Lesnícke dni, 12.4.2019

Apríl je mesiac lesov. Naši žiaci počas tohto mesiaca trávia čo najviac času v prírode, či už v Škole v prírode, na exkurzii na náučnom chodníku Sigord alebo iba tak, na vychádzkach počas hodín prvouky a prírodovedy. Na našej škole si pripomíname aj Deň Zeme rôznymi aktivitami. Žiaci 1. – 4. ročníka zhotovujú výtvarné práce, plagáty, tvoria výrobky z odpadového materiálu.

Mgr. Beáta Karašová

Dramatická hodina

V rámci literatúry si žiaci piateho ročníka vyskúšali, aké náročné je byť hercom. Teda bábkohercom.  Za úlohu si mali vyrobiť bábku z varešiek alebo maňušku či marionetu podľa vlastnej predstavivosti. Do výroby bábok zapojili okrem fantázie aj svojich rodičov. A veruže sa bolo na čo pozerať. Nechýbali princezné, princovia, lesné víly či dokonca aj zelení vodníci.

Deti si vyskúšali dramatizáciu rozprávky O medveďovi, čo vedel premýšľať a dramatizáciu ruskej rozprávky Krása Nevídaná. Žiaci sa zabavili a zároveň sa naučili pomenovať druhy bábok. Aspoň na chvíľu boli na druhej strane hľadiska.

Mgr. Zuzana Gorneková

Celoslovenské kolo: Ruské slovo
Po postupe z krajského kola súťaže v prednese ruskej poézie a prózy: Ruské slovo, sa žiačky našej školy zúčastnili celoslovenského kola, ktoré sa konalo 5. apríla v Košiciach v Kulturparku. Do súťaže bolo zapojených 177 žiakov/študentov a 67 pedagógov zo 64. škôl celého Slovenska. Aj naše žiačky si odniesli pekné ceny a dosiahli veľmi dobré výsledky:
Ili Ivančová, Jana Saksunová, VIII.B - 2. miesto, II. kategória, spev (duet)
Dievčatám srdečne blahoželáme.

Mgr. K. Klimková
Veľká noc so seniormi, 10.4.2019

Dňa 10.4.2019 sa deti stretli so seniormi v rámci projektu  „Starší mladým a naopak“.  Seniori si pre deti pripravili výstavu veľkonočných vajíčok, ktoré vyrobili.  Spoločné popoludnie sme si spríjemnili básňami, piesňou a hrou na husliach. Od seniorov sme dostali ako darček veľkonočné vajíčka. Už teraz sa tešíme  na ďalšie stretnutie.

Mgr. Veronika Repková

Magazín - marec 2019

Marec bol opäť bohatý na udalosti. Pozrite si náš Magazín a dozviete sa viac.

Mgr. M. Semančík

Sen jedného duba  - H. Ch. Andersen

„Ten kto je múdry, slabších ochraňuje, ten kto sa rád hrá, v maličkostiach poklad objavuje, ten kto vie načúvať, v tichu lesa najkrajšie rozprávky započuje.“

Dňa 1.4.2019 na našu školu prišlo bábkové divadlo Babadlo s predstavením ,,Sen jedného duba“. Krásny príbeh o prírode, o stromoch, o lesných škriatkoch, o vílach a vtákoch, o ročných obdobiach, ale aj o ničivej sile ľudí. Je o záchrane stromov a ich osude. Deti si prišli na svoje, lebo aj pre  nich  všemocná a múdra príroda nestratila  svoje čaro.

Mgr. Tatiana Goliašová

Deň španielskej gastronómie.

Dňa 23.3.2019 sa v rámci zážitkového učenia španielskeho jazyka zúčastnila skupina žiakov šiesteho ročníka ZŠ Kúpeľná Dňa španielskej gastronómie.  Naše pozvanie prijali aj žiaci siedmeho ročníka Cirkevnej základnej školy s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča. Cieľom zážitkového učenia žiakov bolo stretnutie v školskej kuchynke, kde žiaci pod dohľadom vyučujúcich vlastným varením prezentovali prípravu španielskych jedál, osvojovali si slovník z oblasti španielskej gastronómie a v neposlednom rade mali možnosť vymeniť si skúsenosti, ľahkosti či ťažkosti v oblasti učenia sa španielskeho jazyka. Pre chvíle za sporákom pri príprave španielskych jedál si žiaci vybrali jedlá typické pre španielsku kuchyňu a dnes to boli: Tortilla de patatas (zemiaková torta), Ensalada mixta (miešaný šalát), Magdalenas (Muffiny).

Pripravil : Mgr. Peter Mašika

PLAVECKÝ VÝCVIK  3. ROČNÍK 2019

V dňoch od 18.03. – do 29.03.2019  sa žiaci tretích ročníkov zúčastnili  plaveckého výcviku na ZŠ Mirka Nešpora v Prešove. Žiaci boli rozdelení do štyroch skupín, s ohľadom na ich doposiaľ nadobudnuté plavecké zručnosti. Tí, ktorí s plávaním nemali veľkú skúsenosť, sa hravou formou adaptovali na vodné prostredie a postupne si osvojovali základné plavecké zručnosti, splývanie, ponáranie, vydychovanie do vody, jednoduché plavecké pohyby. Pokročilejší sa zdokonaľovali v plaveckých spôsoboch (kraul, prsia). V závere plaveckého výcviku žiaci preukázali svoje nadobudnuté plavecké zručnosti v plaveckej súťaži a ich snaha bola odmenená „Mokrým vysvedčením“.

Učiteľky tretieho ročníka

Dieťa zo smetiaka

APRÍL       je meno dievčaťa, ktoré je hlavnou postavou v zaujímavej knihe od známej britskej spisovateľky Jacqueline Wilsonovej „ Dieťa zo smetiaka.“

Čítanie príbehu  je veľmi zaujímavé, odporúčam. Spolu so mnou aj celá 6.C, ktorá veľmi rada číta knihy počas celého roka , nie iba  v Mesiaci knihy.

Veronika Danišková    6.C

Deň otvorených dverí na ZŠ Kúpeľná, 25.3.2019

Dňa 25.marca 2019 sa prvýkrát otvorili dvere našej školy pre budúcich prvákov. Žiaci školy si pre nich pripravili krátky program na tému: Môj prvý školský krôčik. Ukázali budúcim spolužiakom jazykové, spevácke, pohybové a recitačné schopnosti, ktoré nadobudli na hodinách a v záujmových krúžkoch. Budúci prváci si spoločne s rodičmi mali možnosť pozrieť priestory školy, triedy, knižnicu a odborné učebne. Po prehliadke sa mali možnosť občerstviť malým pohostením – koláčikom a čajom. Na našich budúcich žiačikov sa všetci tešíme!

Pripravili: PaedDr. E. Bucková, Mgr. D. Tarkaničová, Mgr. T. Žigová