Stolný tenis 2022

Po športovej odmlke zapríčinenej zlou  pandemickou situáciou sa pomaly začínajú rozbiehať športové zápolenia škôl mesta Prešov. Žiaci našej školy z 9.A triedy: Kristián Ridila, Viliam Satvár, Tadeáš Havír  sa zúčastnili obvodného kola žiakov v stolnom tenise. Obsadili veľmi pekné tretie miesto.

Srdečne blahoželáme.

Mgr. Zuzana Milá

Moje (ne)istoty 2022

Na výtvarnej výchove sa žiaci učia osvojiť si určite pravidlá, techniky a pod., no okrem iného je snahou vyučujúcich vysvetliť im, že výtvarným dielom podobne ako slovami, textami a skutkami môžu poukázať na súčasné problémy a ich riešenia. Nájdu sa aj takí, ktorí by potvrdili, že neraz je vyjadrenie pocitov pomocou obrazov oveľa jednoduchšie ako slovom.

Nikola Varcholíková

Rezortný deň učiteľov

Vážení rodičia.

Riaditeľstvo školy Vám oznamuje, že dňa 25.03.2022, z dôvodu  slávnostného zasadnutia pedagogickej rady  pri príležitosti Rezortného dňa učiteľov a pracovníkov školstva, upravuje organizáciu vyučovania a činnosti školy nasledovne:

Vyučovanie v 1.-4. ročníku končí 4. VH a v 5.-9. ročníku končí 5. VH.

Popoludňajšia mimoškolská činnosť sa  ruší.

Prevádzka  Školského klubu  detí  končí  o 15,30 hod.

Ďakujeme za pochopenie .

PaedDr. Eva Bilišňanská

Z rozprávky do rozprávky 2022
V mesiacoch február a marec žiaci štvrtého ročníka čítali príbehy našim prvákom v projekte Čítanie starší mladším s názvom Z rozprávky do rozprávky. V spolupráci so školským knihovníkom boli vybraté a spracované veselé príhody písané pre deti od spisovateľky Márie Ďuríčkovej. Mladší žiaci mali možnosť vypočuť si rozprávky, ktoré im čítali starší spolužiaci. Starší žiaci sa priznali, že mali trému, či svojich najmladších spolužiakov zaujmú. Nakoniec boli prekvapení, ako ich prváci pozorne počúvali a vedeli odpovedať na všetky otázky z príbehov. Niektorým štvrtákom sa táto aktivita veľmi páčila a informovali sa u školského knihovníka, či by si to mohli zopakovať. Veríme, že aj vďaka takýmto malým krôčikom vedieme našich najmenších k literatúre a zážitkom, ktoré prostredníctvom kníh môžu zažiť.

Školský knihovník
Lyžiarsky kurz 2022

V dňoch 28.2.2022 - 4.3.2022 sa žiaci 7. ročníkov zúčastnili lyžiarskeho výcvikového kurzu vo Vyšnej Boci. Kurzu sa zúčastnilo 72 žiakov z toho 32 bolo pokročilých lyžiarov, 14  žiakov bolo  stredne pokročilých a 26 žiakov začiatočníkov. Už z týchto čísel je čitateľné, že práca bola veľmi náročná, nielen po prvé dni ako je to zvykom, ale počas celého kurzu vzhľadom k pohybovým danostiam a fyzickej kondícii niektorých žiakov čo určite ovplyvnila aj dvojročná pandémia. Žiaci boli rozdelení do 5  -tich družstiev podľa úrovne lyžiarskej zdatnosti. Ubytovaní sme boli v hoteli Barbora priamo na svahu Bačova roveň. Spokojnosť môžeme vyjadriť aj so službami, ktoré nám poskytovali zamestnanci lyžiarskeho strediska a ubytovacieho zariadenia. Voči nám a našim požiadavkám sa správali maximálne ústretovo.

Za organizáciu, priebeh a vedenie kurzu zodpovedali Mgr. J. Zánová, PaedDr.Š.Bačkay, Mgr. J.Novotný, Mgr.M.Bílek, Mgr. A.Tkáč.

Podmienky a počasie  na lyžovanie boli vynikajúce čo pozitívne  ovplyvnilo priebeh lyžiarskeho výcviku. Musíme pochváliť správanie žiakov, na ktorých môžu byť ich rodičia právom hrdí o čom svedčí aj pochvala od zamestnancov zariadenia hotela Barbora.

Mgr. J. Zánová

Zápis prvákov

Pridaná sekcia "ZÁPIS PRVÁKOV"

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN 2022

„Knihy sú pre ľudí tým, čím pre vtákov krídla.“

John Ruskin

Knihy sú skvelé. Nielenže nám otvárajú bránu k múdrosti a rozširujú naše obzory, robia nás aj lepšími ľuďmi, dobre si pri nich oddýchneme a zlepšujú kvalitu nášho života.

PaedDr. Beáta Holingová

Výrobky našich žiakov

Súčasná situácia sa priamo dotkla aj predmetu Technika a tak väčšina žiakov kvôli karanténnym opatreniam tento predmet musela absolvovať mimo školskej dielne. Ponúkame vám malú výstavku výrobkov z rôznych materiálov, ktoré sa žiakom podarilo vyrobiť.

Vyučujúci THD

Videoprezentácia školy

Vážení rodičia budúcoročných prvákov.

Riaditeľstvo školy a kolektív pedagogických zamestnancov Vás pozýva nahliadnuť do priestorov našej školy. Prostredníctvom videa máte možnosť presvedčiť sa o tom, že to u nás na Kúpeľnej stále žije.

Navštíviť nás môžete osobne aj s dieťaťom, budúcim prvákom, v rámci Dňa otvorených dverí, ktorý sa uskutoční 30.3.2022 od 15. 00 – 17. 00 hod.

Vstup do priestorov školy je povolený po predložení „Písomného vyhlásenia o bezpríznakovosti návštevníka“, ktoré je potrebné odovzdať na vrátnici školy.

Tešíme sa na Vás!                                                        PaedDr. Eva Bilišňanská

Okresné kolo Geografickej olympiády 2022

Dňa 17.2.2022 sa uskutočnilo okresné kolo Geografickej olympiády.

Našu školu reprezentovalo 9 žiakov v kategóriách  E,F,G .

Mgr. L. Sidorjak, Mgr. R. Klučárová