:: Školský rok 2018/2019

Dňa 14.3.2019 si deti v rámci projektu „ Starší mladým a naopak“ stretli so seniormi  na Sabinovskej ulici. Deti si pre seniorov pripravili básničky a pesničky k príležitosti MDŽ a vyrobili nádherné darčeky. Potom všetci spoločne kreslili, strihali a lepili veľkonočné vajíčka a zajačikov, na farebné papiere a dokresľovali podľa svojej fantázie. Počas práce prevládala veselá a uvoľnená atmosféra.

vypracovala: Martina Smažilová

V dnešnej modernej dobe je čítanie veľmi dôležité a zvlášť na 1.st. ZŠ. O tom nás presvedčili 27.2. aj žiaci 4.C pod vedením pani  učiteľky Žigovej, ktorá pripravila zaujímavú žážitkovú hodinu pre žiakov v 1.B. Hodina bola zameraná na čítanie, dramatizáciu a tvorbu M. Ďuríčekovej. Príbeh Danky a Janky vtiahol do deja všetkých, čoho výsledkom bol kvíz a ilustrácia hlavných postáv. Trieda,, dýchala,, neopakovateľnou atmosférou.

Pripravila : Mgr. T. Žigová

Osvojenie si zásad zdravého životného štýlu v detskom veku je predpokladom dobrého zdravia nielen počas detstva a dospievania, ale aj v dospelosti. A práve preto aj naša škola podporujúca zdravie sa zapojila do tohto projektu. Žiaci 3.,4. a 5.ročníkov  sa v dňoch 14. a 15.2019 februára zúčastnili prednášky s odbornou výživovou poradkyňou. Prostredníctvom interaktívnych materiálov, ako sú pracovné listy a kvízy oboznámila žiakov s rizikami, ktoré so sebou nesprávna výživa prináša.

Zapísala: RNDr.Michaela Baňasová

Dňa 14.2.2019 sa pod vedením vychovávateľky Mgr. Ivany Blškovej uskutočnila súťaž o Prešove, pre žiakov tretieho a štvrtého ročníka v rámci školského klubu detí. Deti si overili svoje vedomosti a nadobudli nové o svojom meste Prešov, v ktorom žijú. Nadobudnuté poznatky využili vo vedomostnom kvíze. Nezabudli sme ani na ich fantáziu a kreativitu, ktoré  rozvíjali  pri vytváraní nových návrhov erbu Prešova.

Mgr.Ivana Blšková

V mesiaci február čítali žiaci 4.ročníka príbehy našim prvákom a žiaci 3.ročníka našim druhákom v projekte Starší čítajú mladším na tému Z rozprávky do rozprávky. V spolupráci so školským knihovníkom boli vybrané a spracované veselé príhody písané pre deti od autoriek Nataša Tanská a Jaroslava Blažková. Mladší žiaci mali možnosť vypočuť si príbehy, ktoré im čítali starší spolužiaci, obdivovať ich čitateľské zručnosti, plynulé čítanie a prácu s textom. Starším žiakom sa páčilo, ako boli mladší žiaci tichúčko a aj to, akí sú bystrí, lebo vedia odpovedať na všetky otázky z príbehov. Dúfajme, že aj takou formou boli žiaci starší i mladší motivovaní k čítaniu  a vytvorili si bližší vzťah ku knihám.

Mgr. Beáta Karašová

Dňa 13. marca 2019 sa vybraní žiaci a žiačky siedmeho a ôsmeho ročníka zúčastnili návštevy Denného stacionára na Sabinovskej ulici v Prešove. Cieľom návštevy bolo rozvíjanie medzigeneračných vzťahov vykonávaním spoločných aktivít a rozvíjanie úcty k starším.

Spoločne zdobené sklenené a keramické predmety ostávajú v priestoroch denného stacionára.

Mgr. Beáta Papugová

Dňa 28.2.2019 sme si pre deti pripravili celoklubovú akciu pod názvom „Folklórny deň“.  Deti v skupinách tvorivo maľovali folklórne prvky na predkreslený kroj z papiera. Naučili sme sa aj pár základných tanečným krokov. Každé oddelenie bolo odmenené diplomom a vecnou cenou.

vychovávateľka:  Mgr.Martina Smažilová

Dňa 8.2.2019 PSK Aréna v spolupráci so ZŠ Lesnícka organizovala súťaž „Olympiáda  v korčuľovaní“ – 2. ročník. Na tejto súťaži sa zúčastnili aj žiaci 1.-4. ročníka našej školy.

Mgr. Ľudmila Garberová

Dňa 14.2.2019 sme v našej škole privítali našich milých seniorov z projektu „Starší mladým a naopak“,  na ktorých sme sa veľmi tešili. Po srdečnom privítaní sme sa pustili do spoločnej tvorivej práce.

Vychovávateľka: Martina Smažilová

Na hodine TSV, sme sa my dievčatá zo 6.A triedy spolu s pani učiteľkou Milou rozhodli, že pôjdeme športovať na školský dvor, ktorý bol celý pokrytý bielou perinou. A tak sme sa navliekli do šušťákov, obliekli sme si teplé bundy a poď ho do prírody na čerstvý vzduch. Tam sme sa hrali v snehu a mali rôzne športové aktivity a súťaže. Bol to skvelý zážitok a vynikajúca hodina telesnej výchovy.

Miriam Výbošteková  6.A