:: Olympiády, súťaže

Máme víťaza v celoslovenskej súťaži vyhlásenej vydavateľskou a dovoznou spoločnosťou Korrekt s.r.o.

Martin Sopko zo 7.A si zaspomínal na minuloročný Jazykovo-plavecký kurz.

22.12.2015 sa uskutočnil 1.ročník Vianočnej športovej akadémie.Počas predprázdninového dopoludnia si žiaci 5.-9.ročníka zmerali sily v loptových hrách.5.ročník – vo vybíjanej,6.ročník-v prehadzovanej,7.ročník-v basketbale,8.ročník-v basketbale,9.ročník-vo volejbale.Víťazi jednotlivých ročníkov získali  putovný pohár,ktorý do súťaže venovala a víťazom osobne odovzdala riaditeľka školy PaedDr.Eva Bilišňanská  Žiaci prežili neopakovateľnú športovú atmosféru a so želaním športovať čo najviac aj počas vianočných prázdnin sa rozišli domov.Pozrite si fotky z tohto krásneho športového dopoludnia v galérii.

Mgr.Zuzana Milá,Mgr.Marián Ferík

15.-16.12.2015 sa v priestoroch telocvične na ZŠ Sibírska konal už 51.ročník Vianočného volejbalového turnaja s medzinárodnou účasťou, ktorý zorganizovalo ABC CVČ.  Slávnostné otvorenie obidvoch súťažných dní  spestrili naše mažoretky svojimi vianočnými choreografiami.

Mgr.Eva Labudová

Dňa 12.11.2015 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Technickej olympiády, ktorej sa zúčastnilo 15 žiakov. Z toho 10 žiakov kategórie A (žiaci 8. a 9. ročníka) a 5 žiakov kategórie B (žiaci 6. a 7. ročníka), ktorý si zmerali svoje vedomosti z teórie techniky.

Mgr. Milan Čeremeta

Bola raz jedna malebná krajina – Slovensko sa zvala. V nej malé mestečko Šaľa. A tá Šaľa Šalianskeho Maťka Jozefa Cígera Hronského mala.

Dňa 14.12.2015 sa konalo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Stretli sa tam všetci priaznivci prednesu 4. – 7. ročníka. V ich podaní ožívali známe i menej známe historické osobnosti, hrady a zabudnuté miesta. Všetkým patrí veľká pochvala!

Výsledky školského kola Pytagoriády 2015/2016

Dňa 14.12.2015 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku.

V dňoch 7.a 9.12.prebehlo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku, zúčastnilo sa ho 26 žiakov v kategórii 1A, 13 žiakov v kategórii 1B.Neľahké písomné testy preriedili rady súťažiacich, ústne kolo dalo zabrať  určite všetkým prítomným.

obvodnom kole Olympiády slovenského jazyka a literatúry, ktoré sa konalo 10.12.2015 v ABC Prešov, sa Martin Hrabovecký, žiak 9.A triedy, umiestnil na 4. mieste. Do súťaže bolo zapojených 22 žiakov z rôznych základných škôl a osemročných gymnázií.

Víťazovi blahoželáme!

K. Pappová a vyuč. SJL

S veľkou chuťou súťažiť si 9. decembra 2015 žiaci tretích ročníkov zmerali sily v hláskovaní slov v anglickom jazyku. Súťaže sa zúčastnilo dvanásť tretiakov. Žiaci mali za úlohu vyhláskovať 7 anglických slov. Meral sa im čas a posudzovala sa správnosť hláskovania. Všetci sa pripravovali na súťaž zodpovedne a aj napriek tréme sa im veľmi darilo. Bola to ich prvá súťaž v angličtine, ktorej cieľom je zvýšiť záujem žiakov o jazyk a nadchnúť ich do budúcna pre olympiády v tomto jazyku.