MEDZINÁRODNÝ PROJEKT ETWINNING V RJ

Tentokrát sme v rámci projektu mali predstaviť svoju krajinu (zaujímavé miesta a významné osobnosti) za pomoci interaktívneho plagátu Glogster. Obsahová stránka plagátu bola v kompetencii žiačok. Rozhodli sa prezentovať tie miesta a osobnosti Slovenska, ktoré sú pre našu krajinu významné z rôznych sfér – história, kultúra, jazyk, príroda, šport, technika.

Mgr. Juliána Vozárová

45. ročník GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

Dňa 7. februára 2017  sa v priestoroch našej  školy v spolupráci s ABC CVČ v Prešove konal 45. ročník GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY,  ktorého sa zúčastnili  žiaci 23 základných škôl okresu Prešov v 3 kategóriách. Naši žiaci boli veľmi úspešní a získali sme postup do krajského kola, ktoré sa uskutoční 26.apríla 2017.

Mgr. R. Klučárová

Olympiáda z ruského jazyka, 10.2.2017

Dňa 10. februára 2017 sa pod záštitou ABC CVČ konalo krajské kolo Olympiády z ruského jazyka. Konkurencia bola veľká a jednotlivé časti olympiády náročné. Žiačka Lucia Farkašová (7.A) sa dlhodobo svedomito pripravovala, ale stálo to za to! V kategórii A1 získala 3. miesto. Srdečne blahoželáme!

Mgr. Juliána Vozárová

SÚŤAŽ ELEsparks

Dňa 27.1.2017 sa uskutočnilo 2. domáce kolo súťaže ELEsparks v anglickom jazyku, ktorú organizuje Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove. Je určená žiakom 7., 8. a 9. ročníka. Jej hlavným poslaním je propagovať anglický jazyk a prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov. Súťaže sa zúčastnilo 24 našich žiakov, ktorí boli rozdelení do tímov a spoločne riešili rôzne testové úlohy. Tým si zároveň precvičili aj schopnosť spolupracovať a to nielen s ich spolužiakmi, ale aj s o dva roky staršími žiakmi našej školy. Do školského kola postupujú dva tímy našich žiakov, ktorých členovia sú Mária Boldyová, Nina Palšová, Laura Švecová, Richard Klimko, Ester Halagová a Patrik Gabriely. Prajeme im veľa šťastia!

Mgr. Margaréta Vargová

Celoslovenská súťaž  - Objavujeme čaro chémie

Cieľom súťaže je pomocou zážitkovej formy vzbudiť u žiakov záujem o chémiu a rozvíjať ich prírodovednú gramotnosť. Táto súťaž je určená pre žiakov 7. až 9. ročníka ZŠ. Úlohou žiakov bolo zrealizovať pokus formou prezentácie bez pomoci učiteľa. Tohto roku sa zapojilo do tejto súťaže  75 žiakov z celého Slovenska.  Našu školu reprezentovali žiačky zo 7.B triedy G. Benková, E. Langová s experimentom „Slonia pasta“ a z 8.A triedy L. Švecová a T. Vraňuchová s pokusom „Tajné písmo“. Ich práce síce nezískali žiadne ocenenia, avšak ich ochota a záujem o realizáciu chemických experimentov sú veľmi hodnotné pre učiteľa chémie. Prajem veľa úspechov žiakom, ktorí sa zapoja do budúceho ročníka súťaže.

RNDr. Michaela Semančíková

OLYMPIÁDA VO FRANCÚZSKOM JAZYKU, 6.2.2017

Dňa 6. februára 2017 sa v priestoroch ZŠ Šrobárova v Prešove pod záštitou ABC CVČ konalo krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku, ktorého sa zúčastnili dve žiačky našej školy. V kategórii 1B to bola Andrea Miženková z 9.B, ktorá obsadila 2. miesto. V kategórii 1A sa na 1. mieste umiestnila Gabriela Benková zo 7.B. Našu školu bude reprezentovať na celoslovenskom kole, ktoré sa uskutoční 30. – 31. marca v Bratislave. Blahoželáme a držíme palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Úspechy v slovenskom jazyku a literatúre

Prvý február sa pre nás stal úspešným dňom. Svoje gramatické, jazykové schopnosti vo vedomostnom teste, skvelú prácu s textom - jeho transformáciu, výborné rečnícke schopnosti preukázala naša žiačka, Soňa Sabolová z 9.B triedy, nielen na okresnom kole, ale úspešne i na krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry, v ktorom získala 1. miesto. Postupuje na  celoslovenské kolo. Celoštátne kolo 9. ročníka Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry  sa uskutoční 22.3.2017 – 23.3.2017 v Bratislave.

Gratulujeme a držíme palce na celoslovenskom kole!

Mgr.Katarína Pappová

Tričkovanie  1.B

Dňa 16.12.2016 sme v učebni výtvarnej výchovy maľovali na tričká. Prišli mamky, ockovia, ale aj staršie sestry detí z 1.B.  Spoločne sme deťom  pripravili darčeky, ktoré si posledný deň pred prázdninami rozbalili.

Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým za úžasnú atmosféru, spoluprácu a udržanie tajomstva.

Mgr.Jana Vachmanská

Zimné radovánky

Dňa 24. januára 2017 sa deti zo všetkých oddelení ŠKD zapojili do zimných hier na školskom dvore.

Súťažili v štyroch disciplínach, a to:

• v hádzaní lyžiarskou palicou do diaľky,
  • v triafaní snehovou guľou do terčov,
  • v bobovom slalome,
  • v hádzaní šiškou do gymnastických kruhov.

Po zdolaní všetkých disciplín deti čakala sladká odmena. Na pripomenutie si pekného popoludnia stráveného v spoločnosti kamarátov, dostalo ešte každé oddelenie aj diplom za účasť na Zimných radovánkach.

Mgr.Viera Džačovská

MOJE RODNÉ MESTO PREŠOV 2017

Dňa 26.1.2017 sa v ŠKD uskutočnil kvíz s názvom „ Moje rodne mesto Prešov “ v rámci pripomenutia si 770. výročia prvej písomnej zmienky o Prešove. Svoje doterajšie vedomosti o meste Prešov si mohli preveriť žiaci 3. a 4 ročníka. Žiaci boli veľmi šikovní a s otázkami si hravo poradili. Po vyhodnotení ich čakalo sladké prekvapenie a diplom za účasť na kvíze.

Bc. Lucia Vardžiková