MOJE RODNÉ MESTO PREŠOV 2019

Dňa 14.2.2019 sa pod vedením vychovávateľky Mgr. Ivany Blškovej uskutočnila súťaž o Prešove, pre žiakov tretieho a štvrtého ročníka v rámci školského klubu detí. Deti si overili svoje vedomosti a nadobudli nové o svojom meste Prešov, v ktorom žijú. Nadobudnuté poznatky využili vo vedomostnom kvíze. Nezabudli sme ani na ich fantáziu a kreativitu, ktoré  rozvíjali  pri vytváraní nových návrhov erbu Prešova.

Mgr.Ivana Blšková

Projekt: Starší čítajú mladším. Téma: Z rozprávky do rozprávky.

V mesiaci február čítali žiaci 4.ročníka príbehy našim prvákom a žiaci 3.ročníka našim druhákom v projekte Starší čítajú mladším na tému Z rozprávky do rozprávky. V spolupráci so školským knihovníkom boli vybrané a spracované veselé príhody písané pre deti od autoriek Nataša Tanská a Jaroslava Blažková. Mladší žiaci mali možnosť vypočuť si príbehy, ktoré im čítali starší spolužiaci, obdivovať ich čitateľské zručnosti, plynulé čítanie a prácu s textom. Starším žiakom sa páčilo, ako boli mladší žiaci tichúčko a aj to, akí sú bystrí, lebo vedia odpovedať na všetky otázky z príbehov. Dúfajme, že aj takou formou boli žiaci starší i mladší motivovaní k čítaniu  a vytvorili si bližší vzťah ku knihám.

Mgr. Beáta Karašová

Návšteva denného stacionára, marec 2019

Dňa 13. marca 2019 sa vybraní žiaci a žiačky siedmeho a ôsmeho ročníka zúčastnili návštevy Denného stacionára na Sabinovskej ulici v Prešove. Cieľom návštevy bolo rozvíjanie medzigeneračných vzťahov vykonávaním spoločných aktivít a rozvíjanie úcty k starším.

Spoločne zdobené sklenené a keramické predmety ostávajú v priestoroch denného stacionára.

Mgr. Beáta Papugová

Hviezdoslavov Kubín – školské kolo I. stupeň

Dňa 6.3.2019 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo HK. Najlepší zástupcovia z triednych kôl prišli predviesť svoje „umenie“ v prednese poézie a prózy. Niektoré ukážky nám  vyčarili úsmev na tvári, pobavili nielen žiakov, ale i nás učiteľov. Zaujímavé príbehy a básničky nám obohatili tento deň o umelecký i estetický zážitok.

Víťazom blahoželáme a držíme palce v okresnom kole!

Mgr. Eva Bucková, Mgr. Beáta Karašová, Mgr. Alena Žabecká

Folklórny deň 28.2.2019

Dňa 28.2.2019 sme si pre deti pripravili celoklubovú akciu pod názvom „Folklórny deň“.  Deti v skupinách tvorivo maľovali folklórne prvky na predkreslený kroj z papiera. Naučili sme sa aj pár základných tanečným krokov. Každé oddelenie bolo odmenené diplomom a vecnou cenou.

vychovávateľka:  Mgr.Martina Smažilová

Slávik Slovenska 2019 - súťaž

Dňa 12. februára 2019 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Slávik Slovenska. Spevácky talent preukázali žiaci v speve ľudových piesní. Súťažilo sa v troch kategóriách. V I.kategórii sa predstavili žiaci 1.ročníka, 2.ročníka a 3.ročníka. V II.kategórii súťažili žiaci 4.ročníka, 5.ročníka a 6.ročníka. V poslednej III.kategórii si zmerali svoje sily žiaci 7.ročníka, 8.ročníka a 9.ročníka.

Olympiáda v korčuľovaní - 2. ročník, 08.02.2019

Dňa 8.2.2019 PSK Aréna v spolupráci so ZŠ Lesnícka organizovala súťaž „Olympiáda  v korčuľovaní“ – 2. ročník. Na tejto súťaži sa zúčastnili aj žiaci 1.-4. ročníka našej školy.

Mgr. Ľudmila Garberová

2.ročník súťaže JASPO 2019

Organizačný tím učiteľov cudzích jazykov na ZŠ Kúpeľná 2 v Prešove, ktorý navrhol, vytvoril, realizoval a usporiadal dňa 8. februára 2019  pre prešovské základné školy a Gymnáziá 2. ročník  zábavno - vedomostnej súťaže JASPO 2019  /Jazyková súťaž Prešov 2019/ v anglickom, nemeckom, francúzskom a v španielskom jazyku v priestoroch školy pod záštitou pani primátorky Ing. Andrey Turčanovej.

FEBRUÁROVÉ VYDANIE MAGAZÍNU 2019

Pozrite si ďalšie vydanie nášho Magazínu.

Mgr. Maroš Semančík

Valentínske stretnutie 2019

Dňa 14.2.2019 sme v našej škole privítali našich milých seniorov z projektu „Starší mladým a naopak“,  na ktorých sme sa veľmi tešili. Po srdečnom privítaní sme sa pustili do spoločnej tvorivej práce.

Vychovávateľka: Martina Smažilová