Májová akadémia

Pozrite si záznam z Májovej akadémie a presvedčte sa, že Kúpeľná má talent.

Mgr. Maroš Semančík

MDD na školskom výlete

Dňa 1.6.2016 žiaci III.A a III. D oslávili svoj sviatok MDD na školskom výlete. Navštívili sme Demänovskú ľadovú jaskyňu a Múzeum liptovskej dediny v Pribyline. Žiakom sa výlet veľmi páčil a už teraz sa tešia na objavovanie ďalších krásnych miest na Slovensku.

PaedDr. Natália Fečíková

NAŠI ŽIACI ZA MIKROFÓNMI RÁDIA REGINA

Za mikrofóny Rádia Regina si na Deň detí sadli naši žiaci. V hodinovom vysielaní sa porozprávali so zaujímavými hosťami. A keďže naša televízia K2 bola pri tom, zachytili sme pre vás atmosféru živého vysielania.

Mgr. M. Semančík

MDD 2016

Deň detí sme oslávili v ŠKD a pripravili súťažno – zábavné popoludnie. Každé oddelenie malo pripravené pohybové aktivity a súťaže, kde mali splniť jednoduché úlohy. Príjemný a zábavný deň sme ukončili diskotékou.

Mgr. Kaščáková

Maľovaný chodník

V poslednom májovom popoludní sa v átriu školy maľovalo na chodník. Pani vychovávateľka Mlynarčíková  so šikovnými maliarmi z ŠKD nakreslili nádherné logo  školy, ktoré vidno zďaleka . Na jeho tvorbe sa podieľali deti z každého oddelenia  ŠKD a tým ukázali nielen, že sú veľmi  šikovní, usilovní a majú estetické cítenie, ale veľmi  vhodne vyzdobili aj priestory vonkajšieho átria školy.

pani vychovávateľka   Mlynarčíková

Literárno-historická exkurzia

Plánovaná exkurzia do Dolného Kubína sa stala realitou. Žiaci ôsmeho ročníka si mali možnosť doplniť svoje vedomosti z literatúry a dejepisu prostredníctvom expozícií v múzeách a na hrade. Ako vnímajú túto exkurziu dve žiačky, máte možnosť si prečítať.

Mgr. K. Pappová

Nové vydanie Magazínu

V novom vydaní Magazínu prinášame tieto témy:

Slávnostné otvorenie detského kútika v DC Sabinovská.

Kurz šikovných rúk.

Deň matiek v PKO.

Školská vedecká konferencia.

Účelové cvičenie v areáli našej školy.

Mgr. Maroš Semančík

Jazykový kurz 2016

V dňoch 24. - 29. 04. 2016 sa pre žiakov 5. ročníka našej školy uskutočnil Jazykový kurz zameraný na posilnenie výučby 2. cudzieho jazyka. Zúčastnili sa ho vyučujúci všetkých cudzích jazykov, ktoré poskytuje škola, a to Mgr. Miroslava Chovancová a Mgr. Juliána Vozárová – ruský jazyk, Mgr. Peter Mašika – španielsky jazyk, Mgr. Zuzana Michelčíková – francúzsky jazyk, PaedDr. Marta Beňková a Mgr. Viktória Koláriková pre nemecký jazyk.

Veríme, že z Jazykového kurzu si všetci odniesli nielen kopu zážitkov, ale aj vedomostí.

vyučujúci cudzích jazykov

Zdravotnícka súťaž 2016

Dňa 16.5.2016 sa na ZŠ Šmeralova v Prešove uskutočnila pri príležitosti Medzinárodného dňa ČK a ČP súťaž  hliadok  mladých zdravotníkov - záchranárov . Deti si  overili vedomosti  v praktickom ošetrovaní zranení, resuscitácii a v teoretických zdravotníckych vedomostiach. Našu školu reprezentovalo  päťčlenné družstvo žiačok  a obsadilo krásne 1. miesto. Srdečne gratulujeme.

RNDr. Jana Toderišková

Biologická olympiáda – kategória E

Dňa 17.5.2016 sa na ZŠ Sibírska v Prešove uskutočnilo krajské kolo Biologickej olympiády kategórie E. Našu školu v odbore geológia reprezentovala víťazka okresného kola Lucia Kurucová z 9. C triedy. V silnej konkurencii tejto náročnej súťaže obsadila krásne 4. miesto.

Srdečne gratulujeme.

RNDr. Jana Toderišková