Magazín november 2019

Pozrite si najnovšie vydanie Magazínu.

Mgr. Maroš Semančík

Návšteva hasičov 2019

V dňoch 11. a 12. 11. 2019 v rámci požiarnej ochrany, sa žiaci druhých  ročníkov zúčastnili prehliadky Hasičskej stanice v Prešove. Veľmi sa na túto akciu tešili. Mohli si obzrieť hasičské autá a ďalšiu techniku. Veku primerane boli oboznámení ako sa s tou technikou narába a na čo slúži. Zaujímali sa o náročnú prácu hasičov. Žiaci boli aktívni, veľa sa pýtali a otázkam nebolo konca. Mnohí prejavili záujem vykonávať toto povolanie, keď vyrastú.

Napísala Mgr. Ivana Hermanovská

SIEDMACI V RUSKOM CENTRE

„ACH, TÁ ŠKOLA“ alias SIEDMACI V RUSKOM CENTRE

V piatok 15.11.2019 žiaci siedmeho ročníka strávili s učiteľkami ruského jazyka netradičnú hodinu ruského jazyka v Ruskom centre Prešovskej univerzity v Prešove.

Mgr. Miroslava Chovancová

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU 2019

OLYMPIÁDA V ANGLICKOM JAZYKU

Nastal čas školských kôl predmetových olympiád, a preto sme nezaháľali ani my, angličtinárky a spoločne sme pre žiakov našej školy pripravili písomnú a ústnu časť olympiády z anglického jazyka. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách – 1A  /žiaci 5.,6.,7. ročníka/ a 1B /žiaci 8. a 9. ročníka/. Sily žiakov v obidvoch kategóriách boli vyrovnané a pre porotu naozaj nebolo ľahké vybrať toho najlepšieho z nich.

Mgr. Miroslava Chovancová

Imatrikulácia prvákov 2019

Prebiehajúci školský rok je významným medzníkom najmä v živote prváka, ktorý prechádza zo sveta hier do sveta školských povinností. Aj naši prváci boli po mesiaci snaženia, dňa 14. októbra, uvedení do školského prváckeho cechu slávnostnou imatrikuláciou. Aby to však nebolo tak jednoduché, museli splniť tri úlohy, v ktorých preukázali svoju šikovnosť, sebadisciplínu a sľúbili, že budú pozorne plniť svoje prvácke žiacke povinnosti. Splnením úloh ukázali, že sú plnohodnotnými a šikovnými žiakmi našej školy, a preto boli pani riaditeľkou, PaedDr. Evou Bilišňanskou, slávnostne pasovaní za školákov. Po imatrikulácii odišli žiaci do tried,  kde ich čakalo malé občerstvenie.

Zapísali: triedne učiteľky prvého ročníka

„Cesta nie je ihrisko“ v spolupráci s autoškolou VaV

V rámci dopravnej výchovy dňa 11.10.2019, zavítali medzi deti 1. ročníka, inštruktori z autoškoly VaV. Pre deti si pripravili zaujímavú prednášku o bezpečnosti na cestách.  Deťom sa prednáška veľmi páčila a vedeli pohotovo odpovedať na všetky otázky. Za svoju snahu a znalosti boli odmenené vecnými cenami.

Za príjemné a poučné popoludnie ďakujeme autoškole VaV.

Mgr. Ľudmila Krištofová

Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry /OSJL/ – školské kolo

OSJL ako jedna z prvých olympiád v školskom roku, ktorá odštartovala ďalšie olympiády z iných predmetov, sa konala už 7.11.2019.

Mgr. Katarína Pappová

Ako vychovať nerozbitné deti v 21. storočí

prednáška so Slávkou Kubíkovou

JAZYKOVO-PLAVECKÝ KURZ 2019

V dňoch 14.10. - 18. 10. 2019 v krásne jesennom prostredí  Staroľubovnianskych kúpeľov absolvovali žiaci 6. ročníka jazykovo-plavecký kurz, ktorého cieľom bolo rozšíriť slovnú zásobu žiakov, ako aj ich komunikačné schopnosti, rovnako zdokonaľovať sa v rôznych plaveckých spôsoboch. Pod vedením Mgr. Jany Pavlíkovej, Mgr. Zuzany Milej, Mgr. Mariána Feríka a Mgr. Lenky Kušnírovej, žiaci prežili týždeň, ktorý bol bohatý na slovíčka, plávanie, ale aj zábavu a hry.

Mgr. Zuzana Milá, Mgr. Marián Ferík, Mgr. Jana Pavlíková, Mgr. Lenka Kušnírová

Pirátske popoludnie

Slnečnú  jeseň  sme  dňa 23.10.2019 v našom školskom klube detí využili na zábavné popoludnie plné hier a súťaží pod názvom Pirátske popoludnie. Z detí sa stali piráti a pod vedením našich kapitánok- pani vychovávateliek sme na ceste k pokladu zažili veľa zábavy.

Mgr.Eva Labudová