Chemická olympiáda 2018

Dňa 23.marca 2018 sa konal 54.ročník Chemickej olympiády na ZŠ Matici slovenskej v Prešove. Tohto roku bola teoretická časť venovaná téme „Kyslík“ a praktickú časť tvorila analytická chémia.  S týmito neľahkými úlohami sa potrápila žiačka, Timea Vraňuchová z 9.A triedy, ktorá sa umiestnila na 7. mieste z  32 žiakov Prešovského kraja.

Srdečne blahoželáme !

RNDr. Michaela Semančíková

Deň vody, 22. marec 2018

Berieme ju ako samozrejmosť avšak jej význam presahuje hranice všeobecnej potreby. Voda je totiž život a život bez nej... nuž, ten si radšej ani nepredstavujme. Obyčajná, číra, spojená s našim každodenným dotykom i pôžitkom.

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo školy Vám oznamuje, že MŠVV a Š SR s účinnosťou od 01.09.2017  určuje zmenu postupu pri prideľovaní príspevku na dopravu žiakov základnej školy v súlade so Smernicou č. 50/2017 – R, ktorou sa mení a dopĺňa Smernica MŠ SR č. 7/2015-R

PaedDr. Eva Bilišňanská

Triedny aktív 12.04.2018

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo školy, v mene všetkých pedagogických zamestnancov školy,  Vás pozýva na triedny aktív , ktorý sa uskutoční dňa 12.04.2018 o 16,30 hod. v triedach 1.-9. ročníka.

Zasadnutie Rodičovskej rady sa uskutoční v uvedený deň o 16,00 hod. v zborovni školy.

Tešíme sa na stretnutie

PaedDr. Eva Bilišňanská                                                                                                                                    riaditeľka školy

SLÁVNOSTNÉ PASOVANIE PRVÁKOV ZA ČITATEĽOV

Medzi najdôležitejšie medzníky života dieťaťa patrí obdobie, keď sa naučí čítať. Zvláda prvé písmenká. Objaví čaro ich spájania do slabík, slov a viet. Stáva sa čitateľom. Zručným čitateľom sa učíme byť celý život. Vedieť čítať a byť dobrým čitateľom je rozdiel. Potrebujeme na to čas a pozitívnu skúsenosť. Podnety, ktoré nás vedú k čítaniu a k tomu, aby sme si vzťah ku knihe vytvorili. Preto, naši prváčikovia so svojimi triednymi učiteľkami navštívili Detskú knižnicu Slniečko, kde boli slávnostne pasovaní za čitateľov. Žiaci sľúbili, že vypožičané knihy budú čítať a vzorne sa o ne starať. Všetci si domov odniesli prvú knihu.  Takto naši malí čitatelia každý mesiac navštívia so svojou triednou učiteľkou Mestskú knižnicu Slniečko a vypožičajú si ďalšiu peknú knihu. Prajeme im veľa radosti na ceste objavovania múdrosti a fantázie.

Mgr. Iveta Rennerová

Superhlas, 15.3.2018

Dňa 15.3.2018 sa v ŠKD konala spevácka  súťaž, ktorej sa zúčastnili žiaci ZŠ Kúpeľná. Spolu sa súťaže zúčastnilo 10 súťažiacich. Súťaž prebiehala v príjemnej veselej atmosfére.

vychovávateľka: Mgr. Martina Smažilová

EUROPEAN MONEY QUIZ

Dňa 15.3.2018  v rámci Európskeho týždňa financií sa žiaci 9.A, 9.B a 9.C zapojili do online medzinárodného kvízu finančnej gramotnosti.

Európsky kvíz o peniazoch je medzinárodná aktivita zameraná na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov a študentov.

Srdečne blahoželáme !

Mgr.Anna Hantáková

KORČUĽOVANIE   V PSK ARÉNE

Korčuľovanie je jednou z foriem pohybových zručností, ktorú by mal ovládať každý z nás. Aj žiaci našej školy majú možnosť si túto športovú aktivitu osvojiť od základu, či zdokonaliť sa v rámci hodín TV v PSK Aréne.

Mgr.Jana Zánová

Stretnutie s podnikateľom – Podnikanie v trhovom hospodárstve

Dňa 9. marca 2018 sa uskutočnilo na hodine Občianskej náuky v 9. C stretnutie  s podnikateľom  Ing. Ľubomírom Červeňákom  na tému – Podnikanie v trhovom hospodárstve.

Mgr. Slávka Krajňáková

VESMÍR OČAMI DETÍ, 2018

Dňa 22.2.2018 sa v ŠKD uskutočnil zábavno – súťažný deň s názvom „Vesmír okolo nás“. V rámci tohto popoludnia mali deti možnosť vyskúšať si vesmírnu raketu, vžiť sa do role mimozemšťana, vyrobiť si mini raketu a zasúťažiť si v prekážkovom behu. Každé oddelenie sa zapojilo aj do súťaže, pri ktorej malo za úlohu vytvoriť plagát o vesmíre. Deti boli veľmi šikovné, kreatívne a svoju fantáziu využili naplno. Za odmenu získali pekné ceny.

Bc. Lucia Vardžiková