:: Olympiády, súťaže

12. marca 2015 sa konalo Krajské kolo 25. ročníka OFJ na ZŠ Šrobárova v Prešove. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci - víťazi školského kola OFJ.

Miroslav Doucha z VIII.C v kategórii 1B obsadil 4. miesto

Andrea Miženková zo VII.B v kategórii 1A sa umiestnila na 1. mieste a našu školu bude reprezentovať na celoštátnom kole, ktoré sa uskutoční 13. - 14. apríla 2015 v Bratislave.

Blahoželáme a držíme palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Dňa 10. marca sa v ABC – Centre voľného času konalo krajské kolo súťaže Jazykový kvet. Ide o súťaž v recitácii poézie a prózy, ale aj v dramatizácii diel v cudzom jazyku. Žiaci ôsmeho ročníka sa rozhodli naštudovať a dramaticky stvárniť úryvok z knihy Antoina de Saint Exupéryho – Malý princ. Monika Bednárová z VIII.A triedy si zahrala líšku a Miroslav Doucha z VIII.C sa predstavil porote ako Malý princ. Úvodné nadšenie z účasti na súťaži vystriedala náročná a zdĺhavá práca. Od naštudovania scenára po neustále opakovanie replík, opravovanie výslovnosti a nekonečné prehrávanie jednotlivých scén. Divadielko však dostávalo čoraz konkrétnejšiu podobu a herci objavili radosť z dobre vykonanej práce. Tá sa ešte znásobila, keď si pár dní pred predstavením vyskúšali kostýmy a tak trochu „naozaj“ sa premenili na postavy z príbehu.

Mgr. Zuzana Michelčíková

Poznáte kvíz Milionár?

Podobnú súťaž- Booklionaire- si mohli vyskúšať žiaci 7.a 8. ročníka pri príležitosti Mesiaca knihy v našej Miniknižnici anglického jazyka pod vedením pani učiteľky Lenky Dromblikovičovej.

V okresnom kole Dejepisnej olympiády našu školu reprezentovali 3 žiaci v kategórii D a E .

Noémi Galajdová 8. A - obsadila 4. miesto  v kategórii D.

Tatiana Kmecová 7. A – obsadila 5. miesto  v kategórii E.

Richard Klimko 7. C – obsadila 7. miesto  v kategórii E.

Dňa 10.3.2015 sa žiaci anglického jazyka zúčastnili krajského semifinále súťaže JAZYKOVÝ KVET, ktoré sa uskutočnilo v priestoroch ABC centra v Prešove.

Dňa 10. marca 2015 sa uskutočnilo krajské semifinálové kolo súťaže Jazykový kvet. Žiaci ruského jazyka 5. ročníka sa zúčastnili a postupujú do krajského finále. Súťažili v kategórii Dráma RJ (prevzatá tvorba), kde sa predstavili ukážkou Золушка (Popoluška). Aj podľa slov poroty bolo predstavenie veľmi zaujímavé, originálne a vyčarilo im úsmevy. Dramatizáciu žiaci pripravovali v rámci záujmového útvaru Divadelný krúžok v RJ pod vedením p. uč. Mgr. Juliány Bardzakovej. Tešíme sa záujmu žiakov o ruský jazyk. Našim „hercom“ BLAHOŽELÁME a prajeme úspech aj v ďalšom kole.

Mgr. Juliána Bardzaková

„Ó, mojej matky reč je krásota, je milota, je rozkoš, láska svätá!“

(P.O.Hviezdoslav)

Dňa 12.3.2015 sa uskutočnilo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy - Hviezdoslavov Kubín. Svoje umelecké nadanie predviedlo v tento deň 23 žiakov II. kategórie – 4., 5., a 6. ročník a 20 žiakov III. kategórie – 7., 8., a 9.ročník.

Mgr. M. Popjaková

Mesiac marec je už tradične spätý s knihami a umeleckým prednesom poézie a prózy. Tento rok sa školské kolo 1. kategórie Hviezdoslavovho Kubína konalo 11. marca a súťaže sa zúčastnili víťazi triednych kôl 1., 2. a 3. ročníka. Porota si vypočula prednes diel slovenských autorov. Všetci zúčastnení sa veľmi snažili a preto mala porota veľmi ťažkú úlohu pri rozhodovaní.

Mgr. Andrea  Prčíková

Dňa 13. 2.2015 sa uskutočnilo školské kolo Chemickej olympiády.

V tomto kole súťažilo päť žiakov 9.A a 9.B triedy.

Dňa 18. februára 2015 sa uskutočnilo školské kolo Slávik Slovenska 2015. Spevácky talent preukázalo 49 žiakov, ktorí súťažili v troch kategóriách.