali o zapojení sa do 1. ročníka súťaže Petrohrad očami detí, ktorú vyhlásil gubernátor mesta Sankt-Peterburg, generálny konzul SR v Sankt-Peterburgu a primátorka mesta Lučenec. Žiaci sa v rámci predmetov Ruský jazyk a Výtvarná výchova venovali výtvarnému zobrazeniu tohto mesta na Neve, inak nazývaného aj Benátky severu. Žiakom nechýbala tvorivosť. Pri tvorbe svojich prác „sa prechádzali“ po brehoch rieky Nevy, sadoch a parkoch, ich kroky zablúdili ako k najznámejším pamätihodnostiam, tak aj k tým menej známym.

Projekt eTwinning v RJ

Znovu sa ozývame ohľadom projektu eTwinning v RJ. Našou ďalšou úlohou bolo odprezentovať naše mesto (nie však v PowerPointe). Vybrali sme si s dievčatami program Prezi, s ktorým sme sa učili pracovať. Boli sme obmedzené v počte snímok, tak sme sa snažili vložiť aspoň základné informácie, nezabudli sme pripomenúť ani 770. výročie prvej písomnej zmienky mesta Prešov. Fotografie sme robili počas vychádzky ešte v decembri, niektoré použili dievčatá zo svojho archívu. Žiačky následne vo virtuálnom prostredí TwinSpace komunikovali so žiakmi zo zahraničia o našom a ich mestách.

Honeywell - Student Automotive Design Challenge

Vážení a milí  rodičia, učitelia a spolužiaci.

Prosíme Vás o podporu nášho tímu Black Eagle v celosvetovej súťaži Honeywell - Student Automotive Design Challenge kde súťažia tímy z celého sveta.

Hlasujte za nás v termíne do 25.1.2017na stránke:

Ďakujeme v mene celého tímu Honeywell

Novoročný športový turnaj

Základná škola Kúpeľná vstúpila do nového roka športom. Novoročný športový turnaj pre žiakov a ich rodičov pripravili vyučujúce I. stupňa.