:: Olympiády, súťaže

Dňa 18. februára 2015 sa uskutočnilo školské kolo Slávik Slovenska 2015. Spevácky talent preukázalo 49 žiakov, ktorí súťažili v troch kategóriách.

Dňa 12. 2. 2015 sa uskutočnil 7. ročník  Dejepisnej  olympiády.

V okresnom kole Dejepisnej olympiády našu školu reprezentovali 3 žiaci v kategórii D a E .

Dňa 5.2.2015 sa uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády.

Našu školu reprezentovalo 8 žiakov v kategórií  E,F,G .

Výsledky okresného a krajského kola Olympiády v anglickom jazyku.

Okresné kolo:  Paulína Monková 9.B – 3. miesto v kategórii 1B

Júlia Galdunová    7.B-  9. miesto v kategórii 1A

Krajské kolo:  Anna St.Clair Correia 9.B- 5. miesto v kategórii 1C

Dňa 13.01.2015 sa uskutočnilo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

V kategórii 1A 6. miesto získal Richard Klimko (7.C).

V kategórii 1B 2. miesto získala Vladimíra Arendáčová (9.B).

Srdečne blahoželáme!

Detské oddelenie Knižnice  P. O. Hviezdoslava Slniečko  v Prešove sa  v piatok 23.1.2015 premenilo  vďaka recitátorom z okresu Prešov na starodávnu krajinu, v ktorej ožívali dejiny hradov, zámkov a slávnych i menej slávnych osobností.  Organizátorom tejto oblastnej súťaže bola  Matica slovenská Prešov, ABC Centrum voľného času v Prešove a knižnica Slniečko, ktorá poskytla recitátorom svojepekné priestory.

Dňa 15.12.2014 sa uskutočnilo školské kolo Geografickej olympiády.

O postup bojovalo 46 žiakov v kategórií  E,F,G,H,I .

Dňa 15.12.2014 sa konalo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Stretli sa tam všetci priaznivci prednesu 4. – 7. ročníka. Pre všetkých to bolo obohacujúce – prednášajúci sú o skúsenosť bohatší, čím sa stále posúvajú o krôčik vpred a učitelia si odniesli pocit hrdosti a radosti zo svojich žiakov.

Dňa 15.decembra 2014 sa  žiaci  tretích ročníkov zapojili v rámci I. kategórie do súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského . Žiaci si pripravili veľmi pekné ukážky povestí a porota mala ťažkú úlohu pri výbere tých najlepších.

Prednedávnom sme Vás informovali o zapojení našich žiakov do súťaže s názvom Ruský film v škole. Ešte stále v nás pretrvávajú príjemné spomienky na rozprávku o Kvietku-sedemkvietku, na výzdobu triedy, či tvorbu výtvarných prác. Tie najkrajšie boli zaslané do súťaže.