BIELA PASTELKA 2019

Cieľom zbierky Biela pastelka je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos  je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku.

Aj žiaci a zamestnanci našej školy   prispeli do zbierky sumou 300,41€.

Návšteva Hasičského a záchranného zboru 2019

V polovičke októbra sa naše prvácke oddelenia ŠKD zúčastnili exkurzie Hasičského  a záchranného zboru v Prešove. Deti sa na exkurziu tešili a ujov hasičov zahrnuli množstvom otázok, na ktoré dostali kvalifikované odpovede. Pani vychovávateľky si spolu s deťmi prehliadli  hasičskú a záchrannú techniku. Z exkurzie odchádzali deti  plné dojmov a vedomostí.

Mgr. Eva Labudová

NAVŠTÍVILI SME RUSKÉ CENTRUM PREŠOVSKEJ UNIVERZITY

V priebehu posledných dní sme my, ôsmaci, pod vedením učiteliek Mgr. Martiny Mikitovej a Mgr. Miroslavy Chovancovej navštívili Ruské centrum Prešovskej Univerzity v Prešove.

Tadeáš Valenčin, žiak VIII.C

Deň jablka – 16.10.2019

16. októbra sme oslávili Deň jablka. Jabĺčko patrí medzi zdravé ovocie a určite si takýto deň zaslúži. Žiaci sa nedali zahanbiť a svedomito sa pripravili. Priniesli jabĺčka rôznej farby, veľkosti, odrody.

Pripravili: Mgr. J. Gaľanová, Mgr. I. Hermanovská

Trpezlivosť ruže prináša!

V minulom školskom roku sa (toho času už bývalá) žiačka našej školy Vanesa Böszörmenyiová zúčastnila celoslovenského jazykovo-tvorivého projektu Môj slovník z reality a svojimi šikovnými rukami vytvorila slovník z oblasti „Oblečenie“, ktorý bol zaslaný do spomínaného projektu.

Mgr. Miroslava Chovancová

VLASTIVEDNÁ EXKURZIA  DUKLA – SVIDNÍK 2019

Dňa 9. októbra 2019 žiaci štvrtých ročníkov navštívili významné miesta našej národnej histórie, ktoré pripomínajú udalosti z čias 1. a 2. svetovej vojny na našom území.

26.9. 2019        Európsky deň jazykov  -  Zaujali sme nielen uniformou

26.9. bol pre nás zaujímavým dňom nielen preto, že každý vedel, že je Európskym dňom jazykov, ale hlavne preto, že sme ho strávili  ako „vyučujúce“ anglického jazyka v triede štvrtákov. Dve žiačky zo 7.C sme boli  oblečené v uniformách,  ktoré sa nosia vo Veľkej Británii na základných školách a žiaci boli prekvapení, že toto oblečenie musia tam nosiť všetci bez rozdielu. Mnohí sa zamysleli, či by to bolo možné aj u nás. Uniformy?- čoby nie!    Niektorí z nich prvýkrát videli aj britské peniaze s portrétom anglickej kráľovnej Alžbety II., o ktorej sa na hodinách angličtiny už rozprávali.

Martina Blichárová   7.C

ŠKOLA INKLUZIONISTOV

V školskom roku 2019/2020 sa naša škola zapojila do projektu ŠKOLA INKLUZIONISTOV v rámci programu inkluzívneho vzdelávania Kto chýba?  Tento projekt je v rámci Slovenskej republiky zastrešovaný Nadáciou pre deti Slovenska.

CEZPOĽNÝ BEH 2019

Dňa 27.9.2019 sa družstvo dievčat a jeden chlapec z našej školy zúčastnili súťaže v Cezpoľnom behu- okresného kola. Prezentácia, zahájenie a aj vyhlásenie výsledkov tejto atletickej súťaže sa konali na ZŠ Šmeralova v Prešove.

Mgr. Marián Ferík

Magazín september 2019/2020

Pozrite si najnovšie vydanie nášho Magazínu.

Mgr. Maroš Semančík