Vianočná akadémia 2016 – Biele Vianoce

Aj tento rok šikovné deti a pani vychovávateľky prichystali Vianočnú akadémiu, plnú krásnych pesničiek, tančekov, želaní a básničiek. V tejto sviatočnej atmosfére prispeli tým, čo sa naučili a venovali to z úprimného srdca.

Mgr. Tatiana Goliašová a vychovávateľky

Vianočné prázdniny od 23.12.2016  do 06.01.2017

Riaditeľstvo školy oznamuje žiakom

a ich rodičom, že vianočné prázdniny sú

od 23.12.2016  do 06.01.2017

ŠKD a telovýchovné priestory školy sú mimo prevádzky .

Vyučovanie sa začína 09. 01. 2017 ( pondelok)

PaedDr. Eva Bilišňanská

Celé Slovensko číta deťom, 6.12.2016
6. decembra bol pre žiakov 2.B a 2. E triedy dvojnásobne výnimočný. Tešili sa nie len na stretnutie s Mikulášom, ale aj na stretnutie s pani spisovateľkou Gabrielou Futovou. Túto akciu pripravila pre žiakov knižnica Slniečko, s ktorou už dlhodobo spolupracujeme, v rámci akcie Celé Slovensko číta deťom. Pani spisovateľka predstavila svoju najnovšiu knihu. Je to kniha plná humorných príbehov z detstva jej vlastného syna. Žiakom sa akcia veľmi páčila a mnohí si z nej odniesli okrem zážitkov aj svoje  knihy podpísané pani spisovateľkou.

pripravila : Paed Dr. Bucková
Školské kolo geografickej olympiády, 7.12.2016

Dňa 7.12.2016 sa uskutočnilo školské kolo geografickej olympiády v kategórii E, F, G, ktorého sa zúčastnilo 29 žiakov.

Mgr. Renáta Klučárová

Vianoce v PKO, 13.12.2016

13.12.2016 prežili deti z nášho ŠKD spolu zo seniormi slávnostné popoludnie, ktoré bolo ďalšou z akcií v rámci projektu „Mladší starším a naopak“. V sále PKO sa tak stretli deti z prešovských škôl a seniori z denných centier v Prešove. Spolu pripravili krásny vianočný program, ktorým potešili všetkých prítomných.

Mgr.Eva Labudová

38. ročník Pytagoriády

V dňoch 7. a 8. 12. 2016 sa uskutočnilo školské kolo Pytagoriády. V našej škole sa ho zúčastnili vybraní  žiaci 3. až 8. ročníka. Pytagoriáda je matematická súťaž, v ktorej okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Za správnosť a za čas vypočítaných príkladov sa prideľujú príslušné body. Výsledné hodnotenie bodov sa teda skladá z bodov za správnosť a z bodov za čas. Body za čas sa pridelia len žiakovi ktorý má aspoň 10 bodov za správnosť príkladov. Takýto žiaci sú úspešní riešitelia školského kola súťaže. V tomto školskom roku bolo 14 úspešných riešiteľov. Z nich organizátor  súťaže vyberie  tých, ktorí postúpia do okresného kola.

Spracovala : Jana Toderišková

Návšteva vedeckej knižnice, december 2016

Aj keď sme navštívili už mnoho knižníc, Štátnu vedeckú knižnicu v Prešove sme 1.12.2016 navštívili po prvýkrát. Pani knihovníčka, ktorá má na starosti časopiseckú literatúru, nás na úvod oboznámila s históriou knižníc. Taktiež nás informovala o registrácii a možnosti rezervovať a vypožičať si knihu prostredníctvom ich internetovej stránky.

Šaliansky Maťko 2016 – školské kolo

Historické postavičky, hrady a zámky ožívali i tento rok v školskej knižnici prostredníctvom prednesov pútavých príbehov, povestí  žiakov 4. – 7. ročníka.

Konalo sa školské kolo súťaže Šaliansky Maťko – prednes povestí. Žiaci ukázali nielen svoje recitačné schopnosti, ale i záujem o knihu, ktorej ostali verní. Súťaž prebiehala v dvoch kategóriách, a to II. – 4. a 5. ročník, III. – 6. a 7. ročník. V každej kategórii boli ocenení žiaci, ktorí okrem diplomu si odniesli i knižnú odmenu.

Mgr. K. Pappová

Automotive Design Challenge 2016

ŽIACI ZŠ KÚPEĽNÁ 2 SI ZMERALI SILY v lokálnej súťaži

STUDENT Automotive Design Challenge