:: Olympiády, súťaže

V dňoch 21. 04. – 22.04. 2015 sa konalo celoštátne kolo Olympiády v ruskom jazyku v Bratislave.  Anna Mária Lipková, žiačka 8. B triedy a získala 1. miesto v kategórii A1.

Srdečne blahoželáme!

V piatok 17. apríla sa v ABC – Centre voľného času konalo krajské kolo súťaže Jazykový kvet. Ide o súťaž v recitácii poézie a prózy, ale aj v dramatizácii diel v cudzom jazyku. Žiaci ôsmeho ročníka sa rozhodli naštudovať a dramaticky stvárniť úryvok z knihy Antoina de Saint Exupéryho – Malý princ. Monika Bednárová z VIII.A triedy si zahrala líšku a Miroslav Doucha z VIII.C sa predstavil porote ako Malý princ. Zo súťaže si odniesli      1. miesto a postup na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční v Nitre dňa 15. mája 2015. Blahoželáme a držíme im palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

V dňoch 13. a 14. apríla 2015 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo Olympiády vo francúzskom jazyku. Našu školu v ňom reprezentovala Andrea Miženková, žiačka 7.B triedy. Súťažila v kategórii 1A, určenej pre žiakov 5. - 7. ročníka, a obsadila krásne 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Dňa 20.apríla sa 7 žiakov 9.ročníka zapojilo do praktickej a vedomostnej súťaže  ,, ELEKTROTECHNIK “ . Súťaž organizovala Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove. Andrej Lipták obsadil 3.miesto a Marek Horenský 2.miesto,  žiaci  boli odmenení  peknými vecnými cenami.

Srdečne blahoželáme !

Ing., Mgr. Anna Hantáková

Dňa 9. apríla 2015 sa konalo okresné kolo Biologickej olympiády kat. E v ABC Centre voľného času. Našu školu reprezentovali dve žiačky 8. ročníka Lucia Kurucová a Petra Amrichová. Lucia Kurucová obsadila 1. miesto a postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 12.5.2015 na ZŠ Šrobárova.

Blahoželáme a držíme palce!

RNDr. Jana Toderišková

Dňa 17.4.2015 (piatok) sa žiaci piateho ročníka (V.B, V.D) zúčastnili krajského finále súťaže Jazykový kvet, kde stvárnili dramatizáciu Popolušky v ruskom jazyku. Po namáhavej práci v záujmovom útvare si zo súťaže odniesli druhé miesto. Už teraz sú plní inšpirácie a odhodlania na ďalšiu prácu v budúcom školskom roku. BLAHOŽELÁME!

Mgr. Juliána Bardzaková

SPŠ elektrotechnická organizovala matematickú súťaž ELEKTROMATIK pre 4‐členné tímy žiakov 7., 8. a 9.ročníka základných škôl. Jej hlavným poslaním je vzbudzovať u žiakov hlbší záujem o matematiku a motivovať ich k ďalšiemu vzdelávaniu, umožniť žiakom súťažnou formou porovnávať  svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie, prispievať k vyhľadávaniu talentovaných žiakov, poskytovať učiteľom materiály vhodné na zatraktívnenie a skvalitnenie vzdelávania. Súťaž pozostávala z dvoch domácich kôl a záverečného školského kola.

PaedDr. Miroslav Leščinský

12. marca 2015 sa konalo Krajské kolo 25. ročníka OFJ na ZŠ Šrobárova v Prešove. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci - víťazi školského kola OFJ.

Miroslav Doucha z VIII.C v kategórii 1B obsadil 4. miesto

Andrea Miženková zo VII.B v kategórii 1A sa umiestnila na 1. mieste a našu školu bude reprezentovať na celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční 13. - 14. apríla 2015 v Bratislave.

Blahoželáme a držíme palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Dňa 10. marca sa v ABC – Centre voľného času konalo krajské kolo súťaže Jazykový kvet. Ide o súťaž v recitácii poézie a prózy, ale aj v dramatizácii diel v cudzom jazyku. Žiaci ôsmeho ročníka sa rozhodli naštudovať a dramaticky stvárniť úryvok z knihy Antoina de Saint Exupéryho – Malý princ. Monika Bednárová z VIII.A triedy si zahrala líšku a Miroslav Doucha z VIII.C sa predstavil porote ako Malý princ. Úvodné nadšenie z účasti na súťaži vystriedala náročná a zdĺhavá práca. Od naštudovania scenára po neustále opakovanie replík, opravovanie výslovnosti a nekonečné prehrávanie jednotlivých scén. Divadielko však dostávalo čoraz konkrétnejšiu podobu a herci objavili radosť z dobre vykonanej práce. Tá sa ešte znásobila, keď si pár dní pred predstavením vyskúšali kostýmy a tak trochu „naozaj“ sa premenili na postavy z príbehu.

Poznáte kvíz Milionár?

Podobnú súťaž- Booklionaire- si mohli vyskúšať žiaci 7.a 8. ročníka pri príležitosti Mesiaca knihy v našej Miniknižnici anglického jazyka pod vedením pani učiteľky Lenky Dromblikovičovej.