:: Olympiády, súťaže

Nový rok 2016 privítal naše deti a ich rodičov v športovom duchu. Dňa 15.januára sme spolu zažili príjemné športové popoludnie .

Novoročný športový turnaj rodičov a žiakov otvorila p.riaditeľka PaedDr. E.Bilišňanská a symbolickým vhodením lopty medzi rodičov a žiakov zahájila športové aktivity.

PaedDr.N.Fečíková,  Mgr.L.Višňovská,  Mgr.T.Žigová

Dňa 16. decembra sa v našej škole konalo školské kolo olympiády vo francúzskom jazyku. Žiaci 7., 8. a 9. ročníka si zmerali sily v šiestich typoch úloh. V kategórii 1A sa víťazkou stala Timea Vraňuchová zo 7. A, v kategórii 1B nás v postupovom kole bude reprezentovať Andrea Miženková z 8. B. Obom dievčatám blahoželáme a držíme palce!

Mgr. Zuzana Michelčíková

Dňa 4.2.2016 najlepší riešitelia školského kola GEO  sa zúčastnili  už 44.ročníka Okresného kola geografickej olympiády  na ZŠ Československej armády. Žiaci súťažili v 3. kategóriach, súperili so žiakmi z 25 základných škôl.

Súťaž v logike , matematike a verbálnom myslení.

Do súťaže sa zapojilo 60 žiakov školy. Do finále , ktoré sa uskutoční  23.2.2016 postúpili žiaci

ZŠ Kúpeľná :

1. miesto - Miroslav DOUCHA  9.C

2. miesto - Tatiana KMECOVÁ   8.A

3. miesto - Adam KALINA  8.B ,  Jakub BEŇA  9.B

Dňa 1.12.2015 sa konala celoslovenská súťaž, do ktorej sa zapojilo na našej škole 16 žiakov zo 6., 7., 8. a 9. ročníka. Štvrtina zo všetkých súťažiacich na Slovensku v každom tematickom rebríčku získala titul EXPERT a 100 najlepších v každej vekovej kategórii získala titul TOP EXPERT.

Cieľom tejto súťaže bolo prostredníctvom zážitkovej formy vzbudiť u žiakov záujem o chémiu a rozvíjať ich prírodovednú gramotnosť. Úlohou žiakov bolo zrealizovať pokus formou prezentácie bez pomoci učiteľa. Do tejto súťaže sa z našej školy zapojilo 12 dvojíc zo 7. a 8.ročníka. Najlepšie práce žiačok 7. ročníka (L. Švecová, T. Vraňuchová)  a 8. ročníka (K. Bujňáková, L. Fecková) postúpili do celoslovenského kola.

Bola raz jedna malebná krajina – Slovensko sa zvala. V nej malé mestečko Šaľa. A tá Šaľa Šalianskeho Maťka Jozefa Cígera Hronského mala.

Dňa 26.1.2016 sa v Detskej knižnici Slniečko v Prešove konal 23. ročník okresnej súťaže v prednese slovenskej ľudovej povesti pod názvom Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Stretli sa tam priaznivci povestí zo šíreho okolia. V ich podaní ožívali známe i menej známe historické osobnosti, hrady a zabudnuté miesta.

Dňa 13.1. 2016 sa víťazi školského kola olympiády anglického jazyka, Branislav Bilý (9.A) a Boris Karpják (7.C), zúčastnili okresného kola olympiády anglického jazyka, ktorá sa konala na Základnej škole Bajkalská 29 v Prešove. V jednotlivých kategóriách sa obaja žiaci umiestnili na hodnotných miestach.

Máme víťaza v celoslovenskej súťaži vyhlásenej vydavateľskou a dovoznou spoločnosťou Korrekt s.r.o.

Martin Sopko zo 7.A si zaspomínal na minuloročný Jazykovo-plavecký kurz.

22.12.2015 sa uskutočnil 1.ročník Vianočnej športovej akadémie.Počas predprázdninového dopoludnia si žiaci 5.-9.ročníka zmerali sily v loptových hrách.5.ročník – vo vybíjanej,6.ročník-v prehadzovanej,7.ročník-v basketbale,8.ročník-v basketbale,9.ročník-vo volejbale.Víťazi jednotlivých ročníkov získali  putovný pohár,ktorý do súťaže venovala a víťazom osobne odovzdala riaditeľka školy PaedDr.Eva Bilišňanská  Žiaci prežili neopakovateľnú športovú atmosféru a so želaním športovať čo najviac aj počas vianočných prázdnin sa rozišli domov.Pozrite si fotky z tohto krásneho športového dopoludnia v galérii.

Mgr.Zuzana Milá,Mgr.Marián Ferík