LITERÁRNA EXKURZIA

Žiaci siedmeho ročníka sa dňa 4.5.2016 zúčastnili literárnej exkurzie do Liptovského Mikuláša pod vedením p. uč. Chovancovej, p. uč. Magdziakovej a p. uč. Vozárovej. Žiaci sa takouto formou vyučovania zoznámili so životom a tvorbou Janka Kráľa a činnosťou spolku Tatrín. Prečítajte si ich vyjadrenia.

p. uč. J. Vozárová

Sigord – Lesný náučný chodník

Žiaci štvrtých ročníkov sa tento mesiac zúčastnili akcie s názvom Sigord – Lesný náučný chodník. Bližšie o tejto akcii prezradia žiačky 4.B triedy.

William Shakespeare

Celý týždeň (25.-29.4.2016) bol venovaný spomienke na významného anglického spisovateľa, dramatika  Williama Shakespeara, od smrti ktorého v apríli ubehlo 400 rokov. Pre nás, deviatakov, týždeň vyvrcholil vo štvrtok prezentáciou jeho diel – v rámci žiackej  konferencie o tomto svetovom velikánovi. Žiaci si na hodinách anglického jazyka pripravili scénky, prezentácie, kvízy, boli tematicky oblečení ako hlavné postavy jeho dramatických diel. Veď kto by nepoznal diela ako Rómeo a Júlia, Hamlet, Othello, Sen noci svätojánskej a mnohé iné.

Onderčová T., Hrabovecký M.  9.A

Exkurzia – Mestský úrad Prešov

Dňa 28.04. 2016 boli žiaci druhých ročníkov na Mestskom úrade v Prešove, kde sa stretli s pani primátorkou Ing. Andreou Turčanovou a exprimátorom (1. primátorom mesta Prešov) Ing. Viliamom Sopkom.

Zapísali: Mgr. A. Hyrjová,  Mgr. L. Augustínová, Mgr. I. Hermanovská, Mgr. L. Klučárová

Deň otvorených dverí na Hasičskej stanici v Prešove

Dňa 5.5.2016 sa žiaci 3.B zúčastnili DOD na Hasičskej stanici v Prešove, ktorý sa organizoval pri príležitosti Dňa sv. Floriána, patróna hasičov. Žiakom hasiči predstavovali hasičské a záchranárske autá a techniku  a tiež ochotne odpovedali na zvedavé otázky žiakov. Deťom sa táto akcia veľmi páčila, mali možnosť prezrieť si interiér hasičských áut a od hasičov si odniesli pekné zážitky.

Pri príležitosti Dňa sv. Floriána, deti z každého oddelenia ŠKD urobili pekné výtvarné práce.

Mgr. Goliašová Tatiana, p. vychovávateľky ŠKD, Mgr. Jaroslava Kráľová

Večerný beh Prešovom 2016

7.5.2016 sa konal 56.ročník Večerného behu, ktorý patrí k obľúbeným podujatiam mesta Prešov. V historickom centre mesta súťažili bežci rôznych vekových kategórií. Naše  mažoretky mali tú česť slávnostne zahájiť jedno z najstarších bežeckých podujatí svojho druhu na Slovensku a za svoje vystúpenia si vyslúžili od divákov veľký potlesk.

Mgr.Eva Labudová

Účelové cvičenie Ochrana života a zdravia

4. mája 2016 naši prváci prvýkrát absolvovali účelové cvičenie Ochrana života a zdravia. Vyskúšali si hromadný presun na trase ZŠ Kúpeľná -  Eko centrum Holá hora. Po ceste si žiaci všímali dopravné značenie, dopravné prostriedky a riadili sa dopravnými predpismi. V cieli našej cesty nás čakal bohatý program. V jednotlivých aktivitách získali nové vedomosti o zvieratkách a rastlinách z nášho okolia. Vďaka výbornému počasiu si akciu užili a veľmi sa im páčila.

Mgr. Eva Vašková, Mgr. Terézia Žigová, PaedDr. Eva Bucková, Mgr. Daniela Tarkaničová

Vy rozhodujete, my pomáhame 2016

Vážení rodičia a priatelia školy!

ZŠ Kúpeľná 2,Prešov  sa v spolupráci s firmou TESCO zapojila do programu „Vy rozhodujete, my pomáhame 2016“ a náš projekt bol hodnotiacou komisiou zaradený medzi tri najlepšie v regióne!  Keďže v druhom kole o našom postupe budú rozhodovať zákazníci chceme Vás poprosiť o podporu.

Srdiečko pre mamičku

História osláv Dňa matiek siaha do 17.storočia. Začiatkom 20.storočia bola v USA podpísaná rezolúcia, ktorá stanovuje sviatok Deň matiek na druhú nedeľu v máji. Niektoré krajiny vo svete si osvojili rovnaký deň. Tak je tomu aj na Slovensku a tento deň patrí medzi najkrajšie sviatky v roku. V našom ŠKD sme vytvorili symbolické srdiečka, ktoré sú poďakovaním pre všetky mamičky na svete.

ĎAKUJEME všetkým našim mamičkám za lásku, starostlivosť a nehu.

Mgr.Eva Labudová

Oznam pre rodičov budúcich prvákov

Vážení rodičia budúcich prvákov,

riaditeľstvo školy Vás pozýva na pracovné stretnutie, ktoré sa uskutoční 17. 05. 2016 o 16,30 hod. v priestoroch školskej jedálne za účelom poskytnutia dôležitých prvotných informácii k organizačnému zabezpečeniu 1. ročníka v školskom roku 2016/2017.

Tešíme sa na stretnutie.                                                          PaedDr. Eva Bilišňanská

riaditeľka školy