:: Olympiády, súťaže

V piatok, 15. mája, sa na Univerzite Konštantína filozofa v Nitre konalo celoslovenské kolo súťaže Jazykový kvet. Žiaci ôsmeho ročníka sa rozhodli naštudovať a dramaticky stvárniť úryvok z knihy Antoina de Saint Exupéryho – Malý princ. Monika Bednárová z VIII.A triedy si zahrala líšku a Miroslav Doucha z VIII.C sa predstavil porote ako Malý princ. Zo súťaže si odniesli 1. miesto.

Srdečne blahoželáme!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Dňa 13.5.2015 sa naša škola zapojila do medzinárodnej súťaže ENGLISH STAR pod vedením PaedDr. Márie Gabrielyovej.

51 žiakov 1.-7. ročníka sa otestovalo  z vedomostí v anglickom jazyku, testy boli naozaj mimoriadne náročné.  Všetkým zúčastneným držíme palce a netrpezlivo čakáme na vyhodnotenie.

Dňa 28.4. sa žiaci anglického jazyka zúčastnili 8.ročníka dramatického festivalu v anglickom jazyku DRAMAFEST 2015, ktorý sa organizuje pod záštitou Prešovskej univerzity.

Festival sa uskutočnil v Divadle Alexandra Duchnoviča a žiaci našej školy prezentovali svoje anglické divadielko po názvom IMPERFECT PROPOSAL (“Nevydarené požiadanie o ruku“). Porota vyzdvihla najmä jeho vtipné spracovanie.

Už teraz sa tešíme na 9. ročník Dramafestu !

Mgr. Lucia Augustínová

Dňa 17.4.2015 sa žiaci 8.C a 6.A  zúčastnili krajského finále súťaže JAZYKOVÝ KVET so svojím anglickým divadielkom s názvom „Imperfect Proposal“ („Nevydarené požiadanie o ruku“), kde im porota udelila 2.miesto.

Mgr. Lucia Augustínová

V dňoch 21. 04. – 22.04. 2015 sa konalo celoštátne kolo Olympiády v ruskom jazyku v Bratislave.  Anna Mária Lipková, žiačka 8. B triedy a získala 1. miesto v kategórii A1.

Srdečne blahoželáme!

V piatok 17. apríla sa v ABC – Centre voľného času konalo krajské kolo súťaže Jazykový kvet. Ide o súťaž v recitácii poézie a prózy, ale aj v dramatizácii diel v cudzom jazyku. Žiaci ôsmeho ročníka sa rozhodli naštudovať a dramaticky stvárniť úryvok z knihy Antoina de Saint Exupéryho – Malý princ. Monika Bednárová z VIII.A triedy si zahrala líšku a Miroslav Doucha z VIII.C sa predstavil porote ako Malý princ. Zo súťaže si odniesli      1. miesto a postup na celoslovenské finále, ktoré sa uskutoční v Nitre dňa 15. mája 2015. Blahoželáme a držíme im palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

V dňoch 13. a 14. apríla 2015 sa v Bratislave konalo celoštátne kolo Olympiády vo francúzskom jazyku. Našu školu v ňom reprezentovala Andrea Miženková, žiačka 7.B triedy. Súťažila v kategórii 1A, určenej pre žiakov 5. - 7. ročníka, a obsadila krásne 2. miesto. Srdečne blahoželáme!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Dňa 20.apríla sa 7 žiakov 9.ročníka zapojilo do praktickej a vedomostnej súťaže  ,, ELEKTROTECHNIK “ . Súťaž organizovala Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Prešove. Andrej Lipták obsadil 3.miesto a Marek Horenský 2.miesto,  žiaci  boli odmenení  peknými vecnými cenami.

Srdečne blahoželáme !

Ing., Mgr. Anna Hantáková

Dňa 9. apríla 2015 sa konalo okresné kolo Biologickej olympiády kat. E v ABC Centre voľného času. Našu školu reprezentovali dve žiačky 8. ročníka Lucia Kurucová a Petra Amrichová. Lucia Kurucová obsadila 1. miesto a postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční 12.5.2015 na ZŠ Šrobárova.

Blahoželáme a držíme palce!

RNDr. Jana Toderišková

Dňa 17.4.2015 (piatok) sa žiaci piateho ročníka (V.B, V.D) zúčastnili krajského finále súťaže Jazykový kvet, kde stvárnili dramatizáciu Popolušky v ruskom jazyku. Po namáhavej práci v záujmovom útvare si zo súťaže odniesli druhé miesto. Už teraz sú plní inšpirácie a odhodlania na ďalšiu prácu v budúcom školskom roku. BLAHOŽELÁME!

Mgr. Juliána Bardzaková