:: Olympiády, súťaže

Štvrtkové popoludnie 5. mája 2016 sa stretli žiaci druhých ročníkov, aby si zasúťažili v anglickom jazyku. Žiaci sa učia angličtinu z učebnice Treetops a veľmi radi na hodinách spievajú. Z každej triedy boli vybraní traja reprezentanti, ktorí mali možnosť preveriť si svoju hudobnú pamäť a porovnať ju so svojimi kamarátmi.

Mgr. Beáta Karašová, Mgr. Andrea Prčíková

Dňa 13.4.2016 sme sa s postupujúcimi žiakmi zúčastnili celoslovenskej súťaže pod názvom LOGICKÁ OLYMPIÁDA (4.ročník), ktorá je určená nadaným žiakom. Žiaci so všeobecným intelektovým nadaním si zmerali sily pri riešení úloh na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove.

Všetkých žiakov pripravovala  Mgr. A. Hyrjová

„Diagnóza – moja prvá láska, Facebook môj každodenný, ...“ tieto i  iné témy si malo možnosť vyžrebovať 22 súťažiacich na regionálnej súťaži v RÉTORIKE, ktorú organizuje Šarišské osvetové stredisko v Prešove. Avšak tieto témy boli ich úlohou až v druhom kole, pretože žiaci 7. až 9. ročníka základných škôl prichádzali do prvého kola už s pripravenou úvahou, ktorou ukázali svoje verbálne schopnosti. Predstúpili za pomyselný rečnícky pult a popasovali  sa s danou témou pred trojčlennou komisiou a publikom. Nie každý má talet vyjadriť svoje myšlienky, názory, postoje slovne, ale môžeme povedať, že všetkým súťažiacim sa podarilo  ukázať majstrovstvo rečníka.

Mgr. Katarína Pappová

23.-24.4.2016 sa v Malackách konal 13.ročník MSR v mažoretkovom športe, na ktorom naše dievčatá nemohli chýbať. Celoročnú prípravu zúročili a zo súťaže si domov odnášali cenné trofeje.

Ďakujeme trénerkám a dievčatám za skvelé výkony a vedeniu školy a rodičom za podporu.

Mgr.Eva Labudová

Výsledková listina

okresného kola 63.ročníka

výtvarnej, multimediálnej a literárnej časti súťaže

EURÓPA V ŠKOLE

Dňa 10. marca sa uskutočnil 52. ročník chemickej olympiády na ZŠ Matici slovenskej. Žiaci, ktorí postúpili zo školského kola súperili v kategórii D  s 35 žiakmi  základných škôl.

Mesiac marec sa už tradične spája s knihou, s krásou písaného, ale aj hovoreného slova. 10.3.2016 si žiaci druhého stupňa pripomenuli krásu hovoreného slova v školskom kole súťaže v prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín.

8.marca 2016 sa na našej škole konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. V prvej kategórii  žiaci druhého  až štvrtého ročníka súťažili v prednese poézie a prózy. Výkony žiakov boli veľmi dobré a porota v zložení pani učiteľka Mgr. A. Žabecká, Mgr. J. Kráľová, Mgr. I. Hermanovská a Paed Dr. E. Bucková mala veľmi ťažkú úlohu pri výbere tých najlepších.

Dňa 25.2.2016 sa konala súťaž 4. ročníka Logickej olympiády žiakov so všeobecným intelektovým nadaním.

Dňa 24. 2. 2016 sa v našej škole uskutočnila dejepisná súťaž s názvom „Staré grécke báje a povesti“. Do súťaže sa mohli prihlásiť žiaci šiesteho ročníka. Súťaž vzbudila u žiakov záujem. Žiaci, ktorí sa prihlásili mali za úlohu pred súťažou si prečítať knihu „ Grécke báje a povesti“. Súťaž otvorili p. uč. Krajňáková a poslucháčka z Prešovskej univerzity, ktoré sa prezliekli za grécke bohyne. Každému z 15 žiakov dali test, ktorý mal vyplniť. Súťažiaci mali na jeho vyplnenie 45 minút. Všetci boli šikovní a odpovede odovzdali v predstihu. Počas súťaže bolo v knižnici ticho, aby sa mohli žiaci plne sústrediť.