Manuál organizácie vyučovania k 15.06.2020 a 22.06.2020

Vážení rodičia,

riaditeľstvo školy oznamuje, že  na základe rozhodnutia MŠVV a Š SR zo dňa 9. júna 2020 základná škola upravuje organizáciu školského vyučovania a výchovnej činnosti ŠKD pre nástup žiakov 1.-5.ročníka k 15.6.2020 a pre nástup žiakov 6.-9.ročníka k 22.6.2020 .

Zároveň Vám odporúčame dôsledne sa oboznámiť s celkovou organizáciou vyučovania v 1.-9.ročniku.

Dopravné zmeny

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy oznamuje rodičom , že z dôvodu  výstavby cestných komunikácií na Štefánikovej a Hviezdoslavovej ulici a s tým spojených technologických procesov bude v dňoch od

08.06.2020  -  12.06.2020

umožnené zastavovanie vozidiel privážajúcich deti do školy na zastávke MHD Okružná, len v čase od 7:00 hod. do 8:00 hod.

riaditeľka školy

Vrátenie preplatku za Školský klub detí

Oznámenie

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy oznamuje rodičom žiakov 1.-4. ročníka, aby v termíne do 15.06.2020  požiadali o vrátenie preplatku za Školský klub detí.

Žiadosť  s podpisom zákonného zástupcu zašlite na mailovú  adresu :  goliasova.tatiana@zskuppo.sk

Žiadosť o vrátenie preplatku

riaditeľka školy

Otvorenie školy po vyše dvojmesačnej prestávke

Po vyše dvojmesačnej prestávke naša škola opäť otvorila svoje brány. Do školských lavíc zasadli žiaci 1. až  5. ročníka. Účasť je dobrovoľná.

Mgr. M. Semančík

Oznam ČSOB

Oznámenie:

ČSOB z dôvodu vírusu COVID – 19 zamedzuje manipuláciu s finančnou hotovosťou a to tým, spôsobom, že od 8.6.2020 nebude na svojich pobočkách prijímať hotovostné vklady od 3.osôb do výšky 50 EUR.

Rozlet 2020

Opustiť priestory školy zo dňa na deň a prejsť na iný typ výučby nebolo pre žiakov a učiteľov ľahké. Obzvlášť ma mrzelo, že sa už nebudeme môcť zoči-voči rozprávať o prečítaných knihách a o našich literárnych ambíciách v rámci zapájania sa do súťaží tvorbou poviedok či básní. Predsa len, mnohé impulzy na tvorbu nám ponúka práve kontakt s inými osobami alebo prostredím. Napriek tejto situácii sme sa so žiakmi nevzdali a rozhodli sa prostredníctvom online konzultácií zapojiť do literárnej súťaže Rozlet 2020, ktorú vyhlásilo Literárne umenie, občianske združenie, na svojej webstránke. Do súťaže sa zapojili 4 žiačky, pričom všetky boli za svoje texty nejakým spôsobom ocenené. Súťažné príspevky ohodnotila odborná porota, ale zároveň bolo vyhlásené aj online hlasovanie.

Mgr. Nikola Varcholíková

Villa Zerna 2020

Odhodlať sa začať písať literárny text nie je vôbec jednoduché. Žiadny slávny spisovateľ nezačal písať bez toho, aby najprv neodhalil čaro obrazného jazyka odhaľovaním kúziel, ktoré v sebe ukrývajú texty vytvorené v priebehu vývoja ľudstva. Na základe prvotného oboznámenia sa s rôznymi druhmi umeleckých textov si každý vyberá, čo mu je najbližšie. Aj keď niekto dokáže vnímať silu všetkých textov napísaných rôznymi autormi, neodhodlá sa napísať niečo vlastné. Niekedy je ťažké rozhodnúť sa podeliť s myšlienkami s inými ľuďmi, chce to tiež odvahu, keďže človek má svoje tajomstvá. Neraz prežíva vo svojom vnútri niečo, čo nevie dať najavo slovne a mimikou či gestikou, iba písaním. Na literárnom krúžku často zvyknem žiakom prečítať nejaké výroky autorov, ktorí si získali miesto v mojom srdci, aby si čoraz viac uvedomovali, akú hodnotu má literatúra a čo je jej úlohou v živote človeka. Snáď aj tento výrok od autora Williama Saroyana inšpiroval žiačku Hanu Vorobelovú (8.A), ktorá sa tento rok zapojila svojimi textami do množstva literárnych súťaží a jej práca postupne dostáva aj patričné uznanie.

Mgr. Nikola Varcholíková

Obnova prevádzky školského stravovania

OZNAM   ŠJ

Vedúca školskej jedálne oznamuje, že sa obnovuje prevádzka zariadenia školského stravovania za podmienok uvedených v opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR :

• od 01.06.2020 bude zabezpečené stravovanie pre žiakov a zamestnancov školy ( výdaj teplej stravy v priestoroch školskej jedálne )
  • výdaj stravy do obedárov je pozastavený
  • odhlášky sa budú realizovať hlavne telefonicky, mailom a SMS deň vopred do 14:00 hod.
  • diétne stravovanie sa v čase mimoriadneho školského vyučovania neposkytuje
  • výdaj stravy je zabezpečený v časovom rozpätí od 11:00 hod. -  14:00 hod.

Ing. Natália Poperníková

vedúca ŠJ

Odhláška zo Školského klubu detí

Oznámenie

Odhláška zo Školského klubu detí

Riaditeľstvo školy oznamuje zákonným zástupcom žiakov 1.-4. ročníka , ktorí v čase od 01.06.2020 – 30.06.2020, počas obnovy školského vyučovania, nevyužijú ponuku Školského klubu detí, aby vykonali odhlásenie žiaka najneskôr do 01.06.2020.

Vyplnenú a podpísanú  žiadosť o odhlásenie žiaka zo ŠKD , prosím zaslať na mail adresu  goliasova.tatiana@zskuppo.sk  alebo odovzdať tr. učiteľovi.