Dieťa zo smetiaka

APRÍL       je meno dievčaťa, ktoré je hlavnou postavou v zaujímavej knihe od známej britskej spisovateľky Jacqueline Wilsonovej „ Dieťa zo smetiaka.“

Čítanie príbehu  je veľmi zaujímavé, odporúčam. Spolu so mnou aj celá 6.C, ktorá veľmi rada číta knihy počas celého roka , nie iba  v Mesiaci knihy.

Veronika Danišková    6.C

Deň otvorených dverí na ZŠ Kúpeľná, 25.3.2019

Dňa 25.marca 2019 sa prvýkrát otvorili dvere našej školy pre budúcich prvákov. Žiaci školy si pre nich pripravili krátky program na tému: Môj prvý školský krôčik. Ukázali budúcim spolužiakom jazykové, spevácke, pohybové a recitačné schopnosti, ktoré nadobudli na hodinách a v záujmových krúžkoch. Budúci prváci si spoločne s rodičmi mali možnosť pozrieť priestory školy, triedy, knižnicu a odborné učebne. Po prehliadke sa mali možnosť občerstviť malým pohostením – koláčikom a čajom. Na našich budúcich žiačikov sa všetci tešíme!

Pripravili: PaedDr. E. Bucková, Mgr. D. Tarkaničová, Mgr. T. Žigová

Svetový deň divadla pre deti a mládež  -  20. marec

26.3. 2019 sme sa v rámci Svetového dňa  divadla pre deti a mládež zúčastnili divadelného predstavenia  v anglickom jazyku  „ A Bolt Rabbit in Africa“ / Smelý zajko v Afrike/, a to v divadle Scala.

Branislav Mamrák     6.C

Krajské kolo: Ruské slovo, marec 2019
Dňa 14.marca sa žiačky 8. a 9. ročníka zúčastnili krajského kola 13. ročníka súťaže v prednese ruskej poézie a prózy: Ruské slovo, ktoré sa konalo v Prešove v Múzeu rusínskej kultúry.
Do súťaže sa zapojilo 75 žiakov zo 17. škôl Prešovského kraja.

Mgr. K. Klimková
Volejbal  - okresné kolo žiačok 20.3.2019

V stredu 20.3.2019 sa uskutočnilo finále okresného kola mesta Prešov vo volejbale žiačok 2.stupňa základných škôl. Naše družstvo v zložení Nicole Bebková,sestry Kamila a Simona Slivkové,Marianna Kimák Fejková,Eva Pulmannová,Denisa Tartaľová,Viktória Vasilíková,Emma Višňovská,Michaela Ondrejčáková,Andrea Tančinová ,Tamara Mesarčová,obsadilo krásne 1.miesto.
Srdečne blahoželáme.

Postupujeme na krajské kolo!

Mgr.Zuzana Milá

Okresné kolo  -  Basketbal žiačok, 13.3.2019

V stredu 13.3.2019 sa uskutočnilo finále okresného kola mesta Prešov v basketbale žiačok 2.stupňa základných škôl. Naše družstvo v zložení Amy Baršayová, Nicole Bebková, Eli Ivančová, sestry Kamila a Simona Slivkové, Marianna Kimák Fejková, Natália Kyrcová, Eva Pullmannová, Denisa Tartaľová, Viktória Vasiliková, Emma Višňovská, Michaela Ondrejčáková, Michaela Remetová  obsadilo krásne 2.miesto.

Srdečne blahoželáme

Mgr.Zuzana Milá

Návšteva knižnice Slniečko, 13.3.2019

Marec je známy ako mesiac kníh.  Pri tejto príležitosti sme sa dňa 13.3.2019 rozhodli navštíviť knižnicu Slniečko. Pani knihovníčka prichystala  deťom zo školského klubu príjemné popoludnie.  Pripravila si pre nás rozprávku Žabiak a cudzinec. Popri čítaní si zároveň deti prezerali obrázky, ktoré sprevádzali samotný dej. Rozprávka mala poučný obsah a deti veľmi zaujala. Nakoniec sme sa pani knihovníčke poďakovali.

Mgr. Veronika Repková

Čítanie mladším žiakom v 1.B

V dnešnej modernej dobe je čítanie veľmi dôležité a zvlášť na 1.st. ZŠ. O tom nás presvedčili 27.2. aj žiaci 4.C pod vedením pani  učiteľky Žigovej, ktorá pripravila zaujímavú žážitkovú hodinu pre žiakov v 1.B. Hodina bola zameraná na čítanie, dramatizáciu a tvorbu M. Ďuríčekovej. Príbeh Danky a Janky vtiahol do deja všetkých, čoho výsledkom bol kvíz a ilustrácia hlavných postáv. Trieda,, dýchala,, neopakovateľnou atmosférou.

Pripravila : Mgr. T. Žigová

MDŽ so seniormi, 2019

Dňa 14.3.2019 si deti v rámci projektu „ Starší mladým a naopak“ stretli so seniormi  na Sabinovskej ulici. Deti si pre seniorov pripravili básničky a pesničky k príležitosti MDŽ a vyrobili nádherné darčeky. Potom všetci spoločne kreslili, strihali a lepili veľkonočné vajíčka a zajačikov, na farebné papiere a dokresľovali podľa svojej fantázie. Počas práce prevládala veselá a uvoľnená atmosféra.

vypracovala: Martina Smažilová

Projekt - Viem, čo zjem, 2019

Osvojenie si zásad zdravého životného štýlu v detskom veku je predpokladom dobrého zdravia nielen počas detstva a dospievania, ale aj v dospelosti. A práve preto aj naša škola podporujúca zdravie sa zapojila do tohto projektu. Žiaci 3.,4. a 5.ročníkov  sa v dňoch 14. a 15.2019 februára zúčastnili prednášky s odbornou výživovou poradkyňou. Prostredníctvom interaktívnych materiálov, ako sú pracovné listy a kvízy oboznámila žiakov s rizikami, ktoré so sebou nesprávna výživa prináša.

Zapísala: RNDr.Michaela Baňasová