Olympiáda v korčuľovaní - 2. ročník, 08.02.2019

Dňa 8.2.2019 PSK Aréna v spolupráci so ZŠ Lesnícka organizovala súťaž „Olympiáda  v korčuľovaní“ – 2. ročník. Na tejto súťaži sa zúčastnili aj žiaci 1.-4. ročníka našej školy.

Mgr. Ľudmila Garberová

2.ročník súťaže JASPO 2019

Organizačný tím učiteľov cudzích jazykov na ZŠ Kúpeľná 2 v Prešove, ktorý navrhol, vytvoril, realizoval a usporiadal dňa 8. februára 2019  pre prešovské základné školy a Gymnáziá 2. ročník  zábavno - vedomostnej súťaže JASPO 2019  /Jazyková súťaž Prešov 2019/ v anglickom, nemeckom, francúzskom a v španielskom jazyku v priestoroch školy pod záštitou pani primátorky Ing. Andrey Turčanovej.

FEBRUÁROVÉ VYDANIE MAGAZÍNU 2019

Pozrite si ďalšie vydanie nášho Magazínu.

Mgr. Maroš Semančík

Valentínske stretnutie 2019

Dňa 14.2.2019 sme v našej škole privítali našich milých seniorov z projektu „Starší mladým a naopak“,  na ktorých sme sa veľmi tešili. Po srdečnom privítaní sme sa pustili do spoločnej tvorivej práce.

Vychovávateľka: Martina Smažilová

Lyžiarsky výcvikový kurz, 4.2-8.2.2019

Lyžiarsky výcvikový kurz bol uskutočnený formou 5-dňového pobytového zájazdu, v krásnom prostredí Ľubovnianskych kúpeľov v hoteli Sorea. Zameraný bol na osvojenie si základov zjazdového lyžovania.

Vypracovala:Mgr.Zuzana Milá

Netradičná  hodina TSV

Na hodine TSV, sme sa my dievčatá zo 6.A triedy spolu s pani učiteľkou Milou rozhodli, že pôjdeme športovať na školský dvor, ktorý bol celý pokrytý bielou perinou. A tak sme sa navliekli do šušťákov, obliekli sme si teplé bundy a poď ho do prírody na čerstvý vzduch. Tam sme sa hrali v snehu a mali rôzne športové aktivity a súťaže. Bol to skvelý zážitok a vynikajúca hodina telesnej výchovy.

Miriam Výbošteková  6.A

Oblastné kolo súťaže v prednese povestí  Šaliansky Maťko

29. januára 2019 sa v priestoroch knižnice Slniečko uskutočnilo oblastné kolo 26. ročníka súťaže v prednese povestí  - Šaliansky Maťko. Našu školu reprezentovali víťazi jednotlivých kategórií.

Pripravila : Paed Dr. Eva Bucková

Superhlas 2019

Dňa 24.1.2019 sa deti ŠKD zúčastnili speváckeho popoludnia pod názvom „Superhlas“. Pred svojimi spolužiakmi mohli ukázať svoj hudobný talent.  Žiaci zaspievali piesne podľa vlastného výberu.  Na záver sme si účinkujúcich vyhodnotili. Deti boli odmenené veľkým potleskom  a traja najlepší dostali aj vecnú cenu.​

Mgr.M.Smažilová

Komparo 2018

Výsledky testovania vedomostí žiakov 9. ročníka KOMPARO.

Novoročné športové popoludnie 2019

Nový rok 2019 sme na našej škole privítali v športovom duchu. Dňa 14. januára sa uskutočnilo športové popoludnie, kde medzi sebou súťažili rodičia a žiaci našej školy. Svoje pohybové schopnosti a zručnosti preukázali v súťažných disciplínach: Cesta močiarom, Na klokana, Na kone, Sadenie zemiakov, Na ostrovčeky, Lavičkový beh, Lyžovanie, v športových hrách – futbal, florbal a v závere si zmerali sily pri preťahovaní lanom.

Zapísala: Mgr. G. Matisová