Šaliansky Maťko 2018

Súťaž Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského sa od svojho vzniku v roku 1991 teší čoraz väčšiemu záujmu. Aj v tomto roku sa naša škola zapojila do tejto súťaže v prednese povesti. Školské kolo sa konalo 18.12.2018. Žiaci boli rozdelení podľa ročníkov do 3 kategórií. Do prvej kategórie boli zaradení žiaci 2. a 3. ročníka, v druhej kategórii súťažili žiaci zo 4. a 5. ročníka a v poslednej tretej kategórii sa predstavili žiaci 6. a 7. ročníka.

Mgr. Jana Reváková

Vianočné vystúpenie v PKO

Dňa 12.12.2018 deti našej školy v rámci   projektu„ Starší mladým a naopak“  vystúpili na vianočnom programe v PKO. Deti sa prezentovali  hrou na flaute a husliach.

Mgr.M.Smažilová

Vianočné posedenie so seniormi

Dňa 20.12.2018 sme sa posledný krát v tomto roku v rámci projektu „Starší mladým a naopak“ stretli s našimi seniormi na Vianočnom posedení.

Vychovávateľka: Mgr. Smažilová

Ruský film v škole 2018 – výsledky súťaže

Žiaci 8. a 9. ročníka sa pod vedením p. uč. M. Chovancovej a p. uč. K. Klimkovej aj v tomto roku zapojili do krásnej a na našej škole veľmi obľúbenej celoslovenskej súťaže Ruský film v škole. V tomto školskom roku sme spoločne pozerali rozprávku Бобик в гостях у Барбоса (Bobik je na návšteve u Barbosa), po ktorej nasledovalo vyplnenie kvízu a tvorivá dielňa. Naše žiačky svojimi šikovnými rukami vytvorili kresby, ktoré boli zaslané do tejto súťaže. Ich talent ani tentokrát nezostal nepovšimnutým, o čom svedčia aj ich nádherné umiestnenia v spomínanej súťaži.

Mgr. M. Chovancová a Mgr. K. Klimková

VIANOČNÉ VYDANIE MAGAZÍNU

Pozrite si vianočné vydanie nášho Magazínu.

Mgr. Maroš Semančík

Dejepisná súťaž Po stopách gréckych bájí

Vedeli ste, že v staroveké Grécko usporadúvalo Olympijské hry na počet boha Dia? Odkiaľ pochádza výraz „Trójsky kôň“ a čo pôvodne predstavoval? Mnohí žiaci to už netušia a história ich veľmi nenadchla. Stále sa však nájde zopár nadšencov, ktorí nevidia históriu len ako chronologický súpis udalostí, ale čosi viac.

Mgr. Beáta Papugová

Návšteva Krajského múzea v Prešove

Šiesteho decembra zvyknú žiaci písať na tabuľu Na svätého Mikuláša neučí sa, neskúša sa, preto sme sa rozhodli pre našich piatakov z 5.A uskutočniť vyučovanie zábavnejšou formou.

Mgr. Beáta Papugová

VYHODNOTENIE SÚŤAŽE iBOBOR

Aj tento rok si žiaci si mohli overiť svoje vedomosti z informatiky a porovnať sa so svojimi rovesníkmi na celom Slovensku v rámci informatickej súťaže iBOBOR.  Súťažiaci, ktorí sa umiestnili  na 1., 2. a 3. mieste v celoslovenskom rebríčku, si odniesli domov diplom.Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy.

Mgr. Anna Ruszová

Mgr. Jana Baňasová

Rozsvietenie jedličky

Sviatok svätého Mikuláša je známy mnoho storočí. Pripomíname si ho 6. decembra.  Spomíname na dobré skutky biskupa, spojené s obdarovávaním chudobných. Podľa legendy je patrónom detí, lekárnikov, námorníkov. Najväčšiu radosť z tohto sviatku majú deti, ktoré si na okno kladú topánky, aby v nich ráno našli veľa sladkostí, ovocia a iných dobrôt. Túžobné očakávanie bolo vidieť aj v očiach našich prvákov. Keďže Mikuláš nechodil a nechodil, prváci sa ho vydali hľadať. Na hlasné vyslovovanie jeho mena prišiel medzi žiakov spolu s anjelikmi. Pred oknom, za oknom, stojí Mikuláš, povedz nám deduško, čo v tom koši máš... Aj touto piesňou Mikuláša privítali. Nasledovali básničky, riekanky a rozsvietenie jedličky pani riaditeľkou PaedDr. Evou Bilišňanskou.

Zapísala: Mgr. Júlia Gaľanová

OZNAM ŠJ

1. Vedúca ŠJ oznamuje stravníkom, že z dôvodu celoročnej uzávierky je možné vyhlásiť alebo prihlásiť obed v školskej jedálni najneskôr do:

18.12.2018 / 14,00 hod./

Po tomto termíne sa odhlasovať už nebude. V prípade choroby, alebo iných nepredvídaných okolností je možné si obed vybrať do obedára.

2. Upozorňujeme na zmenu vo výdaji obedov a to:

Piatok 21.12.2018   od 11,30 hod. do 13,30 hod.