:: Olympiády, súťaže

Dňa 15.6.2017 sa žiaci našej školy Dávid Jančík (9.A) a Matej Mižov (9.A) zúčastnili súťaže Legobot 2017, ktorú organizovala SPŠE Prešov spoločne s IT Valley Košice. Súťaž bola zameraná na prácu so stavebnicou Lego mindstorms.

Mgr. Milan Čeremeta

Vyhodnotenie súťaže Najaktívnejší čitateľ 2017

Mgr. Beáta Karašová

27.5.2017 naše mažoretky strávili súťažný deň v Bratislave na 7.ročníku medzinárodnej súťaže Prešporský pohár. Náročný deň bol odmenený a naše dievčatá si domov odniesli ocenenia najvyššie.

Mgr.Eva Labudová

Olympiáda v ANJ pre štvrtákov

Dňa 23. mája 2017 prebehlo v našej škole prvé kolo (písomná časť) olympiády v anglickom jazyku pre žiakov 4. ročníka. Zúčastnilo sa ho 16 štvrtákov, ktorí písali test zameraný na gramatiku a čítanie s porozumením.

Mgr. Beáta Karašová, Mgr. Eva Magdziaková, Mgr. Andrea Prčíková

Dňa 23.3. 2017 sa konal 53. ročník chemickej olympiády na ZŠ Matici Slovenskej . Žiaci, ktorí postúpili zo školského kola  súperili s 33 žiakmi rôznych základných škôl.

Umiestnenia:

• Richard Klimko, žiak IX.C – 5. miesto
  • Kristína Mišenková, žiačka IX.C – 7. miesto

RNDr. Michaela Semančíková

V dňoch 19. a 20. mája 2017 sa na UPJŠ v Košiciach na  Ústave Geografie  konalo celoštátne kolo Geografickej olympiády Našu školu reprezentovali Jozef Kuruc, žiak 8.A triedy a Richard Klimko žiak 9.C triedy. Súťažili v kategórii E, určenej pre žiakov 8.-9. ročníka.

Srdečne blahoželáme!

Mgr. Renáta Klučárová

Piatok 12.5.2017 sa historická budova DJZ v Prešove stala miestom predstavenia rétorov a ich rečníckeho umenia. Áno,  umenia, pretože to, čo predviedli žiaci základných škôl a študenti stredných škôl, možno ozaj považovať za umenie. V prvom kole sa podelili o svoje myšlienky a názory na vopred pripravenú tému, ktorú si sami zvolili.   V druhom kole si vyžrebovali tému, na ktorú počas pätnástich minút  pripravili úvahu alebo prejav,  ktorú  potom predniesli pred trojčlennou komisiou.  Z týchto úvah bolo cítiť ozaj zrelé osobnosti majúce svoj triezvy pohľad na danú tému.

Mgr. Katarína Pappová

6.-7.5.2017 sa v športovej hale v Spišskej Novej Vsi konali Majstrovstvá Slovenska v mažoretkovom športe. Naše mažoretky tohto roku súťažili v kategórii junior a senior a zo súťaže si okrem ocenení odniesli aj nominácie na Majstrovstvá Európy, ktoré sa budú tento rok konať v talianskej Giulianove.

Eva Labudová

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR vyhlásil túto Čitateľskú súťaž pri príležitosti Roka čitateľskej gramotnosti, do ktorej sme sa zapojili i my v mesiaci február. Témou bola „Kniha, v ktorej sa píše o odvahe a prekonávaní prekážok“.

Mgr. Katarína Pappová

V dňoch 30. a 31. marca 2017 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo Olympiády vo francúzskom jazyku. Našu školu v ňom reprezentovala Gabriela Benková, žiačka 7.B triedy. Súťažila v kategórii 1A, určenej pre žiakov 5. - 7. ročníka, a obsadila 3. miesto. Srdečne blahoželáme!

Mgr. Zuzana Michelčíková