Naše úspechy v anglickej súťaži ELEsparks

Dňa 28.3. 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili školského (finálneho) kola súťaže v anglickom jazyku ELEsparks na pôde školy SPŠE v Prešove, odkiaľ si priniesli Richard Klimko (9.C), Patrik Gabriely (7.A) a Ester Halagová (7.A) nádherné druhé miesto.

Mgr. Margaréta Vargová

Magazín 20. 3. 2017

V novom vydaní nášho Magazínu prinášame tieto témy:

Ples folklórneho súboru Rozmarija.

Súťaž amatérskych filmových tvorcov.

Fašiangovanie 2017.

Kurz prvej pomoci.

Mgr. Maroš Semančík

Výsledky súťaže Student Automotive Design Challenge

V roku 2016 sa naši žiaci zúčastnili celosvetovej súťaže Student Automotive Design Challenge (SADC), v ktorej súťažili s vlastnoručne vyrobeným robotom. Hlasovanie o najlepšom tíme prebiehalo do 25. januára 2017.

Beseda o zdravej výžive 2017

Dňa 3.3.2017 sa žiaci 4.A a 4.B zúčastnili besedy s Mgr. Adrianou Haľkovou, ktorá v súčasnosti pôsobí ako pracovníčka základnej poradne na regionálnom úrade verejného zdravotníctva so sídlom v Prešove.

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl školský rok 2016/2017

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka základných škôl vrátane žiakov

so zdravotným znevýhodnením (okrem žiakov s mentálnym postihnutím)

pod názvom Testovanie 9-2017 sa uskutoční

5. apríla 2017 (streda)

z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra.

Náhradný termín testovania sa uskutoční 20. apríla 2017 (štvrtok).

Hviezdoslavov Kubín 2017

Dňa 27. 2. 2017 sa  konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Súťažili  žiaci 1.,2.,3., a  4.ročníkov. Žiaci preukázali svoje recitačné schopnosti, talent a odvahu.
Ocenení si odniesli diplom a knižnú odmenu.
Diplom za snahu dostala aj najmladšia účastníčka, žiačka 1.ročníka.

Fašiangovanie 2017

Aj v tomto roku sa deti z nášho ŠKD zapojili do tradičných osláv Fašiangov a svojimi maskami spestrili karnevalový sprievod centrom mesta. Pani primátorke deti zaspievali a zavinšovali, za čo boli odmenené koláčikom.

Mgr. Eva Labudová

Sperstar, 17.2.2017

Dňa 17.2.2017 (vo štvrtok) sa žiaci ZŠ Kúpeľná zúčastnili hudobno  - pohybovej súťaže "Superstar", ktorá prebiehala v priestoroch ŠKD. Súťaže sa zúčastnili žiaci 1.- 4. ročníka. Žiaci predvádzali svoj hudobný a pohybový talent. Každý súťažiaci odspieval svoje vystúpenie ako najlepšie vedel. Dievčatá prekvapili aj krásnou choreografiou a určite im nechýbalo zdravé sebavedomie. Súťaž sa niesla v príjemnej a veselej atmosfére. Dievčatá a jeden chlapec sa navzájom povzbudzovali. Spolu sa súťaže zúčastnilo 18 hudobných talentov. Súťažiaci boli za svoje vystúpenie ohodnotení diplomom, sladkou odmenou a darčekom.   Žiaci svoje účinkovanie v súťaži "Superstar" hodnotili ako pozitívnu skúsenosť. Do budúcna by sa do súťaže určite znova zapojili.

Žiaci ZŠ Kúpeľná ŠKD.

Zodp. vych.: Mgr. M. Smažilová

Beseda so spisovateľkou Zuzanou Štelbaskou

Dňa 24.2.2017 sa žiaci IV.D zúčastnili besedy so spisovateľkou Zuzanou Štelbaskou. Pochádza z Prešova a v súčasnosti pracuje ako šéfdramaturgička relácie REFLEX v TV Markíza. V súvislosti s touto prácou vydala aj knihu Skutočné príbehy – Reflex. Okrem toho je aj začínajúcou autorkou detskej literatúry. Napísala tri knihy: Mami, kúp mi psa!, Filipko a Zornička. Ide o knihy, kde hlavnými postavami sú deti a ich zvierací kamaráti. Beseda sa niesla v pokojnej a príjemnej atmosfére knižnice Slniečko. Žiaci pozorne počúvali rozprávanie pani spisovateľky o tom, ako začala písať a prečo sa rozhodla písať knihy pre deti. Pani spisovateľke položili zaujímavé otázky a v závere si každý žiak odniesol so sebou darček, záložku s venovaním a podpisom autorky.

Mgr.Beáta Karašová

Vesmírny deň v ŠKD

Dňa 23.2.2017 sa v ŠKD uskutočnil zábavno – súťažný deň s názvom „ Vesmírny deň v ŠKD “ v rámci tohto popoludnia mali deti možnosť si vyskúšať vesmírnu raketu, vžiť sa do role astronauta a zasúťažiť si v prekážkovom behu.  Každé oddelenie sa zapojilo aj do súťaže, pri ktorej za úlohu mali vytvoriť plagát o vesmíre. Deti boli veľmi šikovné, kreatívne a svoju fantáziu využili naplno. Za odmenu získali sladké prekvapenie a diplom za účasť.

Vychovávateľka Bc. Lucia Vardžiková