:: Olympiády, súťaže

Koniec školského roka sa nám nezadržateľne blíži a s ním aj posledné možnosti súťažiť a zmerať si svoje sily s rovesníkmi. Tak tomu bolo aj v piatok 23. júna 2023, kedy sa v priestoroch Atletického areálu Fakulty športu PU v Prešove konala bežecká súťaž v rôznych vekových kategóriách pod názvom „Beh olympijského dňa“. Do súťaženia sa zapojili aj naši žiaci - Filip Duch, Richard Jakab a Samuel Kašpar v kategórii mladší žiaci (900 metrov), Michal Drimák, Richard Kaščák, Dávid Kirňák, Oliver Dzurik a Martin Basár v kategórii starší žiaci (1500 metrov) a Dominik Gladič, Ivan Klein v kategórii dorastenci (3000 metrov).  A hoci sa chlapcom nepodarilo dostať na „stupne víťazov“, na ovále bojovali veľmi statočne a nielenže ukázali športového nepoddajného ducha, ale najmä urobili niečo pre vlastné zdravie!!!!

Športu zdar.

Ferík M.

22.jún 2023  bol dlho očakávaným dňom, kedy si žiaci jednotlivých tried 5.-9.ročníka zmerali a porovnali vlastné športové a pohybové zručnosti a schopnosti so svojimi rovesníkmi. Súťaže prebiehali podľa jednotlivých ročníkov v rôznych loptových hrách. 5.ročník - vybíjaná, 6.ročník -prehadzovaná, 7.ročník - basketbal, 8.ročník - basketbal, 9.ročník - basketbal. Víťazi jednotlivých ročníkov boli odmenení putovným pohárom, ktorý im zo svojich rúk odovzdala v zastúpení pani riaditeľky, Mgr.Renáta Klučárová, zástupkyňa riaditeľky školy. Víťazi jednotlivých ročníkov: 5.C,6.C,7.A,8.D,9.C. Víťazom, ale aj porazeným za fair play prístup srdečne blahoželáme.

Mgr.Zuzana Milá, Mgr.Marián Ferík, Mgr.Marek Gadžinovský

vyučujúci TSV

Téma lásky nás sprevádza celými dejinami. Láska má mnoho podôb – to je asi najčastejšia fráza spojená s týmto slovom. Preto sme na slávnostnom vyhodnotení celoslovenskej súťaže Szabóov grafický Lučenec, ktorej tohtoročná téma bola láska, mohli vidieť rôznorodé práce. Keďže poznáme rôzne grafické techniky, práce boli zaujímavé nielen po obsahovej, ale aj po formálnej stránke

Všetkým gratulujeme!

Nikola Varcholíková

Aj v tomto školskom roku dokázali žiaci na ZŠ Kúpeľnej v Prešove, že dokážu pri stvárnení témy vesmír vždy nachádzať nové podnety a vytvárať originálne práce. Porota na okresnom kole zaradila medzi najlepšie práce postupujúce na celoslovenské kolo v III. kategórii až 4 práce našich žiakov, a to Matúša Robu (7.D), Márie Kušnírovej (8.D), Alexandra Korža (8.D) a Emmy Ligusovej (9.C).III. kategórii ešte ocenila diplomom ďalšie 3 práce, a to Daniely Beňovej (8.A), Sofie Dolinskej (8.D) a Karolíny Pavlíkovej (9.C).II. kategórii ocenila diplomom prácu Adama Šuhaja (2.C).

Všetkým žiakom ku krásnym úspechom gratulujeme!

Nikola Varcholíková

Možností, ako zobraziť krajinu okolo nás výtvarným jazykom, je nespočetne. Téma krajina ponúka milión námetov, ktoré sa dajú stvárniť všetkými možnými technikami. Pri zobrazení drobného či väčšieho rastlinstva, ktoré niekedy, keď sa nepozeráme pod nohy, môžeme prehliadnuť, dokáže výtvarník použiť aj niekoľko výtvarných techník na jednom výkrese. Tak to urobil aj náš žiak Alexander Korž (8.D), ktorého za jeho snahu ocenila aj odborná porota v súťaži Csontváryho Túlavé Topánky 2023. Získal krásne 3. miesto v III. kategórii.

Veríme, že Alex bude naďalej tvoriť krásne práce.

Gratulujeme!

Nikola Varcholíková

V máji na našej škole prebehla súťaž ENGLISH STAR. Je to medzinárodná súťaž v anglickom jazyku pre žiakov základných škôl. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať anglický jazyk ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Súťaž umožňuje žiakom zábavnou formou porovnávať svoje vedomosti s rovesníkmi z iných škôl, predviesť okoliu svoje schopnosti a dosiahnuť za ne uznanie.

Všetkým žiakom srdečne blahoželáme!

Vyučujúce ANJ

Keby Vám niekto položil otázku, čo by ste robili, keby ste mali čarovný prútik, určite by ste hneď začali uvažovať, čím by ste si mohli spríjemniť život. Ale veríme, že po chvíľke uvažovanie by ste prišli na to, že taký čarovný prútik by mohol poslúžiť nielen Vám, ale mnohým ďalším.

Jakubovi gratulujeme a veríme, že sa bude písaniu venovať aj v budúcnosti!

Nikola Varcholíková

Dňa 7.6.2023 sa v poobedných hodinách uskutočnila ústna časť olympiády z anglického jazyka pre 4. ročník. Ústnej časti predchádzala písomná časť, kde na základe testu postúpilo do ďalšieho kola 8 najlepších. Na ústnej časti sa žiaci museli popasovať s dvomi výzvami - prvou bol opis predloženého obrázka a druhou hra rolí v určenej situácii. Štvrtáci sa s danými úlohami popasovali veľmi statočne a ceny za najlepšie tri miesta si odniesli títo žiaci:

Vyučujúce ANJ

Dňa 17.5.2023 sa na našej škole uskutočnila  matematická súťaž s názvom Kúpeľná vie matiku. Súťažilo celkovo 72 žiakov z  5. a 6. ročníka. Cieľom súťaže bolo rozvíjať logické myslenie žiakov a naučiť ich pracovať v tíme. Záujem o súťaž bol nad naše očakávania, žiaci prišli s chuťou súťažiť  a tým najlepším sa podarilo zvíťaziť. Za pomoc s organizáciou súťaže patrí poďakovanie žiakom 9.B triedy, fotodokumentáciu vyhotovil a spracoval Martin Nogrády.

Link na zostrih fotiek  zo súťaže - https://youtu.be/TjUftEhlRaQ

Mgr. Jana Baňasová

V dnešnej dobe je potrebné stále viac a viac si pripomínať, že by sme sa mali k sebe navzájom správať dobre, ale zároveň myslieť aj na to, že to isté si zaslúži aj naša planéta. Niektorí žiaci našej školy sa rozhodli povedať NIE drogám, ubližovaniu ľudí so zrakovým postihnutím, znečisťovaniu prostredia, ale aj závislosti na internete, a to prostredníctvom komiksových príbehov. Komiks ako žáner na pomedzí literatúry a výtvarného umenia je určite náročný, preto si všetci žiaci, ktorí sa s ním popasovali, zaslúžia rešpekt. Ich práce ocenila aj odborná porota. Z vyhodnotenia súťaže, ktoré sa uskutočnilo 11.5.2023 na Malej scéne DJZ v Prešove, sme si odniesli niekoľko diplomov.

Všetkým mladým tvorcov komiksov gratulujeme a veríme, že sa do súťaže zapoja aj o rok!